Poprzedni temat «» Następny temat
[HoM&M IV] Opinie i uwagi

Jak oceniasz HoMM IV?
6
0%
 0%  [ 0 ]
5
26%
 26%  [ 9 ]
4
17%
 17%  [ 6 ]
3
29%
 29%  [ 10 ]
2
8%
 8%  [ 3 ]
1
17%
 17%  [ 6 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 34

Autor Wiadomość
darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2005-12-25, 11:38   

próbowałem się przekonać do H4 ale nie grało mi się przyjemnie, nic mnie do gry nie przyciągało tak jak np. do 3 czy 2. sam nie wiem czemu bo Herosi 4 mają kilka fajnych pomysłów. Poprostu nie potrafie się przekonać, posiedze ze 2 godziny (góra) i zapominam o nich. Mam nadzieje że z V bedzie lepiej.
Podziękuj autorowi tego posta

Karry
Bibliotekarz

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-12-25, 12:16   

darrion napisał/a:
nic mnie do gry nie przyciągało tak jak np. do 3 czy 2.

hmm, dokładnie. Po prostu III była dobrą grą, a IV jest zupełnie inna i mając w pamięci kształt III nie mozemuy sie do nowszej wersji przekonać.

Nadal twierdzę, że tym, co jest najbardzoej spieprzone w IV jest muzyka, niektore pomysly np. łączenie zamków oraz, nie tyle grafikę, która jest bdb, tylko concept arty. - do dupy.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2005-12-27, 12:39   

Heroes IV nie ma tego czegoś, tego błysku, może gdyby to nie był Heroes tylko jakaś inna gra bez tradycji to pewnie była by bardzo chwalona i lubiana przez wszystkich, ale że jest to Heroes a od takich tytułów oczekujemy bardzo dużo, że każda kolejna gra będzie przełomem, a H4 był po prostu dobrą grą z kilkoma trafionymi i kilkoma nie trafionymi pomysłami.

Ja osobiście wolę pograć w H2 niż w H4.

Van'Eltarin 

Wysłany: 2006-05-03, 16:40   

:lol: A ja powiem krotko :arrow: Totalna kaszana :peace:

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-10-10, 22:10   

Szanowny Panie MODERATORZE na forum Jaskinia Behemota...

Kallen napisał/a:
ochrona zdobytych kopalń

a przypadkiem to było już dostępne w H3: SoD :>
Z tego co pamiętam to było.

Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2006-10-11, 03:41   

Jako samodziena gra Dobra, jako kontynuacja sagi słaba, zrypany system walki, słabe AI, grafika jednostek, muzyka, "drużyna pierścienia" - czyli herosi walczący, rodem z RPG. Mało zamków i stworów, brak ulepszeń, wybór jednostek, bardzo podobne zamki, zniszczenie starego świata, barbarzyńcy bez magii - to główne wady H4.

Zalet jest kilka - Grafika z rzutem izometrycznym, karawany, system zdolności rozwijany w 5-stopniowej skali, poruszające się neutralne oddziały, ochrona zdobytych kopalń.

Dla mnie 3 z minusem.

Added after 7 minutes:

CyraXXX napisał/a:
Szanowny Panie MODERATORZE na forum Jaskinia Behemota...

Kallen napisał/a:
ochrona zdobytych kopalń

a przypadkiem to było już dostępne w H3: SoD :>
Z tego co pamiętam to było.

A może mówisz o WoGu?? :>

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2006-10-11, 14:08   

Ochrona zdobytych kopalń była w jednym z dodatków do H3, AB albo SoD, ale na pewno nie był wymagany WoG.
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-10-11, 20:18   

Matheous napisał/a:
Ochrona zdobytych kopalń była w jednym z dodatków do H3, AB albo SoD

Nie chce mi sie instalować :) wg tej strony w SoD jest to dostępne. czyli jeszcze pamięc mnie myli :P

Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2006-10-11, 23:25   

:P A to sory, widocznie pamięć już nie ta:)

Vorador 

Wysłany: 2009-03-06, 19:15   

4 jest Fajna, sporo grałem online. Bardziej taktyczna od 3, trzeba przemyslec rozwój bazy i dbać o to by bohater nie zginoł. Bohater to niczym król w szachach.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 246/53

Wysłany: 2009-03-06, 21:18   

Vorador napisał/a:
4 jest Fajna, sporo grałem online. Bardziej taktyczna od 3, trzeba przemyslec rozwój bazy i dbać o to by bohater nie zginoł. Bohater to niczym król w szachach.

Nie do końca, bo bohater może zginąć, a król nie, porównałbym go raczej do damki, która ma wielkie możliwości, ale i bez niej da się wygrać ;) Nieco dziwne jest to, że dobrze rozwinięty bohater może robić za całą armię, trochę to nierealne, tak nie powinno być. Poza tym same jednostki biegające po mapie, czy sami bohaterowie, to nie leży w duchu całej serii ;)

Soul Reaver
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-22, 20:34   

Heroes IV to istna tragedia, pomyłka i totalny gniot ! Już intro zalatywało niskim budżetem (jakieś kiepskie rysuneczki zamiast renderowanych animacji) Dalej było jeszcze gorzej... Ta gra nie ma nawet grama tego miodu od jakiego wprost pękała Heroes III. Grafika żałosna, popieprzony system walk, które same w sobie są nieciekawe. Wymieniać można bez końca. Serię ratuje nieco Heroes V z dodatkami ale to nadal nie to samo co trójeczka.

