Poprzedni temat «» Następny temat
Mundial 2006
Autor Wiadomość
Serafin 

Podziękowania: 11/10
Wysłany: 2006-07-11, 11:13   

Leoncoeur napisał/a:
Ten Włoski sku*** zniszczyl mu kariere kladac cien czerwonej kartki na jego kariere pilkarska, chamską prowokacja.

Czyli jeżeli ścigam się z typem po ulicy który twierdzi że ma lepszą brykę od mojej, i ja (odpukac) bede miał wypadek to wina leży po jego stronie, tylko dlatego, iż dałem się sprowokować? Zizou postapił karygodnie to fakt - zadecydował impuls, niestety neuronik mu zawibrował no i zrobił co zrobił. Mógł przeciez jak to powiedział Karan najzwyczajniej go olać....

Z jednym się zgodzę - on zniszczył mu karierę. On czyli sam Zizou... A szkoda.
Podziękuj autorowi tego posta

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2006-07-11, 13:34   

http://mundial.onet.pl/0,...,wiadomosc.html :o
Materazzi chyba nie mysli,ze ktoś uwierzy w te jego brednie." Nawet nei znam znaczenia tych słów"...
No kurde im więcej Włosi sie tłumacza tym bardziej jestem pewny,że Zidane nei powienien dostać tej kartki :|
Moim zdaniem najlepszym co mógł zrobić arbiter było danie 2 kartek. Czerwonej Zidanowi i żółtej Materazziemu.

Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2006-07-11, 14:32   

Jvegi napisał/a:
No kurde im więcej Włosi sie tłumacza tym bardziej jestem pewny,że Zidane nei powienien dostać tej kartki

Pewny? Dlaczego? Bo to Zizou? Bo został sprowokowany przez makaroniarza?

Jvegi napisał/a:
żółtej Materazziemu.

Za co? Za bluzgi?

Nie rozczulajcie się tak nad biednym Zizou, którego spowokował chamski Włoch, a on się dał ponieść emocjom, bo już był zmęczony i tak dalej. To nie był jego pierwszy taki wybryk, ciekawe że dopiero teraz szuka się usprawiedliwień, że to nie jego wina...

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2006-07-11, 15:14   

Lara napisał/a:
ciekawe że dopiero teraz szuka się usprawiedliwień, że to nie jego wina...

IMO samo szukanie usprawiedliwienia dla zachowania Zizou jest bzdurne i mija się z celem. Co to zmieni? Przecież nie odbiorą Włochom mistrzostwa...
A nie ma sensu znowu powtarzać, że to przede wszystkim wina Zidana (może odrobinę Materaca), a odpowiedzialność - w całości jego.

I to chyba tyle w tym temacie.

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/30
Wysłany: 2006-07-11, 15:55   

darrion napisał/a:
Zobacz sobie na statystyki meczu a potem pooglądaj to spotkanie jeszcze raz i bądz obiektywny. Włosi byli w tym meczu lepsi i to zdecydowanie.

wlasnie sobie ogladam po raz trzeci, z czego niektore akcje na zwolnieniach i powtorzeniach.
Francuzi byli o wiele lepsi.

darrion napisał/a:
ale mimo tego że Francja grała w tym meczu ładniej nie potrafiła strzelić gola!!!

ladnie i lepiej, gola sie strzelic nie udalo - trudno mistrza przegrali, ale w tym co prezentowali byli lepsi.

Cytat:

Co to znaczy lepsze??? że ładniej grały, otwartą piłke, dużo bramek itp? Dobra ładniej grały i odpadły, to ja już wolę żeby Włosi grali brzydszą piłke ale żeby zawsze sięgali po najwyższe trofea.

to sie roznimy, bo dla mnie jest tylko jedna druzyna ktora moze grac brzydko, a ja bede sie cieszyl, ze zdobywa trofea (lol) i ktorej mimo to bede kibicowal.
Polska reprezentacja, ale to ma troche inne korzenie.
Przy innych zespolach jak brzydko i chamsko druzyna gra, to ma u mnie plecy.

