Poprzedni temat «» Następny temat
Baldur's Gate III
Autor Wiadomość
Orish

Wysłany: 2005-07-17, 22:02   Baldur's Gate III

Wiemy, że BG3 wyjdzie, ale czy szczątkowe informacje podane przez Atari prawie rok temu można uznać za oficjalne ustalenia? Na Promenadzie są jakieś informacje, ale dotyczą one prawdopodobnie jeszcze starego projektu Interplaya BG3: Black Hound. Czy jest gdzieś jakieś całkowicie pewne info?
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Gigantus
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-07-18, 12:53   

czytałem gdzieś o mającej się niebawem pojawić bg3 - ma to być coś na podobę neverwinter - dokładnie nie pamiętam - ale uważam że jeśli autorzy nie odstąpią od tego pomysłu, to będzie to wielka porażka. Nie ma to bowiem jak stary silnik infinity rodem z bg 2

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2005-07-18, 13:02   

Hm, ogólna zasada brzmi tak- jeśli robi się coś bez pomysłu, dla samego robienia a także z główną motywacją pt. 'zróbmy szmal!' to przeważnie wychodzi z tego porażka :>
Nie mówiąc już o tym, że kontynuacje rzeczy uznanych za kultowe to bardzo śliski grunt, po którym większość twórców niestety nie umie się poruszać :>

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 9/8
Wysłany: 2005-07-18, 13:25   

Chwila, przecież taki KoTOR też nieco 'przypomina' NWN, a jest zajebistą gierką (jak dla mnie :]) Dajcie ludziom szansę.

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2005-07-18, 13:42   

Hm, wyjaśnijmy jedną kwestię. 'Przypominanie NWN' nie jest grzechem. Dorabianie sequela sequela, który może przekreślić piękne wspomnienia (bo ocenia się w końcu po tym, jak się kończy) i jest potrzebny jak słoniowi druga trąba- ZDECYDOWANIE tak. :>

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 9/8
Wysłany: 2005-07-19, 07:41   

Wyjaśnijmy więc i kolejną kwestią. Seria Final Fantasy doczekała sie ilu, już pewnie z 12 części, a jest kultową serią (sam mile wspominam część 7 i wszystkie z NESa). Nie liczy się która to część, tylko jak twórcy podchodzą do wykonania. Zobacz, taka FIFA ma już numer 2005 przy tytule (swoją drogą, jak wyglądała FIFA 1 ? :P ) a ma cały czas nabywców. Poza tym zauważ, że wyrosło nowe pokolenie graczy, którzy pewnie BG 1 & BG 2 nie znają, ale chętnie zagrają w BG 3 i nie będą oceniać gry z perspektywy poprzedniczek (ech, też bym tak chciał :roll: ). Jedyne, co mówię, to nie spisujcie tej gry zanim jej nie zobaczycie :P

Orish

Wysłany: 2005-07-19, 09:07   

Tyle że, jeśli BG3 nie będzie kontynuacją poprzednich części sagi, to widać jasno, że to jakaś zupełnie oddzielna gra cRPG, mająca wspólnego z Baldurem tylko nazwę i kolejny numerek. Komercja.

Z drugiej jednak strony nie wyobrażam sobie, jak autorzy rozwiązaliby to, że gracz pod koniec ToBu dokonuje tak wielkiego wyboru. Pewnie poszliby na łatwiznę i nie przejęli się tym rozpoczynając BG3 w boskich domenach niższych planów. No bo przecież w końcu "tego jeszzcze nie było". A później jakiś kataklizm, kolejny Czas Kłopotów, i Abdelek ląduje z powrotem w Faerunie, oczywiście tracąc wszystkie poziomy i tak dalej, i tak dalej.

Wg mnie ani jedno rozwiązanie, ani drugie nie jest dobre. Była w zeszłym roku petycja do Atari, żeby chociaż gra nie zazywała się BG3, ale chyba szlag ją trafił. Żywię tylko nadzieję, że twórcy stworzą naprawdę niezłą grą i zatrą tym mój niesmak spowodowany samą nazwą.

