Poprzedni temat «» Następny temat
Stare gry
Autor Wiadomość
Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2005-08-15, 20:54   Stare gry

Pamięta ktoś z Was gry, w które można było pograć na zakurzonym pewnie teraz C64, Amidze 500 czy nawet PC 486?
Mi do dziś zostały w pamięci. :)
I to ustawianie głowicy i spazmatyczna radość, gdy pojawił się ekran końcowy bez 'syntax error'.
Moje ulubione pozycje to "Montezuma"- przygodówka, "Boulder dash" "River Raid".
Dziś zostały już tylko emulatory, ale to nie to samo :/
Pewnie wpadnie mi jeszcze jakaś do głowy. Póki co , zapraszam do dyskusji. :)
Ostatnio zmieniony przez morgan 2008-11-08, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Aiglon von Lupus 
Zasłużona

Wysłany: 2005-08-15, 20:56   

Prince of Persia :]
Poddstawa :P
w sumei ehmm do dzisiaj w to gram :P
ale mi sie na win xp tnie :P

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2005-08-15, 21:00   

Prince. Czasy młodości ( grałem w to zanim nauczyłem sie mówić :P ). Poza tym wolfik i kilka innych. W naprawde stare tytuły zaczołem grać dopiero jakie 3-4 lata temu. Znalazłem wtedy płytę na której było ponad 600 emulatorów... Nocami grałem w takie gry jak "Pac Man", "Moonride"," Ninja Gaiden" czy cokolwiek innego ( trochę dziwne ale nie było tam Dizzego :/ ).

Lorelai

Wysłany: 2005-08-15, 21:03   

Bobble Bubble :mrgreen: uwielbialam tą gierkę gdzie smoczkami sie lapało bąbelki ;) No i Pitares na Commodore.

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-08-15, 21:09   

Moonstone, Abuse, Another World, Starcraft(swoje latka ma;), Warcraft(a ten to juz w ogole:P), Prince of Persia, naturalnie... To byly gry, aaach:) Jeszcze Doom, Heretic i Hexen-moje pierwsze gry jakie mialem na kompie:P
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

Tom_Infernus 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-08-15, 21:41   

No matheus to już z nieco nowszymi gierkami wyjechałeś :P
Te to już na Pentiumach były :P
486 - hmm oj było tego :] Wofenstein, czy właśnie pierwsza część dooma :] warcraft 1, dune 2 (żadne 2000 czy coś - po prost dune 2 :) ) i wiele podobnych :]

A C64, to już wogóle poezja :] Właśnie wspomniana przez Philoosa głowica i czarnepaski na czerwonym/różowym tle :P
A jakie gioerki? oczywiście Montezuma (sweet :D ), River ride, Bulder dash, Bobble Bubble (super giera), Jack the Nipper, i mozna tak wymieniać, wymieniać i wymieniać :]

Aż sie łezka w oku kręci jak się przypomni jak człowiek wgrywał większą gierę przez kilkanaście minut siedząc cicho modląc się o brak komunikatu syntax error :P
Nawet się odezwać głośniej nie można było czasem :P

www.fireangels.org

shaggie

Wysłany: 2005-08-15, 22:27   

Zachowałem Amigę do dzisiaj (A1200) i czasem ją odkurzam, by popykać sobie w stare gierki: Flashback, Desert Strike, Lemmingi, Wormsy, Slam Tilt oraz oczywiście klasyczne erpegi i przygodówki: Ishary, Dungeon Mastery, Ambermoon, Perihelion, Monkey Island, Indiana Jones, Zak McKraken etc.
C64 nie miałem, zacząłem karierę od A500, ale u kumpla pogrywałem na Commodorku w Pirates, Dizzy'ego i jakieś polskie głupoty.

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2005-08-15, 22:39   

Tych gier nie znam, nie mialem wtedy kompa ;/
Ale moge powiedziec w co gralem na Pegasusie: Bignose, Battlecity, Dizzy i w ogole wszystkie gry byly wypasione... gramy sobie z kumplem na informatyce (na emulatorach) jak nauczycielka przynudza :).
A, i bylbym zapomnial. Mario. Poczatkowo nie lubilem, ale teraz dla mnie klasyk i wspaniala gra.