Nie chodzi mi tez o to, ze sa lepsi bo graja "ładniej".
Lepirj konstruuja akcje, szybka pilka, wiecej z gry na jedno podanie, z bardziej przemyslana taktyka, etc.

Włosi na tym mundialu pokazali tylko swietna obrone i skutecznosc, w reszcie nie wybijali sie ponad inne druzyny, a nawet byli gorsi.
Dlatego twierdze, ze kilka druzyn bylo na tym mundialu ogolnie mowiac lepszych.
a jakby brac pojedyncze mecze, to 1 1/8 nawet Kangury lepiej graly od Azzurich, tyle ze Wlosi zafundowali im chamski i perfidny knockout w samej koncowce.

Cytat:
jak byś czytał wszystkie posty powyżej to byś wiedział że chise już to napisała.
unizenie przepraszam.
na 4 forach uczestnicze w dyskusjach o mundialu i po prostu czasem mi sie merda gdzie juz to widzialem, a gdzie nie :(
wybacz [b]chise

Lara napisał/a:
Nie rozczulajcie się tak nad biednym Zizou, którego spowokował chamski Włoch, a on się dał ponieść emocjom, bo już był zmęczony i tak dalej. To nie był jego pierwszy taki wybryk, ciekawe że dopiero teraz szuka się usprawiedliwień, że to nie jego wina...

kto tu mowi o rozczulaniu?
przeciez wszyscy zgodnie twierdza, ze zidane postapil glupio.
wyitnie zle.

Jednak stawiajac sie na miejscu ich dwoch (Zidene'a i Materaca), to potrafie siobie wyobrazic czemu czlowiek robi taka glupote jak zidane w koncowce tak pelnego nerwow meczu w reakcji na prowokacje, nie potrafie sobie zas wyobrazic jak mozna tolerowac wybitne chamstwo i asportowa postawe ze strony makaroniarza.

Wszyscy Zizou oceniaja i wyklinaja (zeby nie bylo - ja tego pilkarza osobiscie nie lubie), ze zachowal sie jak sie zachowal.
On sie zachowal jednak jak czlowiek, jego reakcja byla jaka byla, jednak wywolal ja ten dekiel w niebieskiej koszulce.
Postapil zupelnie niesportowo, prowokujac taka sytuacje, Wlosi sa z tego znani, w serie A to norma, oni specjalnie pluja po twarzach i klna na ucho by przeciwnik sie wkurzyl i zareagowal odruchowo, po czym by wylecial z boiska po czerwonej.

Tego juz jednak nikt nie bierze pod uwage.
smutne.
Bo o ile Zidane zachowal sie bardzo zle, to Materac zachowal sie w tym incydencie 10 razy gorzej

Karanith napisał/a:
Co to zmieni? Przecież nie odbiorą Włochom mistrzostwa...

ale ludzie moga w koncu zaczac zauwazac na czym polega Wloska pilka i odbierac pilkarzy Włoskich tak jakimi sa naprawde.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-07-11, 16:13   

Leoncoeur napisał/a:
wlasnie sobie ogladam po raz trzeci, z czego niektore akcje na zwolnieniach i powtorzeniach.
Francuzi byli o wiele lepsi.

to co zaczytowaleś było odnośnie meczu z Niemcami.

Nie chce mi się już Cię przekonywać bo to nie ma sensu, po prostu nie potrafisz się pogodzić że drużyna której nie cierpisz wygrała mistrzostwa i nie potrafisz przyznać że grali lepiej.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2006-07-11, 16:53   

darrion napisał/a:
nie potrafisz przyznać że grali lepiej.

