Poprzedni temat «» Następny temat
Charaktery - między Torilem a nami samymi

Który charakter w Tobie przeważa?
Praworządny Dobry
11%
 11%  [ 6 ]
Prawdziwie (Neutralny) Dobry
16%
 16%  [ 9 ]
Chaotyczny Dobry
24%
 24%  [ 13 ]
Praworządny Neutralny
7%
 7%  [ 4 ]
Prawdziwie Neutralny
7%
 7%  [ 4 ]
Chaotyczny Neutralny
16%
 16%  [ 9 ]
Praworządny Zły
5%
 5%  [ 3 ]
Prawdziwie (Neutralny) Zły
3%
 3%  [ 2 ]
Chaotyczny Zły
5%
 5%  [ 3 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 53

Autor Wiadomość
Pharaun

Wysłany: 2006-08-17, 14:27   

Najwyższy czas abym i ja się tu udzielił.

Wynik nieco mnie zaskoczył choć po doświadczeniach z tego typu testami można się było tego spodziewać.

Chaotic Good Elf Ranger/Bard wyznający Solonora Thelandriana

W ankiecie zaznaczyłem neutralny dobry bo to właśnie z tym charakterem bardziej się utożsamiam niż chaotycznym dobrym. Przygodę z BG zaczynałem z tym drugim jednak szybko przesiadłem sie na pierwszy, co zresztą się potwierdziło w Tormencie, Neverze i paru innych grach gdzie to nasze czyny a nie wybór na początku rozgrywki decydował o naszym charakterze. Najwyraźniej mam coś z tego i tego. Jednak wydaje mi się że z nasileniem na neutralność. Jestem silną indywidualnością ale są pewne granice, których nie przekraczam w jej obronie. W końcu nie ma co kwestionować prawa dobrze służącego społeczeństwu. Co do reszty to nie odbiega ona znacznie od mych założeń. Łachudra ze mnie to fakt, choć najwyraźniej nie taki diabeł straszny jak go malują. Nici z kradzieży i podstępnego wbijania noży w plecy. Ot takie drobne upośledzenie moralne.
Elfi bóg, może i tak tylko dlaczego patron łuczników? Skoro preferuję walkę wręcz.

To by było na tyle.

sovellis 
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2006-10-26, 15:49   

Heh, ja tam nie wiem, pomagam ludziom, tym którzy na to zasłużyli, natomiast robię rzeczy szkodzące mnie samemu, więc myślę że chaotyczny dobry będzie najodpowiedniejszy. Zresztą jestem zdania żę cel uświęca środki, więc to będzie chyba to ^^

Do nieba nie chodzę, bo jest mi nie po drodze teraz jestem tu,
Co ma być to będzie, niebo znajdę wszędzie, gdy zabraknie tchu...
Podziękuj autorowi tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-05-09, 19:21   

Jestem neutralna. Po prostu. Uważam że nie ma prawdziwego dobra czy zła bo to co jest uznawane za dobre czy złe zależy od pewnych utartych norm społecznych. Jeśli ktoś nie żyje w zgodzie z tymi normami jest uznawany za bardziej lub mniej złego. Ja nie przestrzegałam i nie przestrzegam wszystkich norm i pewnie przez wiele osób zostałabym uznana za złą, tyle że w ogóle o to nie dbam. Przywykłam już do tego że wszystkich zawodzę kiedy mnie potrzebują.
Podziękuj autorce tego posta

Trista 

Podziękowania: 12/7
Wysłany: 2009-05-09, 21:50   

Myślę, że jestem chaotyczna neutralna, bo w sumie moje nastawienie do świata i ludzi zależy od... mojego humoru :cwan: Potrafię być dobra i miła, a czasem też zła, źle życząca wszystkiemu co żyje... poza tym nie przepadam za prawem :razz:

Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2009-05-10, 12:59   

Mój charakter... waham się między neutralnym a chaotycznym neutralnym. Jeszcze do tego dochodzi praworządny neutralny... Chyba jednak przeważa neutralny - nie wtrącam się, gdzie nie trzeba i mam dystans do wielu rzeczy.

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

Durendal 
Rycerz Róży

Podziękowania: 4/2
Wysłany: 2009-05-11, 12:06   

Praworządny Dobry - nie mam wątpliwości :) Mentalnośc paladyna a w szczególności Rycerza Róży z Dragonlance - oni są moimi wzorami :) .

