Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o mody
Autor Wiadomość
Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2006-09-09, 02:06   

Cytat:
640 w dzisiejszych czasach wyglada dosyc strasznie

Dla neiktóych przejście BG 1 przy innej rozdzielczości to grzech :)

Cytat:
TuTu

Hmm albo tutu albo BGT nie wiem które lepsze sam musisz zdecydowac choc polecają raczej BGT niż tutu.

Cytat:
Mysle ze najlepiej bedzie przejsc gre w pojedynke, elfem, wojownikiem-magiem, charakter dobry

Czemu nie choc brak złodzieja może się dac we znaki zwłaszcza w wieży Durlaga.

Cytat:
Jakies patche? mody (NToSC?, ItemUpgrade?)

Item upgrade jest pod BG 2 nie 1:)
NTotSC rozszerza przygodę lecz znacznie podnosi poziom trudności bynajmniej na początku wilki doprowadza cie do szewskiej pasji. Jeśli nigdy niegrałes w NTotSC może cię czekac sporo niespodzianek.
Możesz tez zainstalwoa mody The gray clan i Tajemnice wybrzeża mieczy.
EoU tez się może przydac choc pamietaj że jest on niekompatybilny z NTotSC. Jeśli zdecydujesz sie na grę z NTotSc zainstaluj mój path do NTotSC. Który możesz pobrac tutaj:

http://www.master.pl/~shi....0%20NTotSC.rar

sir.krzyku

Wysłany: 2006-09-09, 11:55   

Cytat:
Dla neiktóych przejście BG 1 przy innej rozdzielczości to grzech :)

Pamietam ze kiedy pierwszy raz gralem w BG1 zachwycalem sie grafika, te zamki, czary, mapy. Kiedy uruchomilem po kilku latach ogarnelo mnie ogromne zdumienie, jak to w ogole moglo mi sie podobac :). To samo mialem z HoMM3, choc szok byl nieco mniejszy. Czasem warto zostawic gre na polce zeby miec juz na zawsze dobre wspomnienia.

Cytat:
Hmm albo tutu albo BGT nie wiem które lepsze sam musisz zdecydowac choc polecają raczej BGT niż tutu.

A czy "efekt koncowy" w jednm i drugim modzie jest taki sam? Jesli tak a BGT ma mniej bugow i oba sa kompatybilne z NToSC, to postawie na BGT. Z drugiej strony juz raz przeszedlem BG1 na TuTu i problemow nie mialem.

Cytat:
Czemu nie choc brak złodzieja może się dac we znaki zwłaszcza w wieży Durlaga.

Jw :) gre raz taka postacia w pojedynke przeszedlem i Wieze jakos bez wiekszych problemow przebrnalem. A jak sprawa sie ma z BG2? Tej w pojedynke jeszcze nie pokonalem. Przydaje sie zlodziej? Martwi mnie fakt awanse beda baaaaaardzo rzadko :)

Cytat:
NTotSC rozszerza przygodę lecz znacznie podnosi poziom trudności bynajmniej na początku wilki doprowadza cie do szewskiej pasji. Jeśli nigdy niegrałes w NTotSC może cię czekac sporo niespodzianek.

Lubie niespodzianki :)

Cytat:
Możesz tez zainstalwoa mody The gray clan i Tajemnice wybrzeża mieczy.

A co one wlasciwie dodaja?

Cytat:
EoU tez się może przydac choc pamietaj że jest on niekompatybilny z NTotSC.

Jw. a tak w ogole to pewnie nie dorownuje rozmachowi NToSC wiec po co instaowac cos slabszego.

Cytat:
Jeśli zdecydujesz sie na grę z NTotSc zainstaluj mój path do NTotSC.

Niewatpliwie skorzystam. A tak na marginesie to NToSC jest spolszczony, tak? Zawsze to uprzyjemni rozgrywke :)

BTW. Jak ostatni przechodzilem BG1 to brala mnie szewska pasja gdy dostawalem za questy (glownie) zupelnie inne przedmioty niz zwykle! Np. nie dostalem pawezy +1 +4 p.pociskom, kilka sztuk zlowa zamiast zwoju ochrona przed magia od dziewczynki kolo wodospadu (gdzies na poludniu Wybrzeza Mieczy), brak gimuaru charyzmy i jeszcze kilka innych. Jest jakas zasada kiedy dzieje sie tak, a kiedy tak?

Acha, i jeszcze jedno: jaki wybrac charakter? W opisie przedmiotow z NToSC napisano ze jest do zdobycia dooobra szata dla maga, ale tylko zlego. Zatem? Warto?

Pozdrawiam

sir.krzyku
Podziękuj autorowi tego posta

Albatros
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 5/10
Wysłany: 2006-09-09, 12:15   

Normalna wersja NTotSC nie jest kompatybilna ani z BGT ani z BGTuTu. Musisz ściągnąć specjalną (okrojoną) wersję NTotSC w weidu.

Osobiście dla mnie BGT jest lepsze. Scala całą sagę w jedną grę i można doinstalować więcej modów, a TuTu przenosi tylko jedynkę na silnik dwójki, więc po przejściu BG1 trzeba usuwać TuTu.

The Gray Clan dodaje ciekawy wątek fabularny z bandytami.
Jeżeli zależy Ci na polskiej wersji to poczekaj parę dni, bo niedługo się ukaże.