A po co ma kłamać? :P Francuzi grali o niebo lepiej. Niestety to nie wystarczyło na bandę symulantów i oszustów ;) Ale tak. Włosi zasłużyli na mistrzostwo :roll:

Lara napisał/a:
Za co? Za bluzgi?

Za celową prowokację? Przecież to oczywiste,że zaplanował to wcześniej. Chodziło mu tylko o to,aby wyeliminowac Zidanaktóry na pewno nei zmarnowałby rzutu karnego.

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Wysłany: 2006-07-11, 17:48   

darrion napisał/a:
po prostu nie potrafisz się pogodzić że drużyna której nie cierpisz

masz racje, nie potrafie sie pogodzic z tym, ze oszusci i Ci ktorzy psuja radosc z ogladania tego sportu staja na piedestale.
Faktycznie, to frustracja, zal i bezsilnosc.
I sie z tym nie pogodze, bo to godzi w sprawiedliwosc w sporcie, fair play i zdrowa rywalizacje.

darrion napisał/a:
wygrała mistrzostwa i nie potrafisz przyznać że grali lepiej.

grali lepiej.
Niz nasi, niz ekwador, niz Togo, lub nawet Trynidad i Tobago.
Grali lepiej niz wiekszosc druzyn turnieju, ale puchar nie nalezal im sie ani za gre (bo lepsi od nich byli), ani tym bardziej za postawe.

darrion napisał/a:
to co zaczytowaleś było odnośnie meczu z Niemcami.

okej wlaczam mecz Niemcy Włochy
obejrze po raz trzeci, na razie po 2 razach dalej twierdze, ze Niemcy byli lepsi w tym meczu.

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-07-11, 19:14   

Jvegi napisał/a:
Chodziło mu tylko o to,aby wyeliminowac Zidana który na pewno nei zmarnowałby rzutu karnego.

Dawałem sobie reke odciac że z Portugalia Lampard i Gerrard strzela karnego...a tu psikus.Jedni z moich ulubionych zawodników zawiedli.
Zidane raczej by strzelił w końcu to ofensywny gracz... podobnie jak Trezeguet :]

Leoncoeur napisał/a:
masz racje, nie potrafie sie pogodzic z tym, ze oszusci i Ci ktorzy psuja radosc z ogladania tego sportu staja na piedestal

Ja nie mogłem sie pogodzić że 2002 na mundialu korea doszła tak wysoko dzieki ewidentnym błedom sedziowskim. Mecz z Hiszpania- bodajże 2 prawidłowo strzelone bramki nieuznane, z Włochami także cyrk był widoczny :(

Fart w sporcie zawsze sie trzyma lepszych... wiadomo szczesciu trzeba pomagac bo jest ono potrzebne tak w sporcie jak i w życiu :)

Uważam że nie ma usprawiediwienia dla Zizou. Jest profesjonalista i napewno niepierwszy raz słyszał obrazliwe prowokacje.
Taka jest dzisiejsza pilka pelna cwaniactwa na najwyżyszym /mundialowym/ szczeblu oraz na najniższym okregowym.

Fakt jest taki że gdyby Francuzi dali z siebie 110% normy z Brazylia,Hiszpania to by i Włochów ograli.... o ile nie dali własnie tych 110% :wink:
Mogli wygrać, przegrali po pechowym karnym wykonanym przez Trezeguet, byli blisko... przegrali z honorem-> pomijajac Zizou.

Mefisto

Wysłany: 2006-07-11, 19:39   

Cytat:
a odpowiedzialność - w całości jego.

dokładnie.
Głupie jest mówienie że to wina Materaca
Wiemy co powiedział Materazzi? Nie, możemy aby się domyślać, ale, jak sami powiedzieliści, zmęczenie robi swoje, emocje dają we znaki, więc mozna tą wymówką obronić Materazziego.]

Cytat:
Moim zdaniem najlepszym co mógł zrobić arbiter było danie 2 kartek. Czerwonej Zidanowi i żółtej Materazziemu

Cytat:
Za celową prowokację?

