Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Kim przeszliście grę?
Autor Wiadomość
Ewok

Wysłany: 2005-08-22, 01:26   [BG II] Kim przeszliście grę?

Myślę, że sprowokuję (jako to z paladynami bywa) wymianę opinii o rozmiarach Rubikowej kostki...
Kto to był ów/ta - kim przeszliście grę (dlaczego tak i po co?):
Mag?
Czarodziej?
Pół-ork?
Kapłan?
Dziki mag?
.......
Magiczka/magini?
Czarodziejka?
Pół - orka?
Dzika magister??
........
(Żadnym z powyższych stworzeń BG II nie przeszedłem. Straciłem coś?).
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 19:04, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-08-22, 01:52   

Heh, ja już większości postaci z imienia nie pamiętam, ale tak to już jest jak się ponad dwadzieścia razy łaziło po tym Amn :).

Przechodziłem Czarodziejem (albo magiem, jakby nie nazwać na jedno wychodzi).
Rasa człowiek, ano bo jakoś mi najbliżej do ludzi :P.
Potem był ludzki mag specjalista, potem mnich, następnie pani złodziejka, później druid, kiedy indziej elfi kensai, po jakimś czasie krasnoludzki kapłan lathandera, czarownikiem też się hasało, potem mistrz inwokacji - kapłan... oj lista chwile by się jeszcze dało powymieniać.

Dzikim magiem próbowałem, ale z moim szczęściem do losowych sytuacji gra była po prostu cudna (co chwila zmiana płci przeciwników, czy "złoto znika!"). Nie polecam :P

Półorkiem też grałem, lecz o ile się nie mylę, ma toto najgorsze rzuty obronne, "a ja tak nie lubieć" ;)
Półorczycą musze kiedyś spróbować, pewnie jeszcze złodziejkę z niej zrobię hyhy.

Ogólnie magowie i kapłani to imho jedne z potężniejszych postaci dlatego warto takowymi sobie powalczyć.

Cytat:
Dzika magister??

:lol: to Ci się udało :P

Cytat:
(Żadnym z powyższych stworzeń BG II nie przeszedłem. Straciłem coś?).

No raczej ;). Twierdza maga i kapłana niczego sobie, dziki mag to prawdziwa rosyjska ruletka, tylko orka można sobie odpuścić. IMHO.

Ewok

Wysłany: 2005-08-22, 02:53   

No to mamy luzy, Komcio, ... (heh, ta Twoja "sokowirówka"), niemniej - nie moge nie spytać -
- jak kompetentnie grać "złymi"...
...
prosiłbym o kompendium zysków, o to w szczegolności.....

( zważywszy na to, iż moja prośba jest dygresją, a nawet bardziej dywagacją, liczę na wyrozumiałośc, Komcio)...
Co do "sokowirowki/akceleratora"-
- kim jeszcze nie grałeś? -

Przykro mi, lecz jako moderatorowi tej komnaty, nie wypada propagować dygresji (a nawet bardziej dywagacji), czy wdawać się w swoiste offtopy, gdyż teoretycznie w mych kompetencjach leży dawanie jako takiego przykładu.
Toteż licząc na wyrozumiałość, zmuszony będę pozostawić pytanie bez odpowiedzi - przynajmniej w tym konkretnym topicu, poświęconemu zagadnieniu "Przeszedłem grę...? Ale kim!?". Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie założeniu wątku mogącego się stać kompendium sensu stricte dla złych postaci. BTW - z sokowirówką to pojęcia nie mam w czym rzecz. Ale jest w pół do czwartej, więc może dlatego :) – Komcio

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-08-22, 11:06   

ojj wieloma sie gralo... Woj, mag, czarownik,zlodziej,paladyn,lowca podklasy tych postaci, wieloklasowcy... dwuklasowcy itp... z ras to czlowiek, elf, polelf, polork, krasnolud... imion nie pamietam.. zdarzalo sie ze jedną klasą(podklasą ) przechodzilem kilka razy... lącznie koncze chyba 23 albo 24 raz przechodzic BG2...a moze i wiecej tego bylo? niae pamietam juz....

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2005-08-22, 11:25   

Wszystkimi się przechodziło,jak nie parę razy to chociaż raz,ale teraz inne pytanie,kim poraz pierwszy przechodziliście grę?Ja pamiętam,że po raz pierwszy rozpocząłem BG2 od Druida i grało się całkiem całkiem.

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-08-22, 11:53   

Ja oczywiście wojem... chyba własnie krasnalem... :) biorąc pod uwage ze od BG zaczelo sie u mnie RPG to musialem tak zacząć zeby zapoznac sie ze swiatem i zasadami...

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-08-22, 11:58   

Pierwszy raz to łaziłem magiem (czystym) ludziem, i chyba nawet nie najgłupsze statystki miał :).
Nie miałem pojęcia o systemie magii w ad&d i swoje pierwsze czary zapamiętałem tuż przed wyjściem z irenicusowych lochów.

Drekorig

Wysłany: 2005-08-22, 13:54   

Pierwszy raz grę przeszedłem praworządnym dobrym człowiekiem-czarownikiem. Ale to było nudne :twisted:. Póxniej postanowiłem zmienić nieco styl mojej postaci i zagrałem praworządnym złym mnichem. Tutaj zabawa była znacznie lepsza. Aktualnie gram złodziejem, którego wyeksportowałem z BG I u od razu po rozpoczęciu gry w BG II zdualowałem na maga.

