Poprzedni temat «» Następny temat
World of Baldur's Gate
Autor Wiadomość
dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 716/107
Wysłany: 2012-10-14, 22:37   

Jeżeli w głównym katalogu gry otworzysz plik WoBG.vr1 i będziesz tam miał wpisaną wartość 119, to znaczy, że Twoja gra zaktualizowała się do wersji 1.19, jednak u niektórych osób z jakiegoś powodu, którego nie znam na razie (o ile w ogóle o to chodzi) w czasie aktualizacji nie dochodzi do wymiany pliku "world of baldur's gate.exe" na nowszy. Pozostaje ten plik z instalatora w wersji 1.10, który nie miał menu.
Jeśli o to chodzi, to rozwiązanie tymczasowe podałem post wyżej. Ewentualnie reinstaluj patch 1.19.
Podziękuj autorowi tego posta

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 716/107
Wysłany: 2012-10-15, 17:08   

Jaro napisał/a:

3. Skopiowałem pliki instalacji do katalogu gry (wszystkie gry zainstalowane w c:\program files (x86). Po instalacji gier nadałem pełne uprawnienia do katalogów gier dla użytkowników.

Zawartość FAQ:

Czy jest istotne w jakim katalogu zainstaluję gry Baldur’s Gate I & II oraz Icewind Dale I?

W przypadku gier Baldur’s Gate I i Icewind Dale I nie ma to znaczenia, można spokojnie wybrać domyślną propozycję. Gra Baldur’s Gate II nie powinna być instalowana w