Poprzedni temat «» Następny temat
[HoM&M I-V] Najlepsza część

Która część Herosów najbardziej Wam przypadła do gustu??
Heroes
0%
 0%  [ 0 ]
Heroes II
7%
 7%  [ 5 ]
Heroes III
80%
 80%  [ 51 ]
Heroes IV
7%
 7%  [ 5 ]
Heroes V
3%
 3%  [ 2 ]
Głosowań: 49
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-02-10, 23:52   [HoM&M I-V] Najlepsza część

Tak jak w temacie, napiszcie która część Heroesa najbardziej wam się podobała z uzasadnieniem.

Mi najbardziej podobała się druga część, ale sam nie wiem czemu. Pewnie sentyment sprawia że to właśnie ta część jest mi najbliższa, pamiętam jak 9 lat temu grałem w demo H2 i byłem zachwycony tą bajkową grafiką i cudownym klimatem fantazy, w H3 już tego nie było, było za to co innego co również mnie użekło, ale H2 jednak pozostał w mojej pamięci i często wracam do tej wspaniałej gry.

EDIT: Uaktualniłem nieco ankietę (może są jakieś dzieci-neo, dla których V to najcudowniejsza gra w jaką w życiu grali;> - m
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-11-20, 00:23, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Gandalf 
Mag Naszych Czasów

Wysłany: 2006-02-11, 00:12   

Najlepsza była 3 cześć , nie ma co , gra dobrze rozbudowana , fajowska , szczególnie dodatki były dobrze jak Armageddon Blade's i nowy zamek Zywioły dla mnie to zarąbisty zamek nie ma co , jeden z lepszych .

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2006-02-11, 09:04   

2 byla pierwszą częścią w którą grałem. Kiedy kupiliśmy 3 częsc ( za 159 zł a co :P ) poczułem ,że to już nie jest to samo. Owszem. Gra jest wspaniała, grałem w nią całymi nocami po kilkanaści godzin ale mimo wszystko wolałem dwójkę... Jest jakaś taka bardziej bajkowa i bardziej przystosowana do grafiki 2d niż bardziej szczególowa trójka.

Villmar

Wysłany: 2006-02-19, 03:09   

Bezapelacyjnie 3 częsc. Druga jest też ciekawa, lecz to nie to samo co następca. Szkoda że nie miałem jeszcze stycznosci z dodatkami do 3 częsci.

Gandalf 
Mag Naszych Czasów

Wysłany: 2006-02-19, 07:03   

Ja mam wszystkie dodatki do H3 , grałem spoko są .

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2006-02-19, 11:12   

Teraz III z AB i SoD mozna kupic za 20 zl...
Mi rownorzednie podoba sie II i III - w I nie gralem ale z tego, co widzialem na screenach, to jest to po prostu ubozsza II, a IV to jednak zupelnie inna bajka, poza tym nie gralem w nia zbyt duzo. Po prostu, zaleznie od nastroju czasem bardziej podoba mi sie 8(9 z AB) zamkow z HoMM III i tamten klimacik, a czasem jednak wole bardziej bajkowa, jak ktos to madrze napisal, dwojke. Nie gralem w Price of Loyalty, niestety. Jednak rzecza, ktorej nie lubie w dwojce jest monotonnosc misji i przewidywalne AI kompa(pcha sie tylko do strzelajacych)... o calomapowym zasiegu latajacych jednostek nawet nie mowie ;)
A co do zamku Zywioly/Conflux - kompletnie przegiety Swiety Graal... a poza tym zamek jakis dziwny ;)
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

sovellis 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2006-02-19, 13:56   

HoMM 3 + dodatki... gra poprostu nieśmiertelna. Nie ma co, czwórka to już zupełnie nie ten klimat. Grało mi się w nią jak jakąś grę z kiosku za 9.99 z cybermychy.

Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze teraz jestem tu,
Co ma być to będzie, niebo znajdę wszędzie, gdy zabraknie tchu...

Villmar

Wysłany: 2006-02-19, 23:53   

Dla mnie czwarta część to kompletne dno, nie ma co porównywać do poprzednika. Jest tylko pare ciekawych opcji, międzyinnymi to że walczy bohater i można wysyłać samodzielne jednostki (bez obecności bohatera).