Gdyby sędzia tak zrobił zachował by się jak kretyn kompletny :P .
Sedzia powinien być sprawiedliwy a ile sprawiedliwosci jest w domysłach czy Materac chciał sprowokować czy poprostu z nerwów zbluzgać Zidane'a? A nawet jak chciał jednak go sprowokować(co jednak jest bardziej prawdopodobne) to co? To Zidane przypieprzył mu z baśki, nie odwrotnie.

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Wysłany: 2006-07-11, 20:04   

CyraXXX napisał/a:
Ja nie mogłem sie pogodzić że 2002 na mundialu korea doszła tak wysoko dzieki ewidentnym błedom sedziowskim. Mecz z Hiszpania- bodajże 2 prawidłowo strzelone bramki nieuznane, z Włochami także cyrk był widoczny

true, dla mnie to tez byl smiech na sali.

CyraXXX napisał/a:
Fart w sporcie zawsze sie trzyma lepszych...

zawsze?
ja bym rzekl: czasem.

Cytat:
Uważam że nie ma usprawiediwienia dla Zizou. Jest profesjonalista i napewno niepierwszy raz słyszał obrazliwe prowokacje.
Taka jest dzisiejsza pilka pelna cwaniactwa na najwyżyszym /mundialowym/ szczeblu oraz na najniższym okregowym.

dlatego trzeba cos z tym zrobic.
Wprowadzono zolte kartki dla napastnikow wymuszajacych lewe karne, wiec idea ograniczania cwaniactwa jednak jest.
Jak nikt sie tym nie zajmie i sie bedzie klaskac Wlochom wozacym sie po boisku z perfidia, to fajnie.
Po trupach do celu, jednego rozdepcze, drugiego opluje, trzeciego nawyzywam to moze mi przywali i wylece z boiska, jeszcze bezczelnie nasciemniam sedziemu i puchar nasz.
Podejscie po prostu super, tylko co to ma wspolnego ze sportem?

Ja bynajmniej nie usprawiedliwiam Zizou, ja po prostu rozumiem czemu to zrobil i dlaczego tak sie zachowal - mimo ze zachowal sie idiotycznie, bez sladu profesjonalizmu.
Jednak to nie on sprowokowal cala sytuacje, cale zdazenie to wynik 'genialnego' wyczucia sportowego ducha przez makaroniarza, oraz specyfiki Wloskiego footballu.
Takich rzeczy nie mozna tolerowac tlumaczac, ze to boiskowe cwaniactwo naszych czasow..
Posciemniac czasem lekko mozna, przy takich meczach i stawkach (rowniez pienieznych) ciezko wymagac by sportowcy na murawie byli czysci jak lza.
Jednak bez przesady :evil:

Cytat:
Gdyby sędzia tak zrobił zachował by się jak kretyn kompletny Razz .
Sedzia powinien być sprawiedliwy a ile sprawiedliwosci jest w domysłach czy Materac chciał sprowokować czy poprostu z nerwów zbluzgać Zidane'a?
Zidane spokojnie odchodzi od Materaca, ten cos za nim mowi, zidane sie odwraca i wali mu z byka.
sory.
Jezeli chcecie wmawiac, ze Zizou tak sam z siebie bez prowokacji go strzelil, to nawet nie skomentuje.
Jezeli zas chodzi o to, ze sedzia mogl tak pomyslec, to znaczy ze masz go za idiote (a sedziowal calkiem niezle)
Za niesportowe zachowanie dostaje sie zolc lub czerwien, nie raz zawodnicy dostawali takie kartoniki, za slowne rozgrywki, szczegolnie do sedziego.

Ze sedzia nie mial dowodow, iz Materac niesportowo prowokowal?
To juz sory, ale podstawy ludzkiej logiki.
zidane sam z siebie sie do niego wracal, by czerwona dostac?
Sedzia musi czasem myslec a nie tylko patrzec.