Aeremar 
Szalony Berserker

Podziękowania: 3/14
Wysłany: 2009-04-22, 22:00   

4 Przyzwoite wykonanie, niezły klimat, dosyć ciekawe przygody. Bohaterowie trochę niedopracowani. Raz zagrałem, nie planuję wracać do tej gry, bo nie sądze, by mogła mnie czymś jeszcze zaskoczyć.

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2014-08-10, 19:43   

A odkopie, bo ostatnio z kumplem grałem.

Ogólnie nic nowego nie powiem, bo uważam że jest gorsza od trójki. Przy tym mnie nie tyle bolą odejścia od założeń oryginału, co pewne dobre pomysły, które źle zrealizowano.

1. Heros w bitwie. Niby wszystko miodzio. Ma ekwipunek, może walczyć etc. Ale jakoś to słabo działa. Raz- nie ma sensu granie wojownikiem (poza krótkimi misjami/kampaniami) bo mag będzie dużo lepszy. Nie cierpię takiego braku balansu. Dwa- Jakiś taki bez klimatu ten jego ekwipunek... Kupa jednorazowego szajsu (powinno być dużo mniej, ale mocniejszego), artefakty jakoś tak nie poruszają serca. Trzy- Model postaci mógłby się choć TROCHĘ zmieniać w zależności od wyposażenia... Ogólnie pomysł był świetny ale zupełnie nie wyszło.

2. Wybór pomiędzy jednostkami. Pomysł bomba. Ale psuje go całkowicie parę rzeczy znowu. Raz- Jedna jednostka prawie zawsze jest po prostu dużo lepsza od drugiej. Tak więc wybór prawie nie istnieje. Na małych mapach robimy tańszą, na większych droższą- ot i tyle. Lepiej by było, jakby one były porównywalnie dobre, ale w inny sposób. Dwa- Za mało poziomów jednostek! Tylko cztery... Toż to skandal przy takim rozwiązaniu. Powinno być z siedem! Do tego powinno się robić z tego jakieś takie komba, nie wiem. Np. że jak nad drugim poziomie wziąłem mnicha zamiast rycerza to na piątym lepiej mi wziąć coś tam, żeby współgrały. Tylko żeby nie było tak, że jest jedna słuszna kombinacja ale jakiś wybór między nimi. Wtedy byłoby nad czym kombinować.

3. Ta taka nowa kamera w bitwach, taka jakby izometryczna. Fajne to, tylko czemu miasta wyglądają teraz beznadziejnie? Wszystkie prawie tak samo, zupełnie bez klimatu... Ogólnie całą grafikę tej części oceniam na minus. Jednostki są wprost paskudne (elf, krzyżowiec...) do tego wszechobecna cukierkowość. Niby np. w dwójce też było cukierkowo, ale tam było jakby tak... baśniowo. A to tu wygląda jak tort. Albo plastykowa makieta. Fuj.

Ogółem mogła być bardzo dobra, choć inna od poprzedników, gra. A wyszła kasza. Przez niedorozwinięcie i niedopracowanie nowych, fajnych samych w sobie, koncepcji.

Li 
Przyjaciel Klanu
Lisior

Podziękowania: 37/11
Wysłany: 2014-08-12, 04:25   

Właśnie niedawno pogrywałam. Nie rozumiem tej gry. Jest tak cholernie niezbalansowana, że czasem mapy przechodzi się na fuksa, bo jest po prostu cholernie trudno, a z kolei niektóre są o wiele za proste.
A mistrzostwem okazała się kampania Ładu - w ostatniej misji ma się sojusznika sterowanego przez komputer i tenże sojusznik wykończył Głównego Złego, chociaż nie powinno mu się to udać. Bez sensu. W ten sposób nie zdołałam skończyć misji, bo jak już się przebiłam przez całą mapę do lokacji Nieśmiertelnego Króla, to się okazało, że go nie ma. Wykończyłam wszystkich i lipa. Gra toczy się dalej. Zabrakło mi cierpliwości do przechodzenia mapy po raz drugi i ogólnie straciłam do tego serce. I tak nieźle - to już trzecie podejście i coś tam się udało ugrać, poprzednio przeszłam jedną kampanię, a za pierwszym razem tylko próbowałam po misji z każdej kampanii i zaraz mnie rozjeżdżali, więc się zniechęciłam.
Te akcje z nagłym wyskakiwaniem przypakowanego komputera przypominają granie w Heroes V na ciężkim/heroicznym poziomie trudności, gdzie trudność polega właśnie na tym, że komp piekielnie oszukuje i ma jakieś lewe przyrosty jednostek. To samo zresztą jest w VI, w którą przestałam grać jak po instalacji dodatku wywaliło mi podstawkę w kosmos. ^^

ALE! I tak wolę Heroes IV niż Disciples 3.

Odpowiedz do tematu