Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Ulubiona rasa

Jaką rasę najbardziej lubicie?
elfy
32%
 32%  [ 32 ]
krasnoludy
9%
 9%  [ 9 ]
ludzie
24%
 24%  [ 24 ]
niziołki
6%
 6%  [ 6 ]
gnomy
4%
 4%  [ 4 ]
pół-elfy
16%
 16%  [ 16 ]
pół-orki
6%
 6%  [ 6 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 97

Autor Wiadomość
darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2005-12-28, 21:03   [BG II] Ulubiona rasa

Jaką rasę najbardziej lubicie? Wybór uzasadnijcie:)

Ja osobiście najbardziej lubię Elfy ponieważ są piękne (szczególnie elfki:)), mądre, zwinne, po prostu cudowne i te ich uszy:) super (to już chyba jakieś zboczenie jest, ale co tam). W większości eRPeGach wybieram elfy, nieważne czy jest to wojownik, mag, łowca, czy złodziej, najczęstszy wybór pada na elfa:)

A jak to jest u Was??
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 18:54, w całości zmieniany 5 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Mefisto

Wysłany: 2005-12-28, 21:18   

Jeśli chodzi o rasy w Bg to rużnie, tam rasa nie ma az takiego wpływu na rozwój postaci jak w papierowym DnD, ale najbardziej lubie niziołków, krasnoludów oraz ludzi, niziołków ponieważ są zwinne, małe(co jest wygodne przy rużnych nikczemnych kradzieżach i atakach odbywających się w cieniu) oraz śmiesszne(sam nie wiem dlaczego) krasnoludów ponieważ lubie ich kulture, są silni i lubią dobrze wypić a ludzi lubie bo tak.

Boo

Wysłany: 2005-12-29, 00:53   

Elfy - magia, piękno zwinność i inteligencja.

P.S. w ankiecie jest błąd, no chyba, że istnieje rasa Elów :P

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2005-12-29, 01:30   

:P masz racje sorki taki maly babol:) niestety teraz się tego nie da zmienić (chyba:/)

Wszystko się da. Zmieniłem i dodałem pół-orki.
Philoos

dzięki Philoos:)
Ostatnio zmieniony przez darrion 2005-12-29, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  

Drekorig

Wysłany: 2005-12-29, 08:46   

Ja uwielbiam krasnoludy za... za wszystko. Za ich kulturę, humor, wygląd, "rubaszność" (nie jestem pewien, czy istnieje takie słowo :P ), skłonności do dobrych napitków (nie żebym ja takie skłonności miał :wink: ). To było z punktu widzenia "fabularnego".
Natomiast z punktu widzenia "technicznego", to równierz preferuję krasnoludy. W 2. ed. niestety trochę uciążliwy jest ujemny modyfikator do zręczności i charyzmy (a w zamian dostajemy tylko +1 do kondycji), ale w 3. ed. w odpowiednio pokierowanej postaci charyzma znaczy tyle co nic, a budowa wręcz przeciwnie. Moją ulubioną kombinacją jest krasnolud-mnich z 16 siły, 18 budowy i 6 charyzmy :P (to jeśli chodzi o NWN), natomiast w oryginalnym, papierowym 3.5 ed. D&D charyzmy mam jescze mniej, a siły i budowy jeszcze więcej.

Vaelleas Baenre

Wysłany: 2005-12-29, 13:44   

Ja najbardziej lubie elfy (zwłaszcza drowy). Lubie też krasnoludy i nieważne czy to cRPG czy strategia czy film ale ja bardzo lubie krasnoludy, są twarde, wytrzymałe, silne i stanowcze. Idealni wojownicy. Ich wspaniała kultura i dzieje czynią z nich doświadczoną rasę. Są doskonałymi koowalami. Oczywiście z podras krasnoludzkich, najbardziej lubię Duergarów, ale lubie też krasnoludy te zwykłe.

