Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Imiona Waszych postaci
Autor Wiadomość
Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 9/8
Wysłany: 2005-09-22, 17:17   

Pierwszy hero nazywał się Vincent chyba (była taka postać w FF 7, prawda? :> )
Potem poszło już różnie, teraz nie chce mi się nic wymyślać i postacie o imionach Basia, Jola, Wiola, Zenek to standard ;)
I nie mówcie o braku klimatu grając taką postacią - wiecie ile Zenek potrafił wypić u Bernarda? :>
Podziękuj autorowi tego posta

LeGOlas

Wysłany: 2005-09-28, 21:29   

Wojownik - Boholt, Bonhart; Angouleme
Paladyn - Samson
Łucznik - Porthios; Milva
Kapłan - Dagobert, Dagorad; Crysania
Złodziej - LeGOlas, Tanthalas, Gilthanas, Filavandrel; Renfri
Gnomi iluzjonista - Caphironeionicus (jedyne imię które wymyśliłem sam, ale jego geneza jest zbyt długa, żeby ją tu przytaczać :D )

Ageleb

Wysłany: 2005-09-29, 20:06   

Różnie to bywa. Moja postac głównie nazywa się Ageleb ale zdarza się mi czasami nazwać "się": "Thorin", "Thrain" ,lub "Oin Loewenhaupt"

PIOTROSLAV

Wysłany: 2005-09-29, 21:52   

Lara napisał/a:

Martel - dla paladyna

Jak MArtel dla paladyna? Przecież to byli ludzie bawiący się w kazirodztwo i oficjalnie puszczający sie na prawo i lewo...

Aha co by nie było:

pierwsza postac to PIOTROSLAV

a ostatnio Daenerys działąła coś w lochach...

"(...)ma swoje zdanie, którego raczej z tego co pamiętam nie zmienia. Kieruje się swoimi zasadami (i kwasami) . Oczywiście człek ze starej gwardii Cobu :P"
sovellis

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2005-09-29, 22:47   

Piotroslav napisał/a:
a ostatnio Daenerys działąła coś w lochach...

Nie ma to jak właściwe źródło inspiracji przy wybieraniu imion;) Aż się przyjemniej gra taką postacią, chyba też tak zacznę.
Cytat:
Jak MArtel dla paladyna? Przecież to byli ludzie bawiący się w kazirodztwo i oficjalnie puszczający sie na prawo i lewo...

Może właśnie z przekory?
A może, żeby było klimatyczniej, ten paladyn mial rodziców, których fascynowaly takie rzeczy i chcieli, hm, od razu ukierunkować synka? :> Ewentualne przyczyny można mnożyć.
Ageleb napisał/a:
Moja postac głównie nazywa się Ageleb

A ja właśnie nie rozumiem, jak można grać postacią o, hm, własnym imieniu. Albo co gorsza kilka razy postacią, któa nazywa się tak samo... :P

PIOTROSLAV

Wysłany: 2005-09-29, 23:06   

W sumie czekam tylko aż ktos nazwie swoja postać Balon i zacznie romansować z Nalią....

"(...)ma swoje zdanie, którego raczej z tego co pamiętam nie zmienia. Kieruje się swoimi zasadami (i kwasami) . Oczywiście człek ze starej gwardii Cobu :P"
sovellis

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Wysłany: 2005-09-30, 00:21   

Hehe, lolowe imiona postaci tez mogą mieć swój urok... Bohaterski, ratujący świat i dziewice paladyn zwący się glut Glut.... Mroczny i przerażający w każdym calu, zły doszczętnie bohater o imieniu RóżowyPapeć... A może pół-ogrza wojowniczka na którą wołają Zuzia? :P

Added after 1 minutes:

A może, hm Mroczny Akolita Mrocznej Kozy? :P Ogólnie, są jakieś ograniczenia w długości znaków imienia? :>

LeGOlas

Wysłany: 2005-09-30, 16:40   

Ograniczeń prawie nie ma, ale na przykład ostatnia literka w imieniu mojego maga (Caphironeionicus) została przeniesiona do dolnej linijki w karcie postaci, co wygląda totalnie beznadziejnie. Można więc przyjąc, że to ograniczenie to 15 liter, no chyba, że ktoś daje postaci imię dwuczłonowe (tzn. imię i przydomek bądź nazwisko) ale osobiście jestem przeciwnikiem tego typu kombinacji. Baldur nie umie odmieniać przez przypadki, i jako że przy imionach można to znieść, to przy imionach i nazwiskach jest nie do wytrzymania.

Ewok

Wysłany: 2005-10-01, 02:59   

Przyznacie, ze wybór imienia nie ma wpływu ani na reputację, ani na charyzme, więc:
La Phiryndda - może być równie dobrze paladynką jak Lorelai, Kazimierz Wielki złodziejem jak LeGOlas tudzież Ewok - magiem jak magistrem..hm...

(niektórzy z ludzi trenują strzelanie do tarcz: co w nich widzą? :) ..