Tajemnice Wybrzeża Mieczy jest na razie w wersji demo. W chwili obecnej jest to bardziej zbiór różnych poprawek, które warto instalować (np. exp za pułapki). Tylko o ile wiem nie ma wersji dla BGT/TuTu.

sir.krzyku

Wysłany: 2006-09-09, 16:31   

Moze jakies linki? Za cholere nie moge znalezc tej okrojonej wersji NTotSC do BGT.

EDIT: Dobra linki juz mam, wystarzcylo na forum poszukac :). A jak to jest z polska wersja NTotSC? Jest do wyboru w instalacji czy trzeba patch polonizujacy sciagac?

I w koncu jak z tym zlodziejem? Warto ciagnac trzy klasy? Przydaje sie w BG2?
Ostatnio zmieniony przez sir.krzyku 2006-09-09, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2006-09-09, 16:35   

BG2 mozna spokojnie przejsc czarownikiem, czy bardem - postaciami, ktore pulapek nie rozbrajaja.
Jesli bedziesz woj-mag, to zlodziej zbedny IMHO, bo w pulapki mozesz wchodzic majac kamienna skore i/lub lustrzane odbicia. Zamkniete skrzynie i zamki otwierac czarem "otwarcie" (2 poziom), wiec tez kein problem.

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-09-09, 20:38   

sir.krzyku napisał/a:
I w koncu jak z tym zlodziejem? Warto ciagnac trzy klasy? Przydaje sie w BG2?

W/M/Z bedzie chyba najłatwiej choć słowo najłatwiej w tym wypadku bedzie względne :wink:
W/M możesz spróbować, połączenie magii i miecz jest zabójcze :D

sir.krzyku

Wysłany: 2006-09-09, 23:14   

ku**aaaaa! Wiedzialem, wiedzialem ze nie moze byc idalnie. Jest tak jak przewidzalem - dostaje za questy inne przedmioty niz "zwykle". Zaczalem nowa gre i juz widac pierwsze efekty: zamiast dostac w nagrode za przyniesienie beltow zolnierzowi do koszar dostaje 10 (!) sztuk zlota i 50xp, zamiast sztyletu +1.

Co zrobic aby otrzymywac za questy "normalne" przedmioty?

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2006-09-09, 23:20   

sir.krzyku napisał/a:
Zaczalem nowa gre i juz widac pierwsze efekty: zamiast dostac w nagrode za przyniesienie beltow zolnierzowi do koszar dostaje 10 (!) sztuk zlota i 50xp, zamiast sztyletu +1.

To całkowicie normalne w BG1 - nagroda w tym queście zależy bodajże od charyzmy (przy odpowiednio wysokiej dostajemy sztylet), ew. reputacji. Jeśli bardzo zależy ci na tym nożyku, to możesz go ukraść strażnikowi.

Folmi 

Wysłany: 2006-09-09, 23:21   

Musisz mieć więcej charyzmy, bądź reputacji.

Chyba, że zainstalowałeś mody, które to zmieniają, ale nic nie wiem o istnieniu takowych.

Albatros
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2006-09-10, 02:34   

sir.krzyku --> Możesz już zainstalować TGC. Polska wersja dostępna jest na Wieży Ramazitha.

sir.krzyku

Wysłany: 2006-09-10, 04:32   

Cytat:
Możesz już zainstalować TGC

A nie pogryzie mi sie to to z NToSC?

BTW. Czy da sie "naprawic" polskie znaki w BGT w BG1? Oczywiscie w natloku instalacji zapomnialem na poczatku przekonwertowac pliki dialog(f) i teksty sa niemal nie do skumania :). Moze moglby mi ktos na maila podeslac taki poprawny plik *.tlk?

EDIT: dobra juz mam. Pinda ze mnie :) wystarczylo uruchomic plik kpzbg1.exe w glownym katalogu BG2.
Ostatnio zmieniony przez sir.krzyku 2006-09-10, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  

Albatros
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2006-09-10, 10:28   

Nie powinno się gryźć.

Co do BGT, w katalogu moda powinien być konwerter polskich znaków "kpzbg.exe".

Riklaunim
Bibliotekarz

Podziękowano 3 razy
Wysłany: 2006-09-12, 21:52   

najciekawiej ? :) :twisted:

zrobić ekipę 6 bardek albo 6 mistrzyń zauroczeń (elfek) ;)

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2006-09-15, 13:53   

A nie 6 drowek Riklaunim? Powielić Viconię :) :) :) :)

sir.krzyku

Wysłany: 2006-09-20, 14:39   

Jestem zły! :x Zainstalowalem nastepujace rzeczy: BG1, OzWM, NTotSC, BG2, Tron Bhaala, patche i BGT. Przede wszystkim chcialem przejsc NToSC. Zaczynam gre i wszystko wyglada ok: zero zwiechow(no, moze jeden i skasowany autosave), wilki sa prze***, kilka innych walk (np. z szefami Zelaznego Tronu w Candelkeep, finalowa!) mocno "podrasowanych" wydawalo mi sie ze dodatek jest zainstalowany, ale nie. Jakos mi sie dobrze gre przechodzilo wiec przed chwila pokonalem Sarevoka (poszlo chyba ze 200 strzal, magicznych pociskow, 5 kamiennych skor, 5 lustrzanych osbic, a na koniec i tak nie chcial pasc, dostalem xp, ale bydlak nadal stal). Pomyslalem: dobra glowny watek zrobilem, mozna isc do wiezy durlaga i na nowe lokacje, a tu kicha, jak ich wczesniej nie bylo tak nadal ich nie ma. Jest jakis sposob zeby je odwiedzic B_E_Z zaczynania rozgrywki od nowa ;-)?

Pozdrawiam

sir.krzyku

Odpowiedz do tematu