Poprzedni temat «» Następny temat
Legacy of Kain

Która część LoK wam się najbardziej podoba??
Blood Omen
10%
 10%  [ 1 ]
Blood Omen 2
10%
 10%  [ 1 ]
Soul Reaver
10%
 10%  [ 1 ]
Soul Reaver 2
20%
 20%  [ 2 ]
Defiance
50%
 50%  [ 5 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-06-01, 19:26   Legacy of Kain

Legacy of Kain to seria gier opowiadających historie Nosgoth, fabuła skupia się głównie na dwóch postaciach odwiecznie walczących ze sobą i poszukujących swego przeznaczenia Kain'ie i Raziel'u. Pewnie wielu z was słyszało bądź nawet grało w jakąś grę z tej serii. Bądźcie tak dobrzy i podzielcie się wrażeniami z gry:)

Niestety nie udało mi się jeszcze ukończyć żadnej z części ale zrobiłem już sobie plan na wakacje skończyć co najmniej Defiance i drugiego Soul Reavera. Na razie gram w Defiance, gra bardzo mnie wciągnęła a szczególnie fabuła, w grze przeplatają się na zmianę wątki dotyczące Kaina i Raziela łączące sie w jedną całość. Polecam zacząć grę od Soul Reaver'a (ja tak zacząłem ale gry nie skończyłem braki nadrobiłem czytając sporo o historii Nosgoth) bowiem właśnie wtedy zaczyna się cała trylogia (jest też LoK:Blood Omen tam fabuła skupia się wyłącznie na Kainie).

EDIT
Dodałem ankiete:) napiszcie która część najbardziej wam sie podoba.
Ja wybrałem Defiance ponieważ bardzo podoba mi się pomysł grania i Razielem i Kainem, jak to Eld w recenzji ładnie napisał że to jakby grać raz Lukiem Skywalkerem i chwile potem wcielać się w Lorda Vadera, poza tym Defiance najlepiej wypada od strony technicznej, no i w końcu można wyłączać cut-scenki:)
Ostatnio zmieniony przez darrion 2006-06-03, 12:25, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Gandalf 
Mag Naszych Czasów

Wysłany: 2006-06-01, 20:41   

Ja grałem w Defiance , zarąbista giera , przelazłem całą , wszystkie miecze miałem , a fabuła no jest ciekawa naprawde . A w Soul Reavera nie grałem za dużo , troche ale nie zbym mi sie spodobała . Słyszałem że na być następna częśc ale nie wiadomo kiedy jeszcze.

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2006-06-01, 20:54   

Mam wszystkie części, przeszedłem tylko Soul Reavera, ale to się zmieni w wakacje. ;)
Świetna gra, fabuła jest naprawdę niezwykła. Wielowątkowa, skomplikowana historia naprawdę przykuwa uwagę. Co więcej, zmusza do rozmyślań A nakreśleni w grze bohaterowie to prawdziwe mistrzostwo. Brak podziału na biel i czerń, wszędzie szarość, ale jaka... Każda ma własną historie, każda ma określony cel do spełnienia.
Polecam gorąco każdemu, bo naprawdę trudno w dzisiejszych czasach o tak wspaniałą fabułę...

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2006-06-01, 22:12   

Fajnie by było zagrać w jakiegoś erpega w tym świecie.

Joneleth napisał/a:
A nakreśleni w grze bohaterowie to prawdziwe mistrzostwo. Brak podziału na biel i czerń, wszędzie szarość, ale jaka...

I to jest w tej historii najlepsze, i Kain i Raziel to świetne postacie, wyraziste, mroczne, z pogmatwaną przeszłością.

Wspaniała jest jeszcze w tych wszystkich grach epicka muzyka! Naprawde świetne kawałki, one tworzą gotycki klimat i nastrój.
W ostatniej części troche przeszkadza mi jednak kamera, zwykłe TPP bez udziwnien było by lepsze, głównie przeszkadza w skokach, ale można się przyzwyczaić. Ostatnio jest to jedna z moich ulubionych serii gier! Wszystkim polecam całą serię, mam ndzieje że Crystal Dynamics nie będzie teraz odcinać tylko kuponów od Tomb Raidera ale weźmie się za kolejną odsłonę LoK'a:)

Maximilius 
Zasłużony

Wysłany: 2006-06-02, 14:56   

Mój brat gra w Defiance... hmm... gra ciekawa dosyć, całkiem ładna grafika i wogle... ale jedno mnie strasznie tam irytuje - masakryczna praca kamery :? Jakby nie mogli dać standardowego widoku zza pleców jak w Tomb Raiderach czy Bloodrayne...
What you've promised...

Gandalf 
Mag Naszych Czasów

Wysłany: 2006-06-02, 15:04   

To fakt kamera nie jest za ciekawa .