Ostatnio zmieniony przez Durendal 2009-05-11, 21:25, w całości zmieniany 1 raz  

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2009-05-11, 12:24   

Ja zdecydowanie dobry(jeśli już zakładamy, że jest dobry i zło ;)). Do neutralnego mi daleko, tak myślę, bo lubię się wtrącić jak tylko coś mi się nie podoba, zazwyczaj nie stoję z boku i się nie przyglądam. Problem raczej w tym, czy praworządny czy chaotyczny. Sam jestem dość chaotyczną osobą, ale lubię też prawo, zasady i porządek, więc może neutralny dobry? Nie mam pojęcia :)

Nevarion 

Podziękowania: 3/10
Wysłany: 2009-05-11, 19:10   

Mój charakter? Chaotyczny dobry. Wolę własne ścieżki od utartych schematów, czasami denerwują mnie obowiązujące prawa - łamię ję, lub staram się wytknąć ich błędy. Neutralność dla mnie podchodzi pod zło, obojętność czasami jest najgorsza. Daleko mi do ideału, jednak mam swój własny kręgosłup moralny i tego się trzymam.
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2014-06-10, 09:25, w całości zmieniany 2 razy  

Durendal 
Rycerz Róży

Wysłany: 2009-05-11, 21:20   

Nevarion napisał/a:
Daleko mi do ideału, jednak mam swój własny kręgosłup moralny i tego się trzymam.

Wbrew pozorom to raczej cechy praworządne - według D&D praworządnośc może oznaczac zarówno prawa ogólne jak i wewnętrzny kodeks. Z tego co mówisz raczej pasujesz mi na neutralny dobry - masz swoje zasady ale ogólne czasem ignorujesz w imię większego dobra.

Nevarion 

Wysłany: 2009-05-11, 21:49   

Raczej bliżej mi do buntownika, uwierz. Posiadam specyficzną polską cechę - umiłowanie wolności. Trudno jest podporządkować człowieka pod dany schemacik i przybić pieczątkę. Różnie to w życiu bywa - niekiedy emocje biorą górę. Niemniej jednak podejmuję działania mające zmienić mój charakterek nieco - w przyszłości mam zamiar resocjalizować (a to zmusza do ciągłego kontaktu, sterowaniu, współpracy z innymi ludźmi)
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2014-06-10, 09:25, w całości zmieniany 2 razy  

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-05-12, 20:55   

Nevarion napisał/a:
Neutralność dla mnie podchodzi pod zło, obojętność czasami jest najgorsza.

A więc ja jestem zła :devil:
Według mnie neutralność nie oznacza od razu obojętności. Weźmy na ten przykład postać Jaheiry a zwłaszcza jej konflikt z Ployerem. Jaheira nienawidziła go za trudnienie się handlem niewolnikami, z pewnością nie była więc jej obojętna krzywda jego ofiar. Neutralność to według mnie sposób życia bez uprzedzeń i zbędnego moralizowania. Ja w swoim życiu muszę się zatroszczyć o swoją przyszłość a te wszystkie zmartwienia i zgryzoty innych ludzi to za wiele jak na moje barki. Nie jestem obojętna, po prostu nie sądzę że byłabym w stanie pomóc komukolwiek z tyloma własnymi problemami.

Durendal 
Rycerz Róży

Wysłany: 2009-05-13, 08:52   

DarkMatter napisał/a:
Według mnie neutralność nie oznacza od razu obojętności. Weźmy na ten przykład postać Jaheiry a zwłaszcza jej konflikt z Ployerem. Jaheira nienawidziła go za trudnienie się handlem niewolnikami, z pewnością nie była więc jej obojętna krzywda jego ofiar.

Dlatego wiele modów pozwala zmienic jej charakter na neutralny dobry (który ma w istocie).

Neutralnośc to obojętnośc na krzywdy innych a dla mnie obojętnośc i brak pomocy niczym się nie różnią od krzywdzenia ludzi - jeżeli nie pomagamy to tak jakbyśmy przyzwalali na przemoc.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2009-05-13, 13:40   

Durendal napisał/a:
Neutralnośc to obojętnośc na krzywdy innych a dla mnie obojętnośc i brak pomocy niczym się nie różnią od krzywdzenia ludzi - jeżeli nie pomagamy to tak jakbyśmy przyzwalali na przemoc.

A ja się nie zgodzę, neutralność, jak to mają druidzi w zwyczaju, to utrzymywanie równowagi, czyli pomaganie raz jeden stronie, a raz drugiej, gdzie tu jest obojętność? Chyba tylko wtedy, gdy szanse obu stron są wyrównane. Obojętność nie jest cechą osób neutralnych.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-05-13, 17:31   

No cóż mój charakter to neutralny dobry.
Prawdziwa neutralność jest dla mnie podejrzana- jak można zakładać, że nadmiar dobra może być szkodliwy tak jak nadmiar zła i walczyć przeciwko temu?

Nevarion 

Wysłany: 2009-05-13, 18:05   

Simi, tak rozumiana neutralność jaką definicje podał Vinci występuje w świecie fantasy. W rzeczywistym świecie taka definicja jest nieprawdziwa a tutaj często myli się świat absurdu i magii z szarą rzeczywistością :wink:
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2014-06-10, 09:32, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu