Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Nasze "rodzeństwo"
Autor Wiadomość
Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 26/47
Wysłany: 2005-04-16, 20:21   [BG II] Nasze "rodzeństwo"

Hejka!
Tak sobie pomyślałem, żeby rozpocząć osobną dyskusję na temat 2 npc Imoen i Sarevoka.
Kto lubi grać Imoen pomimo jej późniego przyłączenia, czekam na jej obronę, pogawędźmy równierz o otoczce fabularnej łączącej tą dwujkę z naszą postacią. sam ledwie liznołem ToB zabijając YagaShurę, czekwm więc na wypowiedzi bardziej wyżartych graczy.
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-04-16, 21:17   

Obu nie lubie:) Imoen za to, ze jej nie ma przez pol gry, jest mrukiem i zrzeda, a Sarevoka za to, ze w jedynce byl be. Wydaje mi sie, ze on po prostu przylacza sie zeby miec ochrone silniejszego, a gdybysmy okazali mu slabosc to bez wahania wbilby nam dwureczniaka w plecy. Takie mam odczucia na temat jego klimatu... Nigdy oboma nie gralem za duzo, bo zaden nie przypadl mi do gustu-ale nadrobie to, nadrobie;) A atak zwiastuna smierci imho jest nieco bez sensu... 200 obrazen ot, tak? Eee tam...
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

Piger

Wysłany: 2005-04-16, 21:30   

imoen nienawidze:/ slaba jako mag, slaba jako zlodziej, w ogole wkurza mnie tekstami i samym swoim byciem:/ natomiast z sarevokiem inna sprawa;] jak go nie przylaczam w tobie to troche mi smutno:P dobrze mi sie z nim gra, dobre dialogi i w ogole dobrego aktora dobrali...

Orish

Wysłany: 2005-04-16, 22:32   

Imoen nie lubię, a Sarevoka to tak sobie (trochę polepszył mi się do niego stosunek po przeczytaniu książki BG2:ToB).

Jeśli chodzi o ich przydatność to Imoen jako złodziej spełnia jedynie podstawowe funkcje, czyli otwieranie zamków i wykrywanie/rozbrajanie pułapek. Jako mag najgorsza nie jest, ale i tak wolę se wziąć Jana. Sarevok... jest dość dobrym npc'em, tylko szkoda że spotykamy go dopiero w dodatku (szkoda z kwestii przydatności, a nie z fabularnej :) ), kiedy już mamy jakoś poukładaną drużynkę.

PS. Co do tytułu tematu to myślę że "rodzeństwo" możnaby spokojnie dać bez cudzysłowiów :wink:

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-04-16, 22:45   

Imoen - o ile w BG1 była po prostu cudną psotacią, to w SOA dobija mnie swoją niemrawością. W TOB jest już lepiej, ale to już nie ta sama Imoen. A co do przydatności: b. dobry mag, dobry złodziej. Jeśli szybko popłynie się na Brynlaw, to nie będzie za bardzo odstawać poziomem.
Sarevok - w BG1 był GENIALNY. Po prostu nie do opisania. I jeszcze wygląd! Zakuty w przerażającą zbroję, ale jednocześnie taką, którą nie pogardził by żaden bohater. Również świetna. W BG2 znów gorzej. Charakter zupełnie zmieniony, oburęczny miecz (gdzie, do jasnej ciasnej, Sarevok w jedynce lata z oburęcznym?), brak cudownej zbroi i ta cholerna gęba! Za ciemna jak dla mnie i na potrecie wygląda zwyczajnie... za staro. Sarevok był przecież w podobnym wieku co główny bohater, ale jakoś nigdzie nie widzę tego klimatu: "przystojny młódy człowiek", jak zwały go szlachcianki z Wrót i jednocześnie zimny morderca.
Tyle ode mnie.

