Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Używanie kodów, solucji, manipulacje przy pasku trud

Czy kiedykolwiek używałeś kodów?
Tak
70%
 70%  [ 33 ]
Nie
29%
 29%  [ 14 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 47

Autor Wiadomość
Vrenth

Wysłany: 2006-02-17, 11:24   

solucji czasem używałam, ale raczej żeby sprawdzić czy mam wszystkie zadania zrobione. kodów rzeczywiście czasem używam. ale bez przesady. ostatnio musiałam, bo się romans z Viconią zaciął - nie chciała powiedzieć ani słowa tylko dlatego, że pogadałam raz z Jaheirą (która zresztą wyleciała z drużyny i stwierdziła że koniec z nami :-) ). a przechodzenia kolejny raz lochów Irenicusa bym nie przeżyła... no i czasami (bardzo rzadko i przy walkach za trudnych dla mojej drużyny) używam leczenia. pozostałych wyłącznie w celach testowych (np. przywołania wszystkich pantalonów, żeby zobaczyć co się dzieje). generalnie kody uważam za potrzebne do naprawiania błędów gry (jak np. po walce w piekle miałam pół drużyny w Lasach Tethyru z ToB a pół w komnacie pełnej elfów. i walkę z Ilaserą miałam też tam - oczywiście Imoen, Edwinem niemogącym używać czarów obszarowych i Valygarem, gdy wszyscy wojownicy i kapłan spokojnie czekali gdzie indziej. więc musiałam ich jakoś uzdrowić, bo by sobie nie dali rady. ale potem wszystkich zebrało w strefie kieszeniowej)
Podziękuj autorowi tego posta

Berenn

Wysłany: 2006-02-24, 13:18   

ja z bólem przyznaję:
Używam kodów :cry: . Psują całą zabawę, ale ułatwiają grę.
Jedyne sensowne kody były w BG1, gdzie nie można było zabić kodem. Miało to swoje minusy= Do Sarevoka(zborowskiego) niedoszedłem nigdy.

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2006-02-24, 13:30   

Berenn napisał/a:
Jedyne sensowne kody były w BG1

Mozna, można - identycznie jak w BG2 ( "całopalenie" ).

Jakim bólem? Rozumiem satysfakcję z "czystego przejścia" ( ot, pokonało się trudność ), ale bez przesady. Jeśli mam dostać nerwicy, bo autorzy w pewnym momencie przesadzili z poziomem trudności, to już wolę posłużyć się kodem i załatwić drania / bandę drani.

A solucje... Może nie ta komnata co trzeba, ale kiedyś - zanim jeszcze poznałem BG i IWD - wpadła mi w łapska solucja do Heart of Winter. I pwoeim, że lepiej mi się ją czytało, niż grało w wspomniany dodatek. Do napisania czegoś takiego trzeba mieć talent :)
Podziękuj autorce tego posta

Keleborn 

Podziękowania: 17/1
Wysłany: 2006-04-17, 14:20   

Ja kodow w baldursie nie uzywalem

Cannabis 

Wysłany: 2008-06-28, 11:48   

Solucji ani żadnych kodów podczas gry nie używałem, no chyba że dla zabawy w przypadku tego drugiego (np. walka z 10 drizztami w BG 1 xP) lub przetestowania czegoś (czar z latającą krową). Co do pasków, to zawsze starałem się je ustawiać tak żeby było w miarę realistycznie, np. brak grupowej infrawizji (bo miałem w teamie człowieka), poziom trudność zawsze min. na normalnym itp.

Cytat:
Czy uważacie, ze wszelkie ułatwienia są po to, żeby z nich korzystać

Wszelkie utrudnienia są po to by z nich korzystać. 8-)

Berg`inyon 

Podziękowania: 4/24
Wysłany: 2008-07-14, 16:14   

Kodów obecnie używam do:
-testowania modów
-oszczędzania sobie trochę expa- gdy odpoczywam w jakichkolwiek lokacjach typu ścieki, kiedy sen przerywają nam gobliny albo koboldy mam włączoną pauzę. wybijam te śmieci ctrl+y.
-w modach przywołuję postacie ważne dla fabuły moda, kiedy one sie nie pojawiają w danych miejscach
-albo raz w triku z przyłączeniem Yoshimo po rozdziale 5 razz

Nie kombinuję z paskiem trudności.

