Poprzedni temat «» Następny temat
Smoki w zapomnianych krainach
Autor Wiadomość
Mefisto

Wysłany: 2005-06-17, 22:30   Smoki w zapomnianych krainach

Chciałbym abyście się podzielili ze mną swoim przygodami jak i samą znajomością z udziałem smoków.Jaki smok wg.was jest najszlachetniejszy a jaki najplugawszy.Ja sam uważam że najpiękniejsze o jakich do tej pory słyszałem smoki to złote są dobrymi i jednymi z najpotężniejszych smoków a nie mówie już o smoku radiantowym którego widziano raz podczas bitwy smoków.A jakie Wy lubicie smoki??
Podziękuj autorowi tego posta

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-06-17, 22:54   

Zawsze lubiłem smoki zielone - głównie ze względu na kolor, ale podoba mi się też, że żyją w lasach, co jest dość oryginalne jak na smoka (nie jakiś tam wulkan czy inne paskudztwo, tylko pięknie zalesiony teren). Poza tym lubię jeszcze niebieskie i czarne - też za kolory, no i świetnie rogi! Ogólnie wolę takie smoki - chciwe i przewrotne.

Paweł KUmPeL:D:D
Gość
Wysłany: 2005-06-17, 23:45   Smoki

Moim skromnym zdaniem najpiekniejszym smokiem jest smok spizowy. Nie potrafie konkretnie powiedziec dlaczego jest on moim ulubionym smokiem (byc moze przez ta dzwieczna nazwe :D ) Staram sie jak najczesciej umieszczac je w przygodach kture prowadze aby pokazac moim poszukiwaczom przygud ze sa one wiernym towazyszem lub poteznym przeciwnikem gdy sa sprowokowane do walki. Ja tez slyszalem o smoku radiatanowym i nie potrafie powiedziec czy go lubie poniewiesz ani my ani nawet magowie fearunu nie wiedza o nim zbyt wiele wiec tego smoka pozostawie bez dluzszego rozpisania sie na jego temat. Jezeli mialbym wystawic przeciwko moim graczom smoka z kturym mieli by walczyc np w decydujacej czesci kampanni lub sesi napewno bylby to smok czarny poniewaz on kojazy mi sie z symbolem plugastwa i innych zbrodni. PS. Sory za bledy:D

Orish

Wysłany: 2005-06-19, 20:41   

Ja od smoków wolę się trzymać z daleka, nawet tych dobrych. Nigdy nic nie wiadomo. Mogą być dobre, mogą być złe, ale tak czy siak kiedy ich duma zostanie urażona zmiotą każdego z powierzchni ziemi w promieniu stu metrów. A Klautha to wg mnie powinno się zniszczyć! Wziąć mały oddział potężnych magów i wojowników, i zaatakować z zaskoczenia, to może by się udało...

Yoda

Wysłany: 2005-06-19, 22:18   

Smoki sa moimi ulubionymi istotami w swiatach fantasy. Najbardziej lubie Zielone (mile i mieszkajace w lesie :)) oraz Czarne (super :)). Poza tym krysztalowe smoki sa swietne. Nie maja skrzydle, ale ich wytrzymalosc i mądrosc są po prostu boskie :) Ogolnie smoki sa najlepszymi istotami :) Tyle ode mnie. Pozdro!

San~

Wysłany: 2005-08-28, 21:16   

Ja lubie Miedziane, za dowcip;). A zlote sa brzydkie:/ Przynajmniej w bestiariuszu 3D&D.