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2006-06-03, 12:14   

Ale jak już pisałem da się przeyzwyczaić, po kilku rozdziałach nie irytuje ona juz tak bardzo:)

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-06-03, 12:27   

Człowiek do wszytskiego może sie przyzwyczaić :wink:
Kwestia spojrzenia i punkt widzenia :P

boro 

Podziękowania: 27/24
Wysłany: 2009-01-30, 15:48   

Chciałbym móc zaznaczć wszystkie bo we wszystkie grałem, Tylko BO nie przeszedł bo sie sypał mi na kompie, a szkoda...
Cała saga jest wspaniała i chętnie do niej wracam. Motywy jakie tam wykozystali są super i żałuję że już raczej nie zrobią kolejnej części...
Zawsze chciałem żeby zrobili coś poświęconemu Razielowi albo któregoś z jego pobratymców, taka forma historii jak sie co potoczyło...

( °Д°) <You've got to be kidding me...

Pily 

Podziękowania: 1/6
Wysłany: 2009-01-30, 21:51   

Jeśli o mnie chodzi to grałem tylko w Blood Omen 2 i powiem, że naprawdę gra bardzo fajna ;)))
Zagadki niektóre trudne, a walki z bossami - to co najlepsze ;DD
Kilka fajnych skillów, można się pobawić, co do fabuły to tylko po części zrozumiałem, bo gry nie ma wersji PL, ale wg mnie ok.
Polecam
P:S ma ktoś spolszczenie bądź wie gdzie można znaleźć polską wersję tej gry?
To samo tyczy się Defiance, bo też z chęcią bym pograł, cena w empiku śmieszna, ale to english.. ;/

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Wysłany: 2009-01-31, 17:52   

Spolszczenia niestety nie ma i nie będzie. Przede wszystkim dlatego, że w grze nie przewidziano opcji włączenia napisów podczas cut-scenek i gry, a któż by chciał zmienić głos Raziela czy Kane'a? ;)
Cała saga świetna, szkoda, że nic nie słychać o następnej części. Największy sentyment mam chyba do pierwszego Soul Reavera.
BoRo napisał/a:
Tylko BO nie przeszedł bo sie sypał mi na kompie, a szkoda...

Albo wina za szybkiego procka (trzeba go obciążyć jakimś programem), albo wina ripa. Najlepiej chyba, ekhm, zdobyć wersję na PSX i odplaić za pomocą emulatora. Dzięki temu jest nawet zapis gry w dowolnym momencie. ;)

Torn 
Zasłużony

Podziękowania: 59/60
Wysłany: 2009-01-31, 19:46   

Tak szczerze powiedziawszy, to wiem że seria cieszy się wielką estymą, ale... Mnie jakoś nie porwała - zagrałem w jedynkę Blood Omen i doszedłem nawet dość daleko(w każdym razie, paseczek krwi i ten drugi był już długaśny w stosunku do tego co było na początku gry :P ), ale mi się znudziło... Wiem, że fabuła jest rzeczywiście dobra, bo mój znajomy jest/był wielkim fanem sagi, niemniej sama fabuła to jeszcze trochę mało. Choć z drugiej strony - zasnąłem(i to realnie, nie w przenośni :mrgreen: ) nad demem pierwszego Diablo, więc może to po prostu nie jest typ gier dla mnie... :curious:
P.S. A te sejwy w wersji PC to na prawdę wkur... Jeśli to prawda, że na PSX można było zapisywać gdzie popadnie, to ja już na prawdę nie rozumiem, czemu twórcy postanowili akurat graczy PC-towych pokarać tym "wynalazkiem" - zawsze myślałem, że to wynikało z tego, że gra jest portem z konsoli, gdzie wiadomo, że był z tym problem, na starszych konsolach, a tu taki zonk... :argh: No chyba że Jonelethowi chodziło o snapshot stanu emulatora, bo w sumie też jest taka możliwość. :hmm:

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Wysłany: 2009-01-31, 20:12   

Torn napisał/a:
No chyba że Jonelethowi chodziło o snapshot stanu emulatora, bo w sumie też jest taka możliwość.

No dokładnie o to. ^^
Jest to ogromna zaleta, biorąc pod uwagę naprawdę wkurzający system sejwów w serii.

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/28
Wysłany: 2009-01-31, 20:53   

Torn zagraj w pierwszego Soul Reavera - to jest naprawdę niesamowita gra, żadne tam Blood Omeny ;)

Aż sobie chyba odświeżę tą gierkę... po sesji...

boro 

Podziękowania: 27/24
Wysłany: 2009-01-31, 23:44   

Joneleth napisał/a:
zdobyć wersję na PSX i odplaić za pomocą emulatora

O tym nie pomyślałem wtedy, aczkolwiek z tego co pamiętam trudno było znaleźć wersję na psx. Teraz poszukam i spróbuje przejść...
Torn napisał/a:
chodziło o snapshot stanu emulatora

Pamiętam w tekkenie 3 w ten sposób Jin'em zrobiłem prawie 90 zwycięstw na survival mode
Gawith napisał/a:
zagraj w pierwszego Soul Reavera

Przede wszystkim zagrać w całość...
Blood omen są to pierwsze części chronologicznie, gdyż sa jeszcze sprzed czasów Raziela
Dlatego najlepiej jest przechodzić w takiej kolejności: Bo, Bo2, SR, SR2 i Def
u mnie to było Sr i Sr2 później Bo2 i Bo1 na końcu def...
Tutaj jest opis z perspektywy czasu, można na tej stornie znaleźć co nieco.

( °Д°) <You've got to be kidding me...

Odpowiedz do tematu