Mefisto napisał/a:
czy Materac chciał sprowokować czy poprostu z nerwów zbluzgać Zidane'a?
tu zauwazmy 2 rzeczy:
1. tuz przed cala sprawa, to Materac Trzymal zidane'a
2. Materazzi go bluzgal na luzie, co widacna powtorkach.
jakie nerwy?
W koncu dla Włochow to normalne, sam tu ktos argumentowal, ze Zidane gral w Serie A to powinien sie przyzwyczaic...

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-07-11, 20:29   

Leoncoeur o cwaniactwie boiskowym napisał/a:
dlatego trzeba cos z tym zrobic.

Chyba tylko powtórki+sedzia je obslugujacy moga temu zaradzic. 2 sedziow i tak wszystkiego nie zauważy :( ... swoja droga jak bedzie to wygladać- koleś pada na boisko- chwila zastanowienia sedziego od video potem przez radio do glownego- bedziemy czekac na decyzje :> a na boisku sie beda żreć z tego powodu :D
Coś z tym trzeba zrobić: ale to już nie nasza w tym głowa :P

Leoncoeur napisał/a:
zidane sam z siebie sie do niego wracal, by czerwona dostac?
Sedzia musi czasem myslec a nie tylko patrzec.

Z tego co pamietan to sedzia glowny nie widzial calego zajscia i droga radiowa poinformowal go o tym sedzia techniczny wiec polegał na jego opinii.Ale to juz nieważne. Był też temat że techniczny nie widział zajscia tylko zobaczyl na powtorce- a to juz jest niedozwolone :wink:

BTW: ten techniczny dał czerwień Sobolewskiemu ze szwabami... i w koncówce Primera Division 05/06 czerwien otrzymał /niesłusznie/ od niego Ronaldinho :) Ten sedzia zwie sie Luis Medina bodajże :)

Lara
Przyjaciel Klanu
Aen Saevherne

Wysłany: 2006-07-11, 20:50   

Leoncoeur napisał/a:
przeciez wszyscy zgodnie twierdza, ze zidane postapil glupio.

Chomik twierdzi coś innego.

Leoncoeur napisał/a:
Wlosi sa z tego znani,

Może i są najbardziej znani. Ale z tego, co widziałam, nie tylko oni kombinują, oszukują, prowokują i tak dalej. A Ty piszesz, jakby to była ich wyłączna domena.

Jvegi napisał/a:
Przecież to oczywiste,że zaplanował to wcześniej. Chodziło mu tylko o to,aby wyeliminowac Zidanaktóry na pewno nei zmarnowałby rzutu karnego.

Może w ogóle przed meczem, co? Dzień wcześniej? Bez przesady. Nie wietrz wszędzie teorii spiskowych.

Leoncoeur napisał/a:
Jednak to nie on sprowokowal cala sytuacje,

Uważasz, że sobie normalnie szli, w milczeniu, i nagle Włoch rzucił to hasło? Tak z niczego? A może Zidane coś mu wcześniej też powiedział? To wiedzą tylko oni. I można sobie gdybać, czytać wywiady, w których i tak prawdy nie powiedzą i inne takie.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-07-11, 20:59   

Leoncoeur napisał/a:
jednego rozdepcze, drugiego opluje, trzeciego nawyzywam

no przecież Rooney dostał czerwień z "jajecznice" u jednego z portugalczyków, a 2 lata temu Totti też został zawieszony za oplucie Duńczyka który wcześniej go prowokował. Z tym nawyzywaniem to przesadzasz, oczywiscie jestem przeciwny temu, ale to nie tylko w sporcie tak jest i trzeba znosić to ze spokojem, Zidane nie potrafił i go poniosło zdarza się ale za takie coś się potem płaci.