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-04-17, 09:28   

@Karan-taaaa. Obie te postacie pogorszyli pod wzgledem charakteru ostrrrro... Imoen w jedynce byla extra...'Chromolenie w bambus' no i ten rosyjski akcent jaki miala wiekszosc NPC;) Sarevok tez... Szkoda ze nie ma jakiegos questa z odzyskaniem jego ekwipunku-miec w druzynie takiego byka w tej extra zbroi... Jakby jeszcze mowil z tym poglosem jak w jedynce, aaaach...:) No coz, zrobiono to jak zrobiono.
Planuje sobie nastepnym razem przejsc to BG z rodzenstwem, bo to jednak mus;)
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-04-17, 23:47   

Owszem, względem BG1 rodzinka odmieniła się nieco, na gorsze rzec by można.
U Imoen można to tłumaczyć przejściami u lochach u Sarevoka kilkoma miesiącami w piekle (może to wpłynęło na jego wygląd ;) ).
A co sądzicie o innych dzieciach Bhaala? Yaga Shura, Sendai, Abazigal, Baltazar? W końcu oni też byli efektem dzikich żądz tatusia Bhaala :P.

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2005-04-18, 02:36   

Imoen - fajna choć z powodu wycieczki do czarowięzów zbyt mi odstaje od drużyny.
Sarevok - w jedynce cholernie groźny ale w dwójce niezachwyca chociaż zwiastun śmierci moze zwalić z nug.
Illasera - czarodziejka od siedmiu boleści.
Yaga Shura - ognisty temperament ale jest równie tempy jak jego młot:)
Sendai - osobiście najbardziej ja lubie choć tez nie ma się zabardzo czym popisać.
Abazigal - wielkie ego a małe coś :P Smoczek słabiutki jak talala. Firkraag lepszy.
Baltazar - chce zbawić świat. Buhahaha :lol:

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-04-18, 07:22   

Illasera - ona członkiem Piątki? No, przepraszam, ale w takim razie nie powinna padać po dwóch ciosach mieczem/jednym zaklęciu?
Yaga-Shura - no, tu już lepiej: kombinator jakich mało, a przy tym naprawdę mocny. W sumie ciekawy wątek z tym sercem i nieśmiertelnością.
Sendai - ble, wkurza mnie potwornie. Dobijająca walka, gdy ciągle opdradza się jako posąg i przywołuje drowy w wejściu. Poza tym nie potrafiła nawet umiejętnie wykorzystać armi drowów i niewolników :roll:
Abazigal - niebieska małpa, a w dodatku słbszy od syna. Wstyd i hańba, nie smok.
Baltazar - nawet go polubiłem, miał szlachetny cel, tylkoz wykonaniem mu nie wyszło. Szkoda chłópaka, bo się starał :wink:

Thishen
Zasłużony

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2005-04-18, 12:43   

Baltazar byl z piatki najbardziej spoko :) Reszta zadufana w sobie i chcaca wladzy, ktora nalezy do glownego bohatera z racji tego, ze jest glownym bohaterem :) Baltazar taki spokojny, porzadny koles :]

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-04-18, 21:40   

Imoen- pierdola nie dziecko Bhaala (Elhan mnie zbutuje :D )
Sarevok- swietny koles... przerobic na zlodzieja lub maga(bo chyba mozna) i miodzio...
Illasera-strach sie bac :] kolejna pierdola.... wieksza niz Imoen
Yaga- tu juz ciekawiej.... nei da sie zabic od razu.... trzeba sie troche nabiegac...
Abazigal- ehh dziad mnie denerwuje, bo dluzej z nim gadam niz walcze :/
Sendai-glupia nie jest, ale twórcy zrobili walke z nią zbyt łatwą...
Baltazar- ciekawa postac... gdyby byl w naszej druzynie to kto wie... :)

