Poprzedni temat «» Następny temat
[PN] Euro 2012
Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2007-04-18, 16:51   

Cicho siedź Coin...
Cytat:
za nasze godne pożałowania standardy stadionów
Czy wy naprawde nie rozumiecie( chodzi mi o wszystkich którzy mówią o stadionach),że obojętnie jakie będa trudności, stadiony na światowym poziomie MUSZĄ powstać. I powstaną bo nikt kto sie za to zabierze nie może tego olać. Po prostu konsekwencje byłyby straszne.
Cytat:
Nie dość, że dopłacimy do interesu kupę kasy
Niby czemu? Powstaną autostrady, powstaną stadiony i lotniska. Uważasz,ze to źle? Przeciez to wszystko nie zniknie po mistrzostwach, tylko będzie nam służyć przez długie lata.

Trzeba sie cieszyć :) Politycy dostana mocnego kopa w tyłekm i zabiorą się na poważnie do roboty. Mamy w końcu szanse na rozwój. Dostaliśmy ogromna szanse. Jesli są zmarnujemy polska zginie... jeśli nie to powstanie kraj dobrobytu :)
Wiem,ze przesadzam, ale nie bardzo :P

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2007-04-18, 17:02   

Oby nie było pośmiewiska na cały świat :mrgreen:
Krakowa ma nie być? czytałem że ma być :shock:

Stadiony.
Chorzów

Gdańsk

Kraków

Poznań

Poznań

Warszawa

Jak zobaczyłem wa-wę to mi kopara opadła :-P
Takim stadionem można się chwalić.

Podziękuj autorowi tego posta

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2007-04-18, 17:05   

Joneleth napisał/a:
sukces Polski i klęska Krakowa.

nie rozumiem, w gazecie wyborczej z poniedziałku w sporcie jest mapka Polski i Ukrainy i tam są zaznaczone propozycje stadionów i Kraków jest zaznaczony.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2007-04-18, 17:53   

http://www.sport.pl/sport...38363.html?i=12 Pełna galeria ( chyba), zawierająca stadiony ukraińskie, także bardzo imponujące.

Dla mnie to jest jak sen... po raz pierwszy od bardzo dawna ( nie wiem czy w ogóle nie pierwszy raz w życiu) ciesze,sie,ze mieszkam w tym kraju, jestem dumny z tego co się stało... Możliwe,ze ta fala entuzjazmu się skończy i wróci szara rzeczywistość ale, nie zmienia to faktu,ze coś zmienić się musi :-o
Po prostu jestem szczęśliwy. I niech zamilkną ignoranci.

Jon Irenicus 
Wygnaniec

Wysłany: 2007-04-18, 19:17   

Strasznie się cieszę że w końcu Polska dostała możliwość organizacji Mistrzostw Europy, z całą pewnością jej (nam) się to należało, ponadto, mówcie co chcecie ale uważam że to ogromna szansa dla Polski i z pewnością do 2012 sporo się u Nas zmieni.

Co do samego Euro 2012, chociaż wiem że polska reprezentacja mimo postępów nie jest genialna (chociaż wierzę że dzięki Beenhakkerowi sporo się zmieni) to pomyślcie - parę wygranych meczy na ME 2012 i w końcu zniknął problemy z bardzo małym (lub wręcz ujemnym) przyrostem naturalnym :]

Kermit 
Bibliotekarz

Wysłany: 2007-04-18, 19:45   

Smutno mi tylko, że budują nowy stadion Narodowy ;( Stadion Śląski jest przepiękny, wystarczy dołożyć trochę kasy i będzie jak w morde dał, ale nie, lepiej całą kasę wpakować w nowy projekt ;/ Ehh, nie rozumiem tego...

Kermit.

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2007-04-18, 20:08   

wiadomo już gdzie będzie finał??

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2007-04-18, 20:15   

Jvegi napisał/a:
Niby czemu? Powstaną autostrady, powstaną stadiony i lotniska. Uważasz,ze to źle? Przeciez to wszystko nie zniknie po mistrzostwach, tylko będzie nam służyć przez długie lata.

