Poprzedni temat «» Następny temat
Początkujący gracz potrzebuje opini weteranów.
Autor Wiadomość
Hudrant1234

Wysłany: 2013-02-09, 00:21   Początkujący gracz potrzebuje opini weteranów.

Dla wyjaśnienia, początkujący jeżeli chodzi o mody. Samą grę przechodziłem wiele razy. Własnie zabieram się za nią ponownie, jedynkę już przeszedłem i miałem zamiar właśnie exportować postać i lecieć z dwójką gdy po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że może nadszedł czas spróbować z modami? Dotychczas unikałem tego jak ognia bo mam jakieś takie głupie może przekonanie, że skoro dali nam taką a nie inną gre no to nie powinniśmy jej zmieniać. Ale może gdy się coś doda będzie ciekawiej? Ale żeby nie było radykalnie to na początku pomalutku.

1) Myślę, że mody które poprawiałyby błędy w rozmowach z NPCKami ( romansach głównie ale nie tylko, chodzi o to, by każdy się odzywał tyle ile powinien [ a nawet więcej choć bez przesady ] ) nie byłyby takie złe. Uwielbiam wstawki NPCków no i romanse a za każdym razem grając w Baldurs Gate II mam stracha czy taka Jaheira się np nie zatnie albo Viconia nie przestanie odzywać gdy zginie a potem ją wskrzesze. Pamiętam raz też grę w której Imoen która mi cholernie nie pasowała do drużyny ale ją wziąłem z czysto fabularnych powodów przestała się odzywać. Jak zabiłam Bodhi nic nie mówiła choćby. Są jakieś mody które to wszystko naprawią?
2) Jakieś nowe lokacje to właśnie dla mnie przesada. Ale byłoby miło zmienić coś w starych. Chodzi mi o to, że to już trochę nudne, że znam praktycznie na pamięc gdzie jaki przeciwnik będzie. Są mody które go zmieniają? Dajmy na to, zamiast wampira będzie tam jakiś licz a zamiar orków nie wiem wilki a koboldy zamienią się w galerety musztardowe. Albo chociaż niech się zmienia liczba potworów. Trochę zaskoczenia :) Ale też nie we wszystkim!
3) Jakiś bardzo delikatny mod który doda dosłownie 2-3 zadania nie musza być wcale duże, mogę polegać na przynieś-pogadaj w mieście. Tak na spróbowanie jak to mi przypasuje.
4) To samo co w trójce ale chodzi o przedmioty. Mam kolekcjonerską wersję gdzie mogę kupić itemki z Planescape i Icewind Dale. Bardzo to miłe. Taki jeden kupic gdzieś w świecie też by się przydał.

To chyba tyle na początek. I jeszcze coś. Czy można instalować kilka modów czy też one sobie nawzajem będą przeszkadzać
Aha i polecając mi unikajcie opisów. Nie chcę wiedzieć konkretów, podałem swoja wymagania więc wiecie czego szukam i tyle :curious: Znaczy, jeżeli np macie mod który doda jakiegoś kupca to nie piszcie mi gdzie go znajdę albo jakie przedmioty będzie sprzedawał. I tak przeszukuję zawsze wszystko więc nic na pewno mi nie umknie. Lubię niespodzianki.

Przepraszam jeżeli temat pochodzi pod spam. Niby sa tu tematy różne ale nie mogłem się w tym wszystkim połapać, za dużo tego. A ja się jeszcze dodatkowe na komputerach nie znam za bardzo. Nie chce też z dostępnych możliwych modów wybrać czegoś przypadkowego, źle trafić i zrazić się na kolejne lata. Na pewno są mody lepsze i gorsze więc.. :razz:
Podziękuj autorowi tego posta