maciej_KO 

Wysłany: 2005-04-18, 22:58   

No ja pierwszy raz chce Imoen i Sarevoka mieć w swojej ekipie... od początku, czyli od "jedynki" się tak nastroiłem więc sprawdzę jak się sprawują.
Co do reszty rodzeństwa...
Illasera - cieniutka, naprawdę cieniutka...
Yaga Shura - jak dla mnie banalny... nalatać bez sensu sie trzeba a te Ogniste olbrzymy co strzegą pikawy są trudniejsi od niego :]
Abazigal - czasmi potrafi przypieprzyć i generalnie nie wiem czego sie po nim spodziewać, raz jest łatwiutki innym razem męczę sie znim godzinami no i ma zacnego syna :twisted:
Sendai - denerwująca baba skacze po tych posągach i potrafi napsuć krwi, ale ogólnie bardzo trudna nie jest 8)
Baltazar - dobry chłopak był i mało pił... wkurza mnie świętoszek w kółko golony, jeden z ostrzejszych zawodników i właściwie z całej rodzinki jedyny koleżka do którego mozna sie "przyznać" po prostu wyczuwam w nim brata :P
"...dialektyka i wogóle wszytko co nam przeszkadza spokojnie leżeć na słońcu, trzymając ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym, natomiast niebo jest przy tym niebieskie"

Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2005-04-19, 00:12   

Imoen-Bardzo przydatny NPC i lepiej ją lubię z BG2 niż z BG1.Ciekawa dwuklasowość,ciekawa postać,może trochę odstaję poziomami po Czarowięzach od reszty drużyny,ale i na to jest sposób jak się szybko popłynie.
Sarevok-Pod względem charakteru nie lubię go,w końcu zabił Goriona jakby nie patrzeć.Jeżeli chodzi o walkę,no to zdecydowanie jeden z lepszych zbrojnych,ale są postacię bardziej przydatnie w różnych formacjach drużyny od niego.
Illasera-no comments...
Yaga Shura-Szybko pada,ale jednak trochę trzeba pochodzić zanim się dostanie jego serce
Sendai-Oryginalna walka,ale zbyt łatwa
Abazigal-Słaby jak każdy smok
Baltazar-Nic specjalnego.

Matheous 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2005-04-19, 13:52   

Imho wszyscy sa b. ciekawi jako postacie. Kazdy ma swoja 'taktyke', swoj charakter, widac ze te postacie sa przemyslane, a nie tylko rzucone 'od czapy'. Co do tego, ze za latwe-pamietajcie ze sa tacy, ktorzy w BG graja mimo wszystko pierwszy raz! Czy wy juz za pierwszym razem polozyliscie tych sukinkotow? No Yage moze tak, bo to lamka, i Illasere, ale od Sendai juz sie zaczynaja schody. Za pierwszym razem Sendai, Abazigal(ale bardziej Draconis;) i Baltazar potrafia napsuc SPOOOOROOOO krwi(pamietam jak ktorys z mnichow Baltazara strzelil sobei Drzaca Dlon i mi rzut obronny nie wyszedl ARRRRRRGHHHHH)... Dopiero jak juz sie zna bg2 od podszewki, jak wy(bez wazeliny;), to oni sie wydaja banalni. no i wtedy pomoca sluza mody. A tak to oni sa imho dobrze wybalansowani-czuc, ze to jacys bossowie(tylko ta Illasera...), a nie kolejny goblinek ktorego miazdzy sie butem. Wydatnie pomaga w tym muzyka, rulezzz;)
Wg mnie jest dobrze, jak jest. I tyle.
Gloria, gloria perpetua!
In this dawn of victory!

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 26/47
Wysłany: 2005-04-19, 18:37   

Imoen - Super, jak chcemy ją mieć to jak naj szybciej na Bryntlaw, wtedy dopiero podmrok jesz wyzwaniem.
Sarvcio - jak mówiłem dobre wrażenie na mnie zrobił.
Illasera - A co to za zonk, ona w piątce buahahahaha
Yaga - Spoxik dobra zadyma z olbrzymami a sam Shura dosyć mocny
Sendai - Właśnie wracam od niej, pfi czegoś lepszego się spodziewałem
Abazingal - jeszcze nie wiem, właśnie sobie idę po jego łuski<lol>
Balthazar - Niby miłe wrażenie zrobił, ale czuję, że on coś tam kombinuje.
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

Odpowiedz do tematu