Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Forumowy quiz wiedzy
Autor Wiadomość
Tuldor88 
Uczeń Gonda
Dziki kurczak zagłady

Podziękowania: 129/135
Wysłany: 2016-09-07, 21:28   

Olos napisał/a:
ile musimy ukatrupić stworzeń/ludzi/zwierząt etc. aby pchać fabułę dalej i ukończyć grę?
4 portale mefitów na 2 poziomie lochów irka (poki ich nie ubijemy drzwi dalej sie nie otworzą, reszte można ominąć, potem wychodzimy na powierzchnię i tylko zbieramy kasę nikogo nie zabijając. wybieramy drogę złodziei i odzyskujemy przesyłke z doków (wampir zmienia się w kłąb mgły nim go zabijemy więc nie jest liczony) udajemy się do dwóch zdrajców w mostach, prowadzimy dialog tak by wysłaniec bodhi sie wkurzył i ubijamy tylko jego (czyli +1 = 5 od początku gry), wyruszamy ubić bodhi jednak ubijamy w legowisku tylko 3 wampiry (+3) by ją wywołać, po zejsciu na poważne obrażenia znika więc jej nie zabijamy. Daje to w sumie 8 potworów w chwili wyruszenia na brynlaw. Na brynlaw wkradamy się do przybytku gasleny, kradniemy kulcz z szafki i idziemy do niej i jej maga-znajomka, łykamy niewidkę by uniknąć z nimi walki i gadamy z babką jaka nas do kapitana golina wysyła, za jego radą gadamy z desharikiem i kończymy jako świry w przytułku, w śnie walczymy ze skazą bhaala ale nie ubijamy jej, wcześniej sen sie kończy. Musimy za to zabić dhaka wampira gdy już nas bodhi wypuści (łapa) oraz kobolda jaki ma kryształ ogniskujący (+2 = 10). Walczymy z bodhi ale znów ucieka kiedy ją zranimy...

Zedytuję jutro, teraz muszę uciekać ;/ jak ktoś chce może w międzyczasie opisać resztę
Może przytoczę twierdzenie Liberty'ego, które jakoś tak idzie: planujesz jakiś projekt, wyznacz sobie termin, pomnóż potrzebny czas przez 2 a i tak nie zdążysz.

Wybrane fragmenty banterów:
Edwin napisał/a:
-Phi! Porównywać mnie do jakiegoś podrzędnego nekromanty! (Stanowczo na zbyt wiele sobie pozwala, muszę pokazać mu gdzie jego miejsce.) Prawdopodobnie przemawia przez ciebie zwykła zazdrość. Wy, maluczcy macie tendencje do zawiści wobec tych, którzy was przerastają. Ja zaś czynię to nie tylko talentem ale i wzrostem, karzełku.
-*Posłał Edwinowi szeroki uśmiech przemawiając serdecznym tonem* Jeszcze raz nazwiesz mnie „karzełkiem” a utnę ci na dole coś niezwykle małego, co może jednak mimo wszystko być ci drogie. Gdy zaś chodzi o te dyrdymały o talencie... znów przypominasz mojego żałosnego, byłego towarzysza...
Minsc napisał/a:
-Niebywałe, że ten chomik jeszcze oddycha. Znajdując się nieco bliżej ciebie wielkoludzie na pewno zaniechałbym tej czynności, powiedz, uważasz że pranie onuc urąga twej męskości, czy po prostu lubisz informować wrogów zapaszkiem o tym, iż się do nich zbliżasz?
-Boo być może jest niewielki Montaronie, ale jest też o wiele silniejszy niż się zdaje. A to, co czujesz to zapach prawdziwego mężczyzny, który przykryje każdy odór zła, na jaki trafi, co nie, Boo?.
Viconia napisał/a:
-Mmm... wciąż robisz wrażenie Viconio, moja ty hebanoskóra kusicielko. Zdajesz sobie sprawę jak działasz na otoczenie, prawda?
-Oczywiście samcze, dzięki temu jalukul, mężczyźni tacy jak ty – myślący kroczem zamiast głową – stają się łatwiejsi w kontrolowaniu

-cała prawda o Imoen :P
Podziękuj autorowi tego posta

greegarak 

Podziękowania: 34/49
Wysłany: 2016-10-14, 18:54   

Tuldor88 napisał/a:
Olos napisał/a:
ile musimy ukatrupić stworzeń/ludzi/zwierząt etc. aby pchać fabułę dalej i ukończyć grę?
Tuldor88 napisał/a:
4 portale mefitów na 2 poziomie lochów irka (poki ich nie ubijemy drzwi dalej sie nie otworzą

Otworzą się jak je spetryfikujemy (10-poziomowy mag z chromową kulą). Jak pisałem petryfikacja nie= się trup. Więc nie musimy zabijać/niszczyć.

Olos 
Gracz sezonowiec

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2016-10-19, 20:48   

greegarak napisał/a:
Tuldor88 napisał/a:
Olos napisał/a:
Tuldor88 napisał/a:
4 portale mefitów na 2 poziomie lochów irka (poki ich nie ubijemy drzwi dalej sie nie otworzą

Otworzą się jak je spetryfikujemy (10-poziomowy mag z chromową kulą). Jak pisałem petryfikacja nie= się trup. Więc nie musimy zabijać/niszczyć.

