Poprzedni temat «» Następny temat
Charaktery - między Torilem a nami samymi

Który charakter w Tobie przeważa?
Praworządny Dobry
11%
 11%  [ 6 ]
Prawdziwie (Neutralny) Dobry
16%
 16%  [ 9 ]
Chaotyczny Dobry
24%
 24%  [ 13 ]
Praworządny Neutralny
7%
 7%  [ 4 ]
Prawdziwie Neutralny
7%
 7%  [ 4 ]
Chaotyczny Neutralny
16%
 16%  [ 9 ]
Praworządny Zły
5%
 5%  [ 3 ]
Prawdziwie (Neutralny) Zły
3%
 3%  [ 2 ]
Chaotyczny Zły
5%
 5%  [ 3 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 53

Autor Wiadomość
Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2009-05-13, 19:19   

Simi napisał/a:
Prawdziwa neutralność jest dla mnie podejrzana- jak można zakładać, że nadmiar dobra może być szkodliwy tak jak nadmiar zła i walczyć przeciwko temu?

Można, jeśli wierzy się, że wszechświat jest w równowadze, a zachwianie nią grozi istnieniu całego świata. Nieważne czy szala przechyli się na stronę dobra czy zła. Gadka potępionych, jak to mawia Anomen ;)

Nevarion napisał/a:
Simi, tak rozumiana neutralność jaką definicje podał Vinci występuje w świecie fantasy. W rzeczywistym świecie taka definicja jest nieprawdziwa a tutaj często myli się świat absurdu i magii z szarą rzeczywistością :wink:

A Ty nie traktujesz tych charakterów, które tutaj wypisujemy, z przymrużeniem oka? Wierzysz w bezwzględne dobro i zło? Ja nie wierzę, według mnie każdy człowiek jest zdolny do czynienia "dobra i zła" (zakładając, że coś takiego jest) tylko czasem potrzebne są odpowiednie stymulanty. Charaktery są bardzo elastyczne, a te z Torilu są mocno naciągane :wink:
Podziękuj autorowi tego posta

Nevarion 

Podziękowania: 3/10
Wysłany: 2009-05-13, 20:37   

Jasne Vinci, podzielam twoje zdanie. Każdy człowiek ma wybór (przynajmniej Ci którzy mają szanse na godne życie i żyją tam gdzie istnieje szacunek do ludzkiego życia). Takie tematy jak ten mają dla mnie czysto zabawowy charakter i w żaden sposób nie zmieniają moich poglądów/ sposobu patrzenia na pewne sprawy
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2014-06-10, 09:33, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-05-13, 20:47   

Ech no, to oczywista oczywistość, że każdy jest mieszanką dobra i zła, chaosu i praworządności. Mój charakter oceniam na neutralny dobry, gdy jestem w dobrym humorze (i tyko wtedy). :smile:
Podziękuj autorce tego posta

Odpowiedz do tematu