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2006-02-20, 00:02   

Matheous napisał/a:
a czasem jednak wole bardziej bajkowa, jak ktos to madrze napisal,

Ja to napisałem :P

2-jka ma też tę zaletę,że mimo swej bajkowości nie jest cukierkowata.Nawet w castle czy forest jest miejsce na mrok. Praktycznie nie ma miejsca w którym robiłoby się niedobrze. W trójce takich miejsc jest sporo co bardzo obniza grywalnośc.

Żeby było jasne. Saga heroes była dla mnie tym czym później //ort BG i Gothic. Kocham tę grę i uwielbiam wszystkie jej części.( poza 4 częscią) Tyle ,że dwójka jest dla mnie najukochańsza :]

Matheous napisał/a:
I nie gralem ale z tego, co widzialem na screenach, to jest to po prostu ubozsza II

W sumie niezupełnie. Mimo ,ze gra ma podobne zasady ( w sumie największa zmiana w drugiej części to możliwosć podpakowywania jednostek) to gra sie w nią zupełnie inaczej. Tez ma pewien urok. Ten fioletowy smok... ech.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-02-20, 01:11   

Jvegi napisał/a:
Matheous napisał/a:

a czasem jednak wole bardziej bajkowa, jak ktos to madrze napisal,

Ja to napisałem

hola hola ja to pierwszy napisalem :P

Jvegi napisał/a:
2-jka ma też tę zaletę,że mimo swej bajkowości nie jest cukierkowata.Nawet w castle czy forest jest miejsce na mrok. Praktycznie nie ma miejsca w którym robiłoby się niedobrze. W trójce takich miejsc jest sporo co bardzo obniza grywalnośc.

dokaldnie zgadzam się że mimo bajkowości dwójka nie jest cukierkowa i jest bardzo przyjemna dla oczu, ale nie powiedziałbym że H3 ma takie cukierkowe miejsca które rażą, przynajmniej mnie.

Jvegi napisał/a:
Saga heroes była dla mnie tym czym później BG i Gothic. Kocham tę grę i uwielbiam wszystkie jej części.

U mnie dokladnie tak samo, znów się z tobą zgadzam:) moje 3 ukochane gry BG Heroes i Gothic!!!!! Cały czas rządzą w moim prywatnym rankingu.
Ostatnio zmieniony przez darrion 2008-02-03, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2006-02-20, 07:56   

Hmmm... Amen?
(w Gothica nie gralem) ;P
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-05-23, 00:10   

IMO najlepsza bezapelacyjnie była 3.
Grałem w RoE, AB i SoD i pochłonęło to wiele z mojego życia :)
Dwójkę też ale bardziej z ciekawości.
Za to na 4 to nie mogę nawet patrzeć, zainstalowałem i po 3 może 4 godzinach wywaliłem.... powrót do 3 :wink:

Natanael

Wysłany: 2006-10-05, 10:21   

Bezapelacyjnie H3... godziny przed kopmuterem u kolegów, kuzynki i w domu. Ta gra pochłonęła znaczną cześć mojego życia... czwórka do kitu... a w piątke grałem i stwierdziłem, że to samo, co w H3 tylko w 3D - wolę pograć w 3, która mi chodzi super płynnie (i mam do niej wielki sentyment) niż w przycinającą mi 5 8)

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 433/317
Wysłany: 2008-05-30, 22:49   

H III - po prostu jest znacznie bogatsza (a z bajkowych - wystarczy mi Baśniowy smok;)... Aczkolwiek i dwójkę wspominam z łezką w oku - niestety - jej czas już przeminął;(
Czwórka jest jedną wielką żenadą, a piątka nie ma nic wspólnego z serią (no i ta koszmarna liniowość), jedynkę natomiast dorwałem zbyt późno by móc sie w nią naprawdę wciągnąć (no i trzeba ją oreslić jako relatywnie słabą - widać wyraźnie, że koncepcja autorów ulegała stopniowemu ubogaceniu osiagając szczyt w SoD, dzięki któremu ImHO tak naprawdę III stała się znacznie lepsza (większość zaistniała już w AB, ale dopiero Cień odkrył całość;))

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Craven 

Podziękowano 4 razy
Wysłany: 2008-05-31, 13:38   

Oczywiście zdecydowanie H III. One miały jeszcze ten klimat Heros. Natomiast IV i V część sagi zdecydowanie zbyt monotonna. Stwórz armię i pokonaj wszystko co się rusza lub (stoi w miejscu). jak morgan zauważył III jest bogatsza. W II nie grałem więc się nie wypowiadam.
Czy w III można było grać w dwóch na kompie potyczkę??
Reasons to be missed.

Odpowiedz do tematu