Posty dotyczące projektu modu wrzuciłem tu, do komnaty o modach. W tym topicu wskazane są raczej wypowiedzi stricte o bg3. - Komcio

Gandalf 
Mag Naszych Czasów

Wysłany: 2006-01-01, 02:40   

Ja też tak samo uważam jak Orish , gra musi sie opierać na module BG 1 & 2 bo to będzie bez sensu , weście nie straszcie tylko że BG 3 ma wyglądać jak NWN , OMG to będzie beznadziejna gra , Atari wtedy upadnie na dno .

Kermit 
Bibliotekarz

Wysłany: 2006-01-01, 02:53   

Może i tak (chodzi mi o opieranie sie o moduł BG), ale tak naprawdę musieliby stworzyć kolejną kontynuację BG, a to jest glupotą. Zauważcie jakie postacie musiałby mieć poziomy, zapewne około >15. Wysoki poziom = trudny przeciwnik (boss), ale bossów nie można dać za dużo bo to też będzie troszku głupie, więc będą dawali hordy potwrów i wtedy dostaniemy Diablo II z zaawansowanym tworeniem postaci ... Jak dla mnie odpada. Jesli wyjdzie, to pierw popatrzę co napiszą inni, a dopiero wtedy może spróbuję zagrac, bo niechciałbym się zrazic do całej serii i potem źle ja oceniac :D.

A co do 3D, niestety nie mamy co liczyć na IE, nawet odmłodzony .. Ostatnio gadałem z takim gostkiem i kiedy napisałem mu że BG ma świetną grafę, to mnie wyśmiał, bo nie był a w 3D ... Smutne co się teraz dzieje z ludźmi :P. Ale cóż, po to robią te coraz nowsze moduły kart graficznych, żeby ludzie mogli cieszyć się eye-candy graficzką :D

Co do tej petycji -> wątpię żeby którakolwiek pisana petycja przetrwała i dotarła do Atari :/.

Kermit.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-01-01, 15:37   

Nie mam pojęcia jak oni chcą dalej ciągnąć fabułę. Dla mnie BG skończył się wraz z ToB i dorabianie jeszcze czegoś do tego jest złym pomysłem. A nazwanie zupełnie czegoś innego nie mającego nic wspólnego z poprzednimi częściami Baldur's Gatem 3 jest tylko chęcią zysku i żerowaniu na fanach. Jeśli na prawdę chcą stworzyć dobrą grę nie mogą nazwać ją BG3, wtedy może gra być na prawdę dobra bo nie będzie oceniana z perspektywy całej sagi.

Mefisto

Wysłany: 2006-01-01, 17:32   

Słyszałem że w BG3 ma zostać porzucony wątek dziecka bhaala, może to dotyczy starego projektu gry, nie wiem, ale myśle że to byłby dobry pomysł aby fabuła opierała sie na czym innym niż do tej pory.

Taschon

Wysłany: 2006-01-01, 18:15   

To po co miałoby się to nazywać w ogóle "Baldur's Gate", skoro nie ma nic wspólnego z sagą? To bez sensu.

Drekorig

Wysłany: 2006-01-01, 19:06   

Dokładnie! To tak, jakby stworzyć 4 część "Władcy Pierścieni", w której historia nie dotyczyłaby Pierścienia, tylko np. przygód wujka Zbyluta spod Esgaroth. :P

Mefisto

Wysłany: 2006-01-01, 19:32   

Niekoniecznie, chodzi o to że główny wątek fabuły nie będzie się opierał na tym że ktoś albo ciebiie przśladuje albo ty kogoś przesladujesz ponieważ on kogoś tobie bliskiego prześladuje z tego powodu iż jesteś dzieckiem bhaala albo jakieś inne dziwactwa których motywem jest twoja krew, oczywiście będziesz tym dzieckiem, nadal bedziesz synem pana mordu ale już nie na tym bedzie opierała się fabuła.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2006-01-01, 19:39   

Mefisto napisał/a:
oczywiście będziesz tym dzieckiem, nadal bedziesz synem pana mordu ale już nie na tym bedzie opierała się fabuła.

Teraz to tak jakby czwarta część Władcy Pierścieni opwiadała o dalszej historii Frodo, ale co to za władca pierścieni skoro już nie ma pierścienia.

Odpowiedz do tematu