Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Korgan vs Sarevok

Kto jest lepszy?
Korgan
47%
 47%  [ 25 ]
Sarevok
52%
 52%  [ 28 ]
Głosowań: 40
Wszystkich Głosów: 53

Autor Wiadomość
Lercher 
Nein, Mann!

Podziękowania: 18/10
Wysłany: 2010-07-08, 19:38   

@Tomek: odpowiadam z pamięci, a że dawno w BG2 nie grałem to nie bijcie jak walnę gafę, o ile dobrze pamiętam, krasnal ma na samym wstępie gry cztery oczka w toporach, więc potem śmiało można rozwijać go w kierunku np. młotów (również klimatyczne jeżeli mówimy o krasnoludach), w podstawce możemy złożyć sobie przecież Crom Faeyr, dla przeciętnego gracza (takiego jak ja), to wystarczające wynagrodzenie za męczenie się ze średnimi toporami... Zdecydowanie stawiam na Korgana, postać z charakterem, Sarevok w TB wydaje mi się być mocno naciągany...
Podziękuj autorowi tego posta

Wandorn

Podziękowania: 3/5
Wysłany: 2010-10-21, 23:46   

Głos na Korgana - 1. mamy go całą grę, 2. jest stworzony do walki 2 brońmi (i jako mały ekskurs: dzięki picollowi można go zdeprawowac i wreszcie dokończyć te relacje z Mazzy)

Antalos 
Czarnoksiężnik Bhaala

Podziękowania: 9/39
Wysłany: 2010-11-22, 16:23   

Korgan. Mały, walczący z pianą na ustach krasnoludek, z niezłymi tekstami i toporem w ręku nie ulegnie nikomu. Poza tym mamy go prawie od początku, jest berserkerem no i ... po prostu nie przepadam za Sarevokiem ;]
Kapłani Bhaala wierzyli, iż każde popełnione morderstwo umacnia ich boga. Czciciele mieli obowiązek dokonać zabójstwa raz na dekadzień - najlepiej w mrokach nocy. Jeżeli z jakiegokolwiek niezależnego od nich powodu nie byli w stanie tego zrobić, po ustąpieniu przeszkody mieli za zadanie popełnić dwa zabójstwa za każde niedokonane w przeznaczonym czasie. Kolejnym obowiązkiem było obwieszczenie ofierze, z czyich rąk ginie, oraz wymówienie następującej formuły: "Bhaal cię oczekuje, Bhaal cię przyjmuje, nikt mu nie umknie".

Archerito 

Podziękowania: 1/11
Wysłany: 2011-04-07, 21:57   

Wybór będzie bardzo ale to bardzo ciężki:

Korgan:
- mamy go od początku gry,
- najlepsza podklasa dla wojownika,
- specjalizacja w dualu i w toporach,
- świetne rzuty obronne i więcej punktów życia,
- mistrzowskie odzywki,
- ciekawa postać,

Sarevok:
- możliwość dwuklasowania,
- zmiana charakteru,
- ciekawa postać,
- w końcu braciszek xD

Może i wyszło że Korgan jest lepszy ale sentyment mam do obu i nie wiem czy umiałbym któregoś wybrać. Obaj są świetni...

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 23/175
Wysłany: 2013-06-23, 15:00   

Korgan miażdży sowimi odzywkami i przeciwników w starciu. Najlepszy banter jaki widziałem to ten z Imoen. Korgan stwierdza że Imoen to nasza konkubina. :mrgreen:

Korganowska wersja angielska lepsza od polskiej, kwestia różnicy językowej. Po prostu nie da się tego przetłumaczyć tak aby oddało 100% aktualności wersji pierworodnej. I te ciągle czytanie archaicznych słów robi wrażenie.

Sarevok miałem raz. Zazwyczaj do czasu ToB miałem drużynę uformowaną a nawet czasem ToB sobie opuszczę, bo to mortal combat na resorach....

Tym razem zamierzam go wziąć. Jestem na etapie kończenia Cieni Amnu.

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Odpowiedz do tematu