Nobanion 
kotołak, zajebójca czata ^^

Podziękowania: 99/219
Wysłany: 2013-02-09, 09:07   

Spróbuj tego,
http://baldur.cob-bg.pl/The_World_of_Baldurs_Gate
ja podobnie jak ty grałem w pierwszą i drugą część często i namiętnie :grin: i kilka lat temu, czy może jeszcze dalej spróbowałem modów i naprawdę warto skorzystać z pracy modderów...Ostatnio odkryłem ten, co mam w podpisie i uważam że twórca jego, zrobił rzecz kapitalną, a jak powiodą mu się plany dalsze...to "ho ho" :lol:
pozdrawiam

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2013-02-09, 10:40   

Gdyby ilość modów w WoBGu była dla Ciebie zbyt duża, przeczytaj poradnik Vinciego Początki gry z modami.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 211/70
Wysłany: 2013-02-09, 11:53   

Hudrant1234 pyta o parę modów, które urozmaicą trochę rozgrywkę, a Wy proponujecie World of Baldur's Gate i listę na której też są mody jak TDD? Jeżeli Hudrant1234 tak bardzo nie chce instalować WIELE modów, ograniczyłbym się do liczy 7:

1. BG2 Fixpack (poprawka)

2. ToBEx (poprawka)

3. Item Randomiser (przemiesza przedmioty - gra będzie mniej przewidywalna)

4. Rogue Rebalancing (zmiany i ulepszenia dotyczące głównie złodziei)

5. aTweaks (zbiór poprawek i zmian - w tym pozwalające na zróżnicowanie stworów, poprawienie ich taktyki przez używanie charakterystycznych i unikatowych dla rasy)

6. Przetłumaczone na polski komponenty IEP: Imoen Friendship, Yoshimo Friendship (tylko jeżeli dodajesz ich do drużyny no i jeżeli grasz z polską wersją gry)

7. Quest Pack (małe zadania - do znalezienia na Pocket Plane Group)

Jeżeli dasz się przekonać, to jednak nie obawiałbym się tak zadań, ale wybierz te, które nie są bardzo duże - lepiej doinstalować kilka mniejszych, bo zazwyczaj są bardziej poprawione. Zaufaj troszkę. Z mniejszych, które także posiadają polskie wsparcie: Dungeon Crawl, Assassinations, Tower of Deception, oraz kilka z Colours of Infinity (nie wszystkie mają polskie tłumaczenie) czyli Tales of the Deep Gardens (razem z audio), Innershade (także z audio) - są jeszcze z questów 2 kolejne, ale bez polskiego tłumaczenia.

Jeżeli grasz z ToB to jeszcze mod nr 8 - Wheels of Prophecy - wiele poprawek i rozwinięć do mało logicznego ToB.

A co do podejścia - twórcy tak zrobili, a nie inaczej. Owszem, ale było to ponad 10 lat temu i też mieli swoje deadliny. Przez tyle czasu naprawdę pojawiło się wiele rozwiązań, pomysłów itd, a też nie mogli wiedzieć, że gra będzie tak żywotna i tak wiele zadań będą chcieli gracze. Naprawdę, spokojnie możesz doinstalować te parę questów.

Aczkolwiek dla rozeznania to poczytaj jeszcze ten temat Vinciego.

No i to by chyba było tyle.

Nobanion 

Wysłany: 2013-02-09, 12:14   

Cytat:
Lava Del'Vortel
Ja podałem coś co łatwo się instaluje jak jest się początkującym, a o to prosił....Nie rozumiem twojej krytyki WoBGa i jego zawartości, przy swoich umiejętnościach pomógłbyś dradielowi, bo dzięki takim jak on twoja praca i innych modderów nie idzie w zapomnienie, a chyba nikt takich rzeczy nie robi do szuflady...
Oczekuję wyjaśnień, czemu służy krytyka bez pomocy?

porfirion 
Czciciel Azutha
osiełek

Podziękowania: 127/87
Wysłany: 2013-02-09, 12:34   

Nobanion napisał/a:
Ja podałem coś co łatwo się instaluje jak jest się początkującym, a o to prosił...