Akarin

Wysłany: 2005-12-29, 17:34   

Pół-elf dal mnie to zawsze była najlepsza rasa zawsze moja główna postać była pół-elfem

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2005-12-31, 19:12   

Elfy!! A szczególnie drowy! Wyjaśnień nie trzeba.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-12-31, 20:36   

Zireael napisał/a:
Wyjaśnień nie trzeba.

Ale dobrze by było napisać, bo taki post nie wnosi nic (choć temat sam w sobie jest spamerski :P ).
Ja z wymienionych w ankiecie lubię wszystkie jednakowo (choć dedekowskie gnomy są nieco z tyłu). Wyjątkiem są półełfy i półorki - te "rasy" zupełnie mi podchodzą w FR, moim zdaniem powinny byś czymś naprawdę rzadkim, a tym świecie jest jak mrówków.

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2006-01-01, 05:44   

Karan napisał/a:
e "rasy" zupełnie mi podchodzą w FR, moim zdaniem powinny byś czymś naprawdę rzadkim, a tym świecie jest jak mrówków.

Hehe, gdzie ty widzisz mnóstwo półorków? :P
Ale juz bardziej serio- heh, mnogość półelfów można tlumaczyć tym, że może elfów jest zbyt mało, by mogły walczyc skutecznie o przetrwanie własnego gatunku? :P
Ja właśnie na to oddałam głos, na półelfy. Dlaczego? Jak zwykle parametry techniczne nie mają tu nic do rzeczy, liczą się raczje pewne sentymenty. Mieszaniec zawsze jest wyrzutkiem, zawsze, niezależnie gdzie się uda, czuje się w pewien sposób obco... Można zaryzykować też stwierdzenie, że półelf łączy w sobie najlepsze cechy dwóch ras, i ludzi, i elfów....
Jakoś natomiast nie przepadam za gnomami, nic na to nie poradzę, źle mi się kojarzą

Ageleb

Wysłany: 2006-01-03, 22:02   

Ja lubię ludzi, chociaż bardziej mam sentyment do elfów. Ich piekno, mądrość, zwinność, a przede wszystkim w obeznaniu z magią nie ma im równych :)

Giaur!

Wysłany: 2006-02-07, 22:20   

Elfy, elfy, elfy.
Moja miłość. Jakbym miał kiedyś trafić do Raju, to niewątpliwie będzie to gdzieś w Beleriandzie, gdzieś w starożytych królestwach, ukształtowanych zaklętrym piórem mistrza Tolkiena. To właśnie on nauczył mnie kochać elfy. Ileż nocy spędziłem, studiując z drobiazgową szczegułowością Silmarillion i NIedokończone Opowiści. I jak ubolewałem na rozdziałem z trylogi "Szara Przystań".
Miłość do elfów i do Tolkiena przeniosła się i na RPG (tak papierowe i ustne, jak i komputerowe, choć przede wszystkim ustne). I od dawna nie grałem już inną rasą. Od bardzo dawna...
"O królu elfów Gil-Galadzie!
Śpiewamy smutną pieśń w gromadzie"

Villmar

Wysłany: 2006-02-08, 00:22   

Elfy i krasnoludy, chociaż przeciwne sobie to są to moje ulubione rasy. Zawsze wybieram albo krasnala albo elfa. Obie są nadzwyczajne i mają to coś, dzięki czemu można się wczuć w klimat. Niestety w ankiecie można wybrać tylko raz, więc oddaje głos na elfy.

Lomax20001

Wysłany: 2006-02-08, 13:54   

Ja najbardziej uwielbiam Gnomy. Uporządkowany Chaos to ich domena :)
oczywiście uporządkowany według nich :)
Beagly Garwick Szybkostopy :)
Łotrzyk\Mag iluzjonista :)
Kwintesencja postaci

Falavandrel

Wysłany: 2006-02-09, 16:25   

ja zagłosowałem na półelfy - wyglądają jak elfy a mają własności ludzi :)... choroba zbyt konserwatywny jestem, jakoś nie widzę siebie jako krasnoluda z wieeeelgachnym toporem, albo po prostu nie czuję takiej postaci
stołki czekają ;>

Odpowiedz do tematu