Oprócz tego grałem jeszcze:
Paladynem-kawalerem
Druidem-mścicielem
Kapłanem Lathandera
Kensai
Bardem-fechmistrzem
Bardem-skaldem
Nekromantą

I to chyba wsio

Added after 36 seconds:

Pierwszy raz grę przeszedłem praworządnym dobrym człowiekiem-czarownikiem. Ale to było nudne :twisted:. Póxniej postanowiłem zmienić nieco styl mojej postaci i zagrałem praworządnym złym mnichem. Tutaj zabawa była znacznie lepsza. Aktualnie gram złodziejem, którego wyeksportowałem z BG I u od razu po rozpoczęciu gry w BG II zdualowałem na maga.

Oprócz tego grałem jeszcze:
Paladynem-kawalerem
Druidem-mścicielem
Kapłanem Lathandera
Kensai
Bardem-fechmistrzem
Bardem-skaldem
Nekromantą

I to chyba wsio

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2005-08-22, 14:39   

Pierwszy raz przeszedłem grę krasnoludzkim wojownikiem ( Goronos-chyba najlpesze imię jakie wymyśliłem), potem przyszedł czas na elfiego łucznika,ludzkiego złodzieja( pierwsze przejście zła postacią),ludzkiego czarownika, potem solo druidem/wojem,duet anomen-czarownica i niziołkowa W/Z z jedynki. Teraz gram W/K.

GhoaTron

Podziękowania: 1/3
Wysłany: 2005-08-22, 20:27   

Pierwszy raz BG przechodzilem Paladynka... imie Jaspen
statystyki: s/z/k/i/m/c: 14/17/14/18/16/18 :P... bieglosc: bronie z kolcami i bronie szczeleckie... pelny wypas... gdzies przed obozem bandytow byla juz upadla paladynka :P... czego nie zaluje... postac ta mam do tej pory... po za tym jedynke przechodzilem jeszcze: wojem, lowca, kaplanem, magiem i zlodziejem.. dwojke natomiast...
Paladyn ( kawaler i lowca nieumarlych ), Woj(beserker - reszty nie trawie)... Lowca ( tropiciel). Zlodziej ( zabojca).. mnich, barb, dziki mag.. i jeszcze dwuklasowcami....

Gandalf 
Mag Naszych Czasów

Wysłany: 2005-08-23, 09:39   

Ja to mam własna druźyne która jest najlepsza z gry , jak sie ją dobrze wyćwiczy i będzie miała odpowienie itemy to cieżko będzie rozwalić go , oto jego skład:
Paladyn-Keldorn
Krasnolud-wojownik-Korgan
Wojownik-Sarevoc
Dziki Mag-Ja
Kapłan-Vikonia
Złodziej-Imoen

-Komcio

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-08-23, 10:29   

Blade napisał/a:
która jest najlepsza z gry

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza drużyna - wszystko zależy od stylu gry. A Twoja drużyna jest mocna =, nawe bardzo - ale nic poza tym.

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2005-08-23, 12:36   

Można jeszcze lepszą skompletować 8) ,ale to prawda,że wszystko zależy od preferowanego sposobu i stylu gry.

Panowie, koniec offtopu. Jak sama nazwa tematu wskazuje, nie ma on dotyczyć drużyn (od tego jest ten temat)-Komcio

Co do rasy to przeważnie grę przechodziłem Elfem,Półelfem albo Człowiekiem.

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2005-08-29, 22:42   

Hm. Dziwnie mi wygląda to 'przeważnie przechodziłem' albo 'wieloma się grało'.... Gdzie mi tam do was.. Właśnie zaczęłam przechodzić BG2 uwaga! 3 raz;_; No nic, dygresji tu nie lubią (pzdr for moderatorzy a szczególnie niejaki K.:P)
Skrzywienie zawodowe. Mowa oczywiście o pierwszym moderatorze, czyli Kinskim :P ? - Komcio
dlatego już na temat.
Po raz pierwszy udało mi się przejść BG2 półelfką (jakoś lubię tę rasę:>) o imieniu Rhey'faen i profesji Zabójca Magów. Oczywiście o śmiechowych statystykach oscylujących w okolicach 11 :P Oczywiście schody zaczęły się w momencie, kiedy okazało się, że z racji zawodu mainchara i miksturki lecznicze niezbyt się lubią w związku z czym większość slotów w czarach kapłana poszło w leczenie:P Czemu taka profesja właśnie? Bo fajna nazwa była :D
Z offtopowych ciekawostek na temat pierwszego przechodzenia mogę dodać, że zamiejskie lokacje odwiedziłam dopiero po Podmroku XD Chyba nawet już po killnięciu Bodhi XD
A jeszcze na temat- jakoś mimo całego sentymentu i wogóle nie przepadam za swoimi byłymi (:P) postaciami. Dlatego nie umiem się przekonać do importu tych, którymi przechodziłam jedynkę.

PIOTROSLAV

Wysłany: 2005-08-29, 22:57   

J agrę całą przeszedłem raz.

Teraz próbowałem sie zabrac od nowa, ale wymiękłem na 2 poziomie lochó irka i zasiadłm do IWD2... a miałem program pisać na zaliczenie...

"(...)ma swoje zdanie, którego raczej z tego co pamiętam nie zmienia. Kieruje się swoimi zasadami (i kwasami) . Oczywiście człek ze starej gwardii Cobu :P"
sovellis

Odpowiedz do tematu