Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Ilość punktów doświadczenia przy rozpoczęciu gry
Autor Wiadomość
maciej_KO 

Wysłany: 2005-04-06, 00:57   [BG II] Ilość punktów doświadczenia przy rozpoczęciu gry

Nie bardzo wiedziałem gdzie ten wątek umieścić niby chodzi o dwójkę ale z podstawką w jedynce a pytanie bedzie jeszcze o mody... :P

OK do rzeczy:
czy podstawowe Exp w BGII jest ustalone? tzn wiem że jest ustalone na konkretnym poziomie jeżeli zaczynamy grę... ale jeżeli postać eksportuję z jedynki to czy jeżeli mam mniej (niż to podstawowe) to równa w górę a jak mam więcej to odejmuje? Bo mi odjęło i zastanawiam sie w jaki sposób mogę tą wartość przywrócić (wiem Kinski... Infinity Explorer rulez :> ) ale czy istnieje mniej cheatowa opcja? Jakiś mod może? tudzież zniesienie bariery Expa (ale to raczej działa w górę a nie w dół :] )

no i pytanie modowe (sorry... ale nie chce mi sie pisac posta na ten sam temat właściwie w "modach") czy Tactis zdejmuje bariere Expa? krótka odpowiedź tak or nie ;)
"...dialektyka i wogóle wszytko co nam przeszkadza spokojnie leżeć na słońcu, trzymając ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym, natomiast niebo jest przy tym niebieskie"
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 18:49, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-04-06, 06:06   

Cos mi sie wydaje ze nie da rady odzyskac tego exp, ale pewien nie jestem....

Tactis nie zdejmuje, Ese of use to robi :]

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2005-04-06, 15:09   

Z exp jest dziwna sprawa. Jelsi grasz w czyste Bg wtedy bedizesz miał expa na poziomie 89000. Jesli bedziesz grał w OzWM i wyeksportujesz postać wtedy bedize maiął ona exp na poziiomie 169000. Mniej nie powinieneś miec niż te minima a jełsi masz więcej to ci je przytnie.
Chyba nic nie pomieszałem. :P

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 5/7
Wysłany: 2005-04-06, 20:37   

Jak się nie mylę, to Mefiu miał kiedyś taki problem. O ile dobrze powiem, to zrób najpierw import do ToB, a potem od razu do BG 2. Jeśli będziesz miał barierę z ToB, to chyba jednak lepiej zagrać tą początkową po imporcie z jedynki ;)

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2005-04-06, 21:03   

Import do Tob?? wtedy przeciez exp ustawi się na poziomie 3 milionów tak mi się zdaje.

Kermit 
Bibliotekarz

Wysłany: 2005-04-06, 22:24   

Nie ustawi się. Wtedy to sprawdzałem dla Mefrena i wątpię aby cuś się zmieniło :D. No, ale nie wykluczone, że źle pamiętam i wprowadzam Was w błąd :P

Kermit.

maciej_KO 

Wysłany: 2005-04-07, 02:32   

Aż sprawdzę... nie żeby mi jakoś specjalnie na tym zależało ale sprawdzę...
"...dialektyka i wogóle wszytko co nam przeszkadza spokojnie leżeć na słońcu, trzymając ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym, natomiast niebo jest przy tym niebieskie"

Pavlus
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 16/36
Wysłany: 2005-04-07, 23:20   

Jeśli już o startowym exp mowa to ja sie za jego obcinkę nie gniewam ot tłumacze to sonie jako skutek uboczny experymentów Irka:P

maciej_KO 

Wysłany: 2005-04-07, 23:34   

no i faktycznie przywróciło mi Exp z jedynki ale... no właśnie jest ale :] ustawiło mi też 16 level i zmniejszyło PŻ :o to chyba zabezpieczenie przed takimi kombinacjami :lol:
Dobra dwójkę czas zacząć :>

Ascaephel
Zasłużony

Podziękowania: 5/7
Wysłany: 2005-04-08, 00:15   

A gdzie 'dziękuję za pomoc' i tymbark ? :P

maciej_KO 

Wysłany: 2005-04-08, 02:58   

Tymbark to Ci postawię jak się w końcu spotkamy... normalnie specjalnie dla Ciebie będzie tylko tymbark :>
Ale "dziekuje" oczywiście się należy więc dzię-ku-ję :twisted:

Revan
Zasłużony

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2005-04-23, 18:47   

hehe, ja jak kiedys importowałem mojego woja/kapłana człowieka z bg1 do bg2 coś mi sie tak dziwnie stalo ze mial tyle XP ze w sumie byl 12/13 :D Nie powiem...Bylem zadowolony :d

calliberto

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2012-06-29, 21:18   

HELP!!!
nie pierwszy raz gram w Baldura ale takiego problemu jeszcze nie miałem. przy rozpoczęciu gry moja postać zamiast 1 poziomu ma 7. próbowałem przez reinstalacje ale to nic nie dało. zainstalowane BG2 + ToB + TDD + SoS

dzięki za wszelką pomoc

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2012-06-29, 21:33   

W takim razie chyba grałeś dość dawno. BG2 standardowo rozpoczyna się z 89 000 PD na koncie, co jest dość naturalne, bo tyle właśnie wynosił limit doświadczenia w BG1. Jeśli grałeś tylko w BG1 możesz przeżyć na początku lekką frustrację. Przynajmniej ja tak miałem - jakim prawem na paru goblinach i mefitach po przejściu dwóch poziomów lochów możemy prawie podwoić dorobek całych zmagań na Wybrzeżu Mieczy!?

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
calliberto
Lercher 
Nein, Mann!

Podziękowania: 18/10
Wysłany: 2012-07-01, 15:42   

Hm, wydawało mi się, że start exp w BG2 to 161K?

Odpowiedz do tematu