@Orish
Wydajesz sie byc obcykany w realiach FR itp (wnioskuje z rzucanych dookola imion roznistych postaci. Tu Klauth jakowys, w temacie o Elminsterze cala plejada gwiazd i znajomosci tych wszelakich umiejetnosci Elminstera). Skad ty to wszystko wiesz?:P Ksiazki w klimacie FR, podreczniki do D&D-FR, internet, czy co?:P

Orish

Wysłany: 2005-08-28, 21:37   

Cytat:
@Orish
Wydajesz sie byc obcykany w realiach FR itp (wnioskuje z rzucanych dookola imion roznistych postaci. Tu Klauth jakowys, w temacie o Elminsterze cala plejada gwiazd i znajomosci tych wszelakich umiejetnosci Elminstera). Skad ty to wszystko wiesz? Ksiazki w klimacie FR, podreczniki do D&D-FR, internet, czy co?

Przecież to wszystko jest w Opisie Świata FR :P A poza tym, to wejdź sobie na http://dnd.pl i wejdź sobie na jakikolwiek temat o FR. Po przeczytaniu go będziesz tak obładowany wiedzą, że głowa cię rozboli :P

Vaelleas Baenre

Wysłany: 2005-10-08, 20:48   

Ja lubie konkretne smoki. Z metalicznych: Złoty, Srebrny. Z chromatycznych Czarne i Czerwone. Moim ulubionym smokiem jest najstraszliwszy (i chyba najstarszy), Czerwony smok- Klauth. Ogólnie to lubie wszystkie smoki, nawet te PSEUDO ;)

Drekorig

Wysłany: 2005-10-09, 07:38   

A co to niby jest ten radiantowy smok?
W żadnym podręczniku nigdy o czymś takim nie wspomniano...
Chyba chodzi wam o pryzmatycznego.

Osobiście najbardziej lubię smoki mocy. Jedne z najpotężniejszych w Sferach i mają makabrycznie upierdliwe umiejętności - uwielbiam rzucać ich graczom do walki ;) (dla niewiedzących - smok mocy wraz z rozwojem zyskuje najpierw zamazanie, a później trwałą niewidzialność 8)

Monument

Wysłany: 2005-10-11, 15:40   

Ja nie lubie smoków. Kiedys lubilem zlote, ale jak jeden nas wpuścił w maliny i kazał zrobic dobry uczynek, druzynie, która byla zła do szpiku kości, przestałem je lubić

Oczywiście jak bylismy juz epiccy, to wrócilismy do smoka :twisted: :twisted:

Arthan

Wysłany: 2006-01-02, 22:55   

Ja lubię zielone za kolor :D a poza tym srebrne, ach ten amły sentyment do Adalon

Danielas

Wysłany: 2006-02-23, 14:42   

Nom ja tez mam sentyment do Adalon [srebrny] , ja też np lubie smoki nieumarłe a najlepsze są duchy i drakoliche :D full wypas

Calliea 

Podziękowała 1 razy
Wysłany: 2006-02-23, 20:59   

Uwielbiam wszystkie smoki, od białych po czarne. Co za różnica czy z gruntu dobry czy zły, wszystkie mają swój własny, niepowarzalny, ciekawy charakter :> Pod wzgloędem kolorystycznym to chyba czerwone i zielone, ale to zapewne dlatego, że ostatnio te kolory bardziej przypadły mi do gustu :>

Rany, ile ja bym dała żeby zobaczyć smoka w naturze... (choć wtedy już by miało znaczenie czy dobry czy zły, mimo wszystko ^^)
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła..."
Podziękuj autorce tego posta

Danielas

Wysłany: 2006-02-24, 13:48   

No niestety możemy narazie polegać tylko na fantazji ale jakby tak rozwinąć inżynierię genetyczną to może by można było coś takiego zrobić

Ale to by było może nawet straszne jakbyśmy wyprodukowali gnole , orków itp no nie.....

Calliea 

Podziękowała 1 razy
Wysłany: 2006-02-24, 14:59   

Wiedząc jakimi oszołomami są niektórzy ludzie możemy spodziewać się wszystkiego. Za kilkaileś lat zrobi nam się może jakieś Śródziemie na Ziemi ^^
Na pustym niebie jasny jest lot sokoła..."
Podziękuj autorce tego posta

Odpowiedz do tematu