:lol:
Wiesz, kiedy zacząłem sięmartwić? Kiedy rząd ogłosił, że nie ma problemu, kasa sięznajdzie :] PRosta matematyka - jeszcze wczoraj kasy nie było, dzisiaj jużjest. Kasa się znikąd nie bierze. teraz pytanie: komu zabiorą, by znalazły się te 3 MLD na E2012? Na pewno nie zlikwidują becikowego, zapomóg i zasiłków. W pracy się u mnie wywiązałą dzisiaj po 11:30 ciekawa dyskusja, ile miejsc pracy ( dzięki ulgom, etc. ) dałoby się za tę kasę stworzyć, ile głodnych dzieci dożywić, jakie inwestycje poczynić. Wychodzi na to, że dużo dałoby się zrobić. Jedno pytanie: po co to komu? Cyrk jak każdy inny.
Podziękuj autorce tego posta

Jon Irenicus 
Wygnaniec

Wysłany: 2007-04-18, 20:15   

Darrion napisał/a:
wiadomo już gdzie będzie finał??

Tak, na Ukrainie w Kijowie (jeżeli mam sprawdzone informacje :] )

darrion
Przyjaciel Klanu

Wysłany: 2007-04-18, 21:02   

gdyby to nie było opłacalne to na pewno nikt by nie chciał organizować takie imprezy, na pewno Polska nie wyjdzie na tym źle.

Coincidence 
Bibliotekarz

Wysłany: 2007-04-18, 21:10   

Proszę cię :)
Igrzyska. Chleba nie mamy, to chociaż igrzyska :P Teraz będziemy słyszeć, że rząd mamy zaj%$, bo za ich kadencji przeszliśmy eliminacje jako organizatorzy. Polska może źle nie wyjdzie w ogólnej opinii publicznej. A jak wyjdzie realnie zobaczymy :]
Innymi słowy: i co się tak cieszysz, i tak rządzą Tobą kaczki :>
Podziękuj autorce tego posta

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2007-04-18, 21:53   

Joneleth, Kermit - niewykluczone, że UEFA zdecyduje się na 12 stadionów, więc wszystkie zgłoszone miasta dostaną szanse, choć decyzja o narodowym już jest podjęta.

Coincidence napisał/a:
komu zabiorą, by znalazły się te 3 MLD na E2012?

Hmm, a nie 20-25 mld Euro?:>
Coincidence napisał/a:
Jedno pytanie: po co to komu? Cyrk jak każdy inny.

Wiesz, z punktu widzenia kibica wygląda to zupełnie inaczej. ;)
Fakt, sporo środków trzeba będzie włożyć, ale się zwróci - a stadiony, drogi, budynki użyteczności publicznej zostaną. Do tego dojdą zyski z turystyki, pieniądze zostawione przez zagr. kibiców, dodatkowe miejsca pracy przez 4 lata (przynajmniej) itd.
Część z inwestycji będzie można zrealizować z funduszy strukturalnych UE.
Martwić można się tylko czy te pieniądze nie rozpłyną się gdzieś po drodze. (biurokracja :-| )

Trzeba będzie postarać się o jakiś bilet, w porywach może karnecik (swoją drogą ciekaw jestem ceny...)

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2007-04-18, 22:06   

darrion napisał/a:
w gazecie wyborczej z poniedziałku w sporcie jest mapka Polski i Ukrainy i tam są zaznaczone propozycje stadionów i Kraków jest zaznaczony.

CyraXXX napisał/a:
Krakowa ma nie być? czytałem że ma być :shock:

Jedynie jako miasto rezerwowe.
Phillos napisał/a:
Joneleth, Kermit - niewykluczone, że UEFA zdecyduje się na 12 stadionów,

Nawet jak się nie zdecyduje, to w Krakowie mogą mistrzostwa być, bo to UEFA wybiera ostatecznie miasta.

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2007-04-18, 22:14   

Joneleth napisał/a:
Nawet jak się nie zdecyduje, to w Krakowie mogą mistrzostwa być, bo to UEFA wybiera ostatecznie miasta.
No przecież tak napisałem :)

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2007-04-18, 23:39   

Napisałeś, że UEFA zdecyduje się na 12 stadionów, a ja mówię o przypadku, gdy wywalą inne miasto (np. Gdańsk), a dadzą zamiast niego Kraków. Dlaczego Gdańsk? Bo to, jakby nie patrzeć, to BARDZO odległy punkt od granicy z Ukrainą. :)
Ale co tam, Listek stwierdził na TVP 1, że na 90% EURO w Krakowie będzie, więc wypada mi tylko się cieszyć. :)
Bardzo imponują mi kibice z innych miast, nawet takich jak Warszawa, którzy twierdzą, że EURO bez Krakowa jest idiotyzmem. Dzięki, chłopaki. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu