Poprzedni temat «» Następny temat
Psioniczny wojownik
Autor Wiadomość
swsd

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2013-01-03, 20:09   Psioniczny wojownik

Dzień dobry.
Cytat:
A więc tak na szybko, informacje z paru ostatnich dni.

Gratka dla tych, którzy są znudzeni sterowaniem postaci, które w środku walki zaczynają rozglądać się i dłubać w nosie. BP-Series AI Scripts zostało wydane pod BG:EE, BGT i ToB.
oryginalny news

Następnym poprawionym modem jest Colours of Infinity. Od nowej wersji, polskie audio zostało przerzucone z osobnej paczek do właściwych modów (Innershade, TotDG) i jest instalowane automatycznie jeżeli wybierzemy podczas instalacji polską wersję językową. Co więcej, mod I Shall Never Forget został ulepszony o jedną poprawkę oraz trochę interjections dla oryginalnych NPC.
oryginalny news

Dalej, wydana została brakująca część do Ninde NPC, a to dzięki Rhaelli i kodowaniu K'aeloree, która przejęła projekt po wycofaniu się Devy. Ninde jest nekromantką o dość osobliwym charakterze: wymagająca, władcza...ale też z możliwością romansowania. Dzięki update'owi możemy kontynuować grę w ToB bez obawy o milczenie postaci. Dodano także nowe dialogi do SoA.
oryginalny news

Po Ninde, pojawiło się coś jeszcze: Sarevok Friendship (z serii IEP) autorstwa Aeryn, kodowane przeze mnie. Dzięki temu dodatkowi będziemy mogli trochę lepiej poznać Sarevoka podczas walki z Piątką.
oryginalny news

Ale to nie koniec. Kwiat_W wydał majstersztyk techniczny: Psionics Unleashed dla BG2/Tutu/ToB. Dodatek wprowadza nowy system zaklęć: psinikę - dając możliwość na stworzenie zupełnie nowego typu postaci czarującej. Psinik posiada własne zaklęcia (około 90 + HLA), inne niż te maga czy kapłana. Co więcej, dodane zostało wiele nowych animacji zaklęć.
oryginalny news

Wczoraj zostały wydane jeszcze dwa update'y. Pierwszym jest część ToB do Arath NPC autorstwa K'aeloree, tak więc mamy możliwość kontynuowania romansu z intrygującym druidem. (opcja romansowa zarówno dla kobiet jak i mężczyzn)
oryginalny news

A następnym, wczorajszym updatem jest Haer'Dalis Romance ToB, czyli gratka dla wielbicielek "wróbla" walczącego Chaosem i Entropią. Obecnie romans przerósł wszelkie oczekiwania oferując niemalże 2 mb dialogów.
oryginalny news

Ale to nie koniec... czekają na nas jeszcze trzy mody. I to nie będzie nic małego.

Z racji istnienia zacytowanego postu + tego, że twórca tego modu potrafi posługiwać się językiem polskim (a przynajmniej tak by się wydawało....) + tak niemożliwości zarejestrowania się, jak i pogadania sobie jako gość na SHS, postanowiłem utworzyć ten temat mający zwrócić uwagę na pewne błędy wynikłe z tym modem na moim komputerze (i być może również na Waszych....).
Mod dodający podklasę "psionicznego wojownika" jest świetny, niemniej, jak to zdarza się często przy wersji BETA, wynikły pewne problemy - w tym przypadku związane z animacjami. Mianowicie niektóre z animacji czarów mają "czarne pudełka" (z angielskiego "black boxes"), co uniemożliwia pełne rozkoszowanie się aspektem wizualnym modu. W związku z tym proszę Was o radę, jak zaradzić temu problemowi. Jeśli potrzebne są screeny, z chęcią je pokażę. Jedyne, co musicie zrobić, to powiedzieć mi o takiej konieczności. Analogicznie postępujcie (oczywiście gdy uważacie to za słuszne i prawe) jeśli potrzebujecie innych informacji do uzyskania pełnej diagnozy i idealnego rozwiązania do mojego problemu z tym modem.
Bardzo więc proszę o udzielenie mi pomocy. Pozdrawiam.
edit - 'uwaga' połknięta :argh:
edit - nieadekwatny znaczek użyty :argh: :argh: :argh: :argh: :argh:

:argh: :argh: :argh:
Zastrzegam sobie prawo do zmiany własnych poglądów w dowolnym czasie. Z tego względu przysługuje mi prawo do ignorowania opinii budowanych na podstawie prezentowanych przeze mnie w przeszłości poglądów. Ponadto, od tych błędnych wyobrażeń podawanych do publicznej wiadomości mogę się odwoływać.
Podziękuj autorowi tego posta

Kwiat_W 

Podziękowano 17 razy
Wysłany: 2013-01-03, 20:54   

Witam. Boxy można spróbować zlikwidować zmieniając opcje graficzne w aplikacji służącej do konfiguracji gry. Niestety nie wiem co konkretnie trzeba zmienić.
Mogę "naprawić" pliki graficzne tak aby przy żadnej konfiguracji boxów nie było widać, podaj mi tylko konkretne przykłady w których mocach je widzisz.

W_GUI

swsd

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2013-01-03, 23:04   

Nie mam pojęcia, czy mogę "bezpośrednio" zamieszczać obrazki. Załóżmy, że mogę......

Aktualnie tylu problemów graficznych doznała moja gra.
Jeszcze zastanawiam się nad animacją samego rzucania czarów, bo też jest ona jakaś czarna, ale być może jest to po prostu cecha charakterystyczna modu (choć strasznie rażąca w oczy...).
Należy też dodać, że "czarne pudełka" dotyczą wszystkich odmian Energy Retortów.
Dziękuję za uwagę.
Zastrzegam sobie prawo do zmiany własnych poglądów w dowolnym czasie. Z tego względu przysługuje mi prawo do ignorowania opinii budowanych na podstawie prezentowanych przeze mnie w przeszłości poglądów. Ponadto, od tych błędnych wyobrażeń podawanych do publicznej wiadomości mogę się odwoływać.

Parys 

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2013-01-04, 10:58   

BGConfig -> Grafika -> Opcje 2D i 3D

Zaznacz opcje:
Animacje 3D
Używaj Sprzętowego 3D (sterownik Default OpenGL Driver)
Tekstury 32bitowe

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
swsd
swsd

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2013-01-04, 15:22   

Taaaak, działa.
Kluczowe okazało się "Użycie sprzętowego 3D". które mój umysł wyeliminował jako opcję naprawiającą z racji niezbyt dobrego sprzętu 3D. Reasumując, jak zwykle mój umysł ograniczył moją percepcję (i bezczelny nie ujawnił tego tak długo jako świadome działanie). Jak ja nienawidzę mojego umysłu.
Bardzo dziękuję za tę jakże prostą i skuteczną receptę na mój problem. Zgodnie z tradycją tego forum przyznam Ci teraz podziękowanie (jakoś podziękowanie kojarzy mi się w tym momencie wyłącznie z odszkodowaniem) za Twoje dobre uczynki (jeśli nie wyskoczy jakiś błąd techniczny....).

Odpowiedz do tematu