Uzupełnij odpowiedź Tuldora jeśli możesz, bo nam się quiz zamroził.

Cecylio 

Podziękowania: 7/35
Wysłany: 2016-11-19, 08:28   

Umarł quiz, niech żyje quiz? :D

EDIT: Może ja zadam? :cwan:

Czyj portret znajduje się na piętrze gospody "Pięć Dzbanów" w Dzielnicy Mostów?

greegarak 

Wysłany: 2016-11-20, 10:09   

http://baldur.cob-bg.pl/b...stow-bg2#3195.5

Cobowa solucja podeje że Elvisa

Który przeciwnik ma zdolność wytrącania nam broni z ręki?

Edytowane:
NIe githjanki i nie żywiołak i nie 90%, a 0%.
E:
Podpowiedź - mało materialny. dwu częsiowa nazwa
E:
Cecylio napisał/a:
Niewidzialny myśliwy?

Nie. Blisko, ale bardzirj poetycka nazwa.

Kliwer 

Podziękowania: 140/205
Wysłany: 2016-11-21, 08:41   

Na 90% powiedziałbym, że żaden i dopiero któryś żywiołak z modów (TDD) to potrafi...

torian 

Podziękowania: 20/8
Wysłany: 2016-11-21, 16:23   

O ile dobrze pamiętam (choć piszę to bez przekonania) to któryś z przeciwników z Podmroku. Githyanki?

Berg`inyon 

Podziękowania: 3/24
Wysłany: 2016-12-12, 12:46   

Czy to czasem nie stworzenie o nazwie Płonący człowiek? Do spotkania w Maszerujących Górach.

Cecylio 

Podziękowania: 7/35
Wysłany: 2016-12-12, 13:28   

Niewidzialny myśliwy?

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2017-10-29, 16:26   

Trochę czasu minęło, mi również nie przychodzi nic do głowy, więc rozruszam:

Kto w gospodach na naszym szlaku zapewnia nam dodatkową rozrywkę? (wymienić przynajmniej 2 osoby, z róznych przybytków)

EDIT: W sumie niezbyt precyzyjne, fakt. Zaliczam oczywiście, miałem na myśli przede wszystkim takich gości jak Lehtinan, Madam Nin czy Szrodrin

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.
Ostatnio zmieniony przez morgan 2017-10-29, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  

Kliwer 

Wysłany: 2017-10-29, 17:51   

Dosyć niejasne pytanie, co to jest "rozrywka"?

Mag-księgowy w Noże Siedmiu Dolin będzie chciał nam bodaj pośpiewać, ale właścicielka go zgani.

W Miedzianym Diademie Gbur umożliwia nam obstawianie walk psów. Lethinan wpuści nas zaś do sekretnych komnat, gdzie obejrzymy walkę gladiatorów i będziemy mogli skorzystać z burdelu.

Karczmarz w wiosce na Wzgórzach Umar zabawi nas, ofiarując kopię swojej książki.

W Pięciu Dzbanach trupa aktorska odstawi nieudane przedstawienie.

Wymień przyłączalnych NPCów, którzy wydają się być rodowitymi Amnijczykami (np. mają dom na terenie królestwa)

EDIT: B. dobrze, nic dodać, nic ująć, zadawaj.
Ostatnio zmieniony przez Kliwer 2017-10-29, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 115/143
Wysłany: 2017-10-29, 19:09   

Mazzy, Anomen, Cernd, Jan, Valygar, Keldorn, Nalia.

Edit: Chętnie oddam pytanie; brak mi pomysłów :sad:

Kliwer 

Wysłany: 2017-10-29, 21:54   

To ja zadam jeszcze raz.

Wymień wszystkich bohaterów przyłączalnych, którzy mają pochodzenie szlacheckie (nie zawsze, niestety, jest to jednoznaczne). Ja naliczyłem 7 (może 8).

EDIT: Chyba za daleko poszedłeś.

Sarevok jest wątpliwy. Jego ojczym był raczej bogatym kupcem, niż szlachcicem, ale nie jest to jednoznacznie powiedziane (w BG szlachta często, wręcz przeważnie, trudni się kupiectwem, co samo w sobie jest głupie i niewiarygodne).

Cernda bym chyba też nie liczył, wydaje się być po prostu mieszczaninem z Athkatli.

Zamiast tego doliczyłbym Edwina, który pewnie ma arystokratyczne pochodzenie jako Czerwony Czarownik.

Ten ewentualny ósmy to Jan Jansen, który jest być może spokrewniony z hrabią Rzepoktosiem.

Zaliczam jednak. Proszę, pytaj.
Ostatnio zmieniony przez Kliwer 2017-11-05, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  

Berg`inyon 

Podziękowania: 3/24
Wysłany: 2017-11-05, 12:55   

Jaheira, Keldorn, Nalia, Sarevok, Viconia, Valygar, Anomen i Cernd jako ten ósmy?

greegarak 

Wysłany: 2017-11-05, 20:13   

Tak dla potomnych. Ten potwór o którego pytałem to WĘDRUJĄCA GROZA.

Odpowiedz do tematu