A Solucji używałem po części, gdy pierwszy raz przechodziłem BG1 razz

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2008-07-14, 19:20   

Oho, przewazylem szale na "uzywalem kodow" :) Ano sie testowalo pare kodow (czasem w BG1 uzywalem notorycznie - jak nie moglem odkryc calej mapy, np. morza, uzywalem kodu odsloniecia).
Teraz gram w Tacticsa, poziom trudny (troche mniej niz szalenczy). Zdarza sie jednak zmienic to czasem, dla nauki czarow automatycznej (btw, jest jakis modzik ktory to dodaje? w EoU albo ni ma, albo nie dziala), a wczesniej dla max hp na level ;]

Berg`inyon 

Wysłany: 2008-07-14, 19:23   

Cytat:
dla nauki czarow automatycznej (...), a wczesniej dla max hp na level ;]

Nawet o takich rzeczach nie wiedziałem :lol:
Cytat:
btw, jest jakis modzik ktory to dodaje? w EoU albo ni ma, albo nie dziala

G3 Tweaki .

Ja nie używam kodów w celu "nie mogę pokonać", na złoto i inne pierdoły, ale za to używam cziterskich modów :lol:

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54

Wysłany: 2008-07-14, 20:49   

Ja zawsze gram z konsolą, odkąd gram z modami nie zdarzyło się chyba jeszcze żebym grał bez niej. Czasem nie pojawi się jakaś lokacja, znajdę w IE jakiś dziwny przedmiot, którego nigdy nie znalazłem w grze itp. itd. Nie używam kodów w normalnej grze, ale czasem nie mogę się powstrzymać od CTRL + J żeby się gdzieś szybciej przenieść :P

Berg`inyon 

Wysłany: 2008-07-14, 22:25   

Vinci napisał/a:
czasem nie mogę się powstrzymać od CTRL + J żeby się gdzieś szybciej przenieść :P

O ja mam to samo razz

Craven 

Podziękowano 4 razy
Wysłany: 2008-07-14, 22:38   

Ja zdecydowanie wolę przywołać sobie do pomocy Drizzta. razz

LoCo 
Specyficzny Mag

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2008-07-15, 14:13   

Mnie osobiscie czasami gra zmuszała do uzycia kodu przywołania przedmiotu (np różdzka do zabicia Niewidzącego Oka znikla po jednokrotnym użyciu i nie mialem co oddac Awatarowi) tudzież inne tego typu. A co do solucji to podobnie jak ktoś z przedmówców mówił Solucje (akurat również do IWD) czytałem w ramach przeglądania jakies gazetki i przyznaje ze te drukowane w gazetach solucje są ciekawie napisane w przeciwienstwie do ich internetowych odpowiedników.

takiataki
Reprezentacja Polski w internetowych napinkach

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2008-07-15, 15:47   

Bardzo często ctrl + j przy przechodzeniu gry na pamięć po raz nie wiadomo który...po prostu umarłbym zanim wszystkie tępaki znajdą dobrą drogę na skraj mapy a butów szybkości nie chcę tworzyć.

Poza tym jednym w normalnej grze chyba niczego nie używam. O ile mnie bugi nie zmuszą.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2010-01-24, 21:55   

Kodów nie używam i solucji też (no chyba że gram w przygodówkę, i mnie przyblokuje na amen, wtedy sobie obiecuję, że to ostatni raz :wink: ).
W Baldursie nie używałam, dopóki nie zaczęłam grać z modami, no a wtedy kilka razy musiałam, bo wyskakiwały jakieś bugi i inaczej się nie dało.
W nową grę gram bez solucji i najwyżej za drugim razem zaglądam co ominęłam.
Ogólnie kodom i solucjom mówię: nie!
To zabija przyjemność grania.
Podziękuj autorce tego posta

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-24, 22:12   

Zawsze, bo nie umiem przejść niczego bez kodów. ^^

Odpowiedz do tematu