Bofur Clawhammer

Wysłany: 2005-08-15, 22:58   

Oh żebym ja te gry pamiętał :/ ale pirates to na pewno... głównie C 64 ale pamięć za słaba... poza tym gierki z automatów :] ... warto ściągać emulatory z knights of the round, captain commando, Golden Axe i z innymi klasykami.

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2005-08-16, 00:38   

Cytat:
Aż sie łezka w oku kręci jak się przypomni jak człowiek wgrywał większą gierę przez kilkanaście minut siedząc cicho modląc się o brak komunikatu syntax error

Heh, pamiętam jak kupiłem specjalnie nowy zestaw śrubokętów do nastawiania głowicy. :P
Z tego, co czytam to jak dla mnie niektóre gry są nieadekwatne do nazwy tematu :P
Z C64 przypomniało mi się jeszcze Giana Sisters ( prekursor słynnego Mario!), Commando, Conan Barbarian (jedna z bardziej brutalnych), Bruce Lee, F1.
Na Amidze 500 niejedną noc spędziłem przy Nicky Baum, James Pond (yeah).
Na pececie- Prince of Persia zajmowała 1 z pierwszych miejsc (pierwsze Pcty- klasa z komputerami była wtedy oblegana :) ), Lotus, później platformówki w stylu Hocus Pocus albo JazzJackrabit -
ech.. :)

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-08-16, 03:09   

Kompa może nie miałem, ale pamiętam takie czarne pudeleczko podłączane do telewizora, udające nieudolnie konsolę, to którego wkładalo się takie żóltawe kasetki z krzemem w środku, kupowane na bazarku. Ech, to były gry, zwłaszcza po japońsku. Ale MArio było fajne ( biedny Mario - jak nie zjadł grzyba, to królewna przerastała go o głowę, a jak zeżarł, to już byłdwa razy większy. I zawsze jak uratował jakąś królewnę, to się okazywało, że ta jego jest w innym zamku. Ja bym na jego miejscu rzucił to wszystko w cholerę i wziąłbym pierwszą lepszą - i tak wszystke były tak samo paskudne. ), ktoś wogóle ukończył tą gierę? ( ja odpadłem na 8.2 ).
Albo Contra - gra dla fanów Drużyny A ( czyli mnie i kumpla w wieku lat ośmiu ); napakowani komandosi, mega wypaśne bronie, a wszystko slicznie dwuwymiarowe. Teraz takich gier nie robią <Coin roni łezkę>
Podziękuj autorce tego posta

jarek_z
[Usunięty]

Wysłany: 2005-08-16, 07:03   

A600+: Contra(to u kolegi), Fire Force, Manager Liga Polska, Civilization, Cannon Fodder, Street Figter, Mortal Kombat, Troll Futbol (tytułu nie jestem pewien - miało 10 dyskietek), Wing Commander, F-15 II, F-117, Moonstone, Sensible Soccer, dużo tzw. noname'ów i oczywiście DiskCopy :)
Amisię juz dawno sprzedałem. Od czasu do czasu odpalam coś na DOSBoxie.

MRek

Wysłany: 2005-08-16, 07:26   

Coincidence napisał/a:
Kompa może nie miałem, ale pamiętam takie czarne pudeleczko podłączane do telewizora, udające nieudolnie konsolę,

To pewnie był Spektruś... Też to pamiętam...
A jakieś stare C-64 jeszcze leży u mnie w szafie... Ciekawe, czy sprawne...
Obok Mario najlepiej pamiętam Space Invaders...

Drekorig

Wysłany: 2005-08-16, 08:00   

Na te antyki, które Philoos wymienił to ja trochę za młody jestem, ale moim pierwszym doświadczeniem z grami był "Impossible mission" i "Boulder Dash" na emulatorach.

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-08-16, 08:58   

@Tom-heh, to sa gry ktore najbardziej mi w pamiec zapadly;) Na takim czyms co mialem przed kompem(objawy takie same jak u Coin, czyli pewno Spektrum-nie pamietam bo chyba 4 lata wtedy mialem:P) to jeszcze gralismy z bratem w takie cos w rodzaju Wormsow, tylko sie czolgami sterowalo:) Radosci bylo co nie miara:P
A zreszta, za duzo tego bylo zeby wymieniac :D:D
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

Odpowiedz do tematu