Wybacz, że się wtrącam, ale:
Hudrant1234 napisał/a:
Ale żeby nie było radykalnie to na początku pomalutku
Hudrant1234 napisał/a:
mody które poprawiałyby błędy w rozmowach z NPCKami
Hudrant1234 napisał/a:
Jakiś bardzo delikatny mod który doda dosłownie 2-3 zadania nie musza być wcale duże

i przede wszystkim to:
Hudrant1234 napisał/a:
Jakieś nowe lokacje to właśnie dla mnie przesada.

Prosił o parę drobnych zmian, a Ty zaproponowałeś ogromną megamodyfikację, w której zmian i dodatków jest na potęgę.

A Lava (przynajmniej w moim odczuciu) wcale nie skrytykował WoBG, tylko napisał, że nie jest to odpowiednia propozycja dla Hudranta. Ja, przy całej mojej ogromnej sympatii do WoBG, też bym tego Hudrantowi nie polecił.

Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu

We internecie...

AL|EN 

Podziękowania: 21/90
Wysłany: 2013-02-09, 12:37   

Ja ze swojej strony mogę polecić "Refinements" - w moim odczuciu zdolności wysokopoziomowe powinny tak wyglądać w podstawowej wersji gry..

P.S. Wszystkie mody powinieneś instalować używając BiG World Setup gdyż wtedy masz gwarantowaną poprawną kolejność instalacji.

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 211/70
Wysłany: 2013-02-09, 12:57   

Tak, to była odpowiedź dla Hudranta, a moja opinia o WoBG nie ma tutaj znaczenia (aczkolwiek fakt jest taki, że nie lubię jakichkolwiek dużych instalacji, bo wiele modów po prostu ma niekompatybilny content w warstwie tekstowo/historycznej + gra zaczyna przypominać wtedy niespójną wielką kulę, gdzie powoli zaczyna zatracać się sens, a mi zależy na spójności - więc wolę próbować kilku modów na raz, nie *wszystkich*. Co więcej praca moderów nie idzie w zapomnienie. Właśnie bardziej w wielkiej mieszance traci swoją odrębność, nie wiadomo co od czego jest - mod staje się fragmentem jednolitej masy.... Jednak każdy ma swój styl grania i upodobania, więc nie mam zamiaru przekonywać ludzi, żeby grali dobierali tak czy inaczej, bo nie mam zamiaru wartościować - gracze WoBG owszem, mają więcej przygód; a więc kto co woli -- chciałeś wiedzieć czemu - proszę, ale na tym koniec offtopu,).

...w każdym razie, padła prośba o mała instalację, małe zmiany, nic wielkiego. Poprawki, mini-questy itp. Tak więc dałem odpowiedź dopasowaną do pytania. Tyle.

A przy 7 modach proponować BiG, to też przesada...

Zastanawiam się czy ToBEx działa na polskiej wersji i na to mam nadzieję, że ktoś odpowie, bo po prostu nie wiem. Gram z wersją angielską.

Nobanion 

Wysłany: 2013-02-09, 13:00   

Cytat:
porfirion

Mi głównie chodziło o łatwośc instalacji, grając w WoBG-a głównym, znanym z podstawki wątkiem można spokojnie przejść zaznajamiając się tylko z częścią modyfikacji w nim zawartych, hehe sprawdzałem to, jak się uruchamiają poszczególne etapy gry...
Co do reszty twojej wypowiedzi odnośnie zmian zgadzam się :smile:
---

edit:
Cytat:
Lava Del'Vortel

Pzepraszam że z poślizgiem, real jest brutalny :evil:
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, ciekawy punkt widzenia, wart by pochylić się nad nim :hmm:
----------------------------------------
Już się nie wypowiadam, by nie zaciemniać sprawy założycielowi tematu oglądu sytuacji i zarazem, przepraszam wszystkich za niechciany spam :grin:

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2013-02-09, 18:11   

Cytat:
czy ToBEx działa na polskiej wersji i na to mam nadzieję, że ktoś odpowie, bo po prostu nie wiem.

Zależy od wersji. W 4-płytowej DVD nie działa. Trzeba pod/zamieniać exeki.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Lava Del'Vortel
Odpowiedz do tematu