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Wysłany: 2005-10-01, 17:23   

Heh, wpływu może i nie ma, ale wyglądać to może conieco śmiesznie:D
LeGOlas napisał/a:
Baldur nie umie odmieniać przez przypadki, i jako że przy imionach można to znieść, to przy imionach i nazwiskach jest nie do wytrzymania.

Tru, tru. To już denerwuje w przypadku niby banalnych imion typu 'Marcin' czy 'Kasia'. W zasadzie to wina języka polskiego, bo nie kojarzę żadnego innego, w którym odmieniałoby się imiona:>
Dlatego wychodzi na to, że najlepiej jako imię sprawdza się zupełnie abstrakcyjna i nieodmienialna nazwa, która w każdym zdaniu będzie prezentować się równie atrakcyjnie i bez zgrzytów..
Ale pomarzyć można;)

Ewok

Wysłany: 2005-10-03, 23:15   

W wielu językach (naszym - na pewno), chise, imiona sie jednak odmieniają. Dla potrzeb BG najbardziej przecież przydatny byłby - wołacz. Ta forma - gaśnie.
Ascaephelu, PIOTROSLAVIE, Agelebie, LeGOlasie, Kinski, Cruel(u?), Laro - itd. - brzmi wciąż nieźle, zwłaszcza że niemal prawidłowo, ale jak "nawoływać" chise, Aiglon, Lorelai...?
Niknie - w języku polskim - wiekowa tradycja.
Formy - odchodzą sobie wstecz niczym jakieś mity greckie - zatem: Ziutek!, a nie Ziutku, Mirek!, a nie Mirku, Marek!, a nie Marku...stanowią dziś paradygmat odmiany...
(wg której - Ewok - można czytać - u OK :) )..
Żarty na bok...(..zaden Miodek nie zaprzeczy walorom imion typu: mianownik= wołacz)....
Mimo to, chise,
rozwiń, prosze, frazę: " Ale pomarzyć można:))"...

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Wysłany: 2005-10-09, 21:10   

ewok napisał/a:
Mimo to, chise,
rozwiń, prosze, frazę: " Ale pomarzyć można:))"..

Heh, a więc rozwinę. Ideałem byłoby odmienianie przez grę imienia charname, tak żeby można było lepiej wczuć się w klimat. Nie chodzi mi tu bynajmniej o wołacze, bo jak słusznie zauważyłeś wychodzą one z użycia- raz że w przypadku ksywek część z nich w ogóle nie posiada takiej formy, a dwa, że jest ogólna tendencja, żeby mówić raczej Marta niż Marto np. Druga forma momentami wręcz razi i wygląda sztucznie, mimo że jest akurat tą poprawną... Czasami jednak są wypowiedzi nie kierowane do charname, ale traktujące o nim, typu: 'widziałem XXX kiedy' albo 'szukasz XXX'. Wtedy nieodmienianie imion naprawdę denerwuje.
Cytat:
Ascaephelu

Hehe, lepiej wychodzi Ascusiu :P
Cytat:
Kinski

właściwie, tam jest 'n' czy 'ń' w środku? w internecie, ojczyźnie kwiatków typu 'znaj laske pana' niczego nie można być pewnym :P

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-10-11, 07:02   

Kinski - tak się piszę :P

chise napisał/a:
'widziałem XXX kiedy' albo 'szukasz XXX'. Wtedy nieodmienianie imion naprawdę denerwuje.

Zaiste, o ile w wypadku imion takich jak Aiglon, Chise, Lorelai brzmi to całkiem poprawnie (widziałem/szukam Aiglon/Chise/Lorelai), to przy imionach takich jak Karanith np. widziałem/szukam Karanith - brzmi okropnie, a w dodatku jakby było imieniem żeńskim :wink:

Vaelleas Baenre

Wysłany: 2005-10-11, 07:49   

No Karanith, o może spróbowałbyś nazwać swoją postać Bhaal (ja tak na początku mojej kariery nazwałem swoją postać) wtedy szybko Ci sie pomiesza w głowie (hmmmm.... A czemu nie nazwać się Imoen a może Jaheira lub Viconia). Osobiście wg mnie to żaden problem ale faktycznie jest to troszkę irytujące ale są programy do odmiany przez przypadki (dla tych co nie potrafią), i choć sie nieznam na programice ale myśle że jakby taki program dodać do BG2 to może BG2 byłaby atrakcyjniejsza. Ale odmiana przez przypadki w angielskim nie jest potrzebna :P

Taschon

Wysłany: 2005-10-11, 16:58   

Może nie tyle co program, co dodatkowa opcja (mod?). Przy wpisywaniu imienia, podajesz jest od razu we wszystkich siedmiu przypadkach, tylko trzeba by podmienić wszystkie <charname> na odpowiedio <charname1>, <charname2>, itp albo coś w tym stylu. Nie wiem jak z realizacją :P , ale byłoby to niezłe. Wpisanie własne jest zawsze lepsze od programu, bo nie wszystkie imiona odmieniają się "regularnie" (zapewne nawet mniejszość).

Odpowiedz do tematu