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2006-07-11, 22:16   

Leon napisał/a:
okej wlaczam mecz Niemcy Włochy
obejrze po raz trzeci, na razie po 2 razach dalej twierdze, ze Niemcy byli lepsi w tym meczu.

Mecz był wyrównany. Nieważne ile było sytuacji w trakcie- a były, i to dla obu stron- nikomu nie udało się zdobyć decydującego gola aż do tej końcówki dogrywki. Wyrównany i moim zdaniem najładniejszy mecz tego mundialu.
Tylko głupio Niemcy stracili tą drugą bramkę.
Moim zdaniem z faworyzowaniem Niemców w tym akurat spotkaniu zwyczajnie szukasz dziury w całym.
Ja miałam poważny problem, co się w zasadzie rzadko zdarza, żeby wybrać swojego faworyta- bo podobała mi się gra obu zespołów.
Leon - o Francji w finale napisał/a:
ladnie i lepiej, gola sie strzelic nie udalo - trudno mistrza przegrali, ale w tym co prezentowali byli lepsi.

Tak. Włosi nie mogli grać swojego, zresztą taktyka na długie podania była zwyczajnie chybiona.
Tyle, że nic z tego nie wynika, bo fantastyczna jak nigdy Francja *nie zdołała* mimo całej przewagi na boisku- zwłaszcza w końcówce- przeważyć szali na swoją stronę. To się mści i właśnie się na nich zemściło- brakiem mistrzostwa.
Włosi w finale grali poniżej- moich - oczekiwać ale na zwycięstwo mimo wszystko zasłużyli.
Cyraxx napisał/a:
Ja nie mogłem sie pogodzić że 2002 na mundialu korea doszła tak wysoko dzieki ewidentnym błedom sedziowskim

To to już nawet *bez komentarza*. przestałam wtedy oglądać mundial.
Mefisto- o sprawie Zizou napisał/a:
Sedzia powinien być sprawiedliwy a ile sprawiedliwosci jest w domysłach czy Materac chciał sprowokować czy poprostu z nerwów zbluzgać Zidane'a?

Dokładnie. Wina za zajście leży po obu stronach, ale to Zidane zachował się nieprzepisowo co zostało udokumentowane i potwierdzone przez sędziego technicznego. Jakkolwiek nie fair zachował się Materazzi pozostaje się kwestią jego honoru i jego sumienia- bo *nie karze się* za domysły. Nigdy i nigdzie.
Leon napisał/a:
Jak nikt sie tym nie zajmie i sie bedzie klaskac Wlochom wozacym sie po boisku z perfidia, to fajnie.

Przesadzasz. Zgadzam się z Larą- nie Włosi jedni grają nieczysto. Naprawdę. W żadnym wypadku nie wyróżnili się poziomem chamstwa na tym mundialu, a mimo wszystkich "sprytnych" fauli i tak bardziej nie podoba mi się na przykład wielki symulant Cristiano Ronaldo, który co chwila teatralnie się przewraca.
Jakkolwiek nie grają u siebie w lidze, na mundialu trzymali poziom- trochę całokształtowo zaniżony, fakt.
Leon- o sprawie Zizou napisał/a:
Ze sedzia nie mial dowodow, iz Materac niesportowo prowokowal?
To juz sory, ale podstawy ludzkiej logiki.

Oskarżenia na podstawie dowodów i 'ludzkiej logiki' (swoją drogą bardzo rożnej u niektórych ludzi)? Sorry, ale to po prostu śmieszne.
Najbardziej mnie śmieszy w tej całej sprawie usilne trzymanie się konwencji. Zidane jest znany jako wielki nieskazitelny piłkarz, przynajmniej przez opinię publiczną, bo zdarzało mu się grać brzydko, na ostatnich Euro chociażby, Materazzi natomiast ma opinię brutala i faularza, co *od razu* warunkuje ocenę sytuacji- biednemu Zizou puściły nerwy, bo to wina złego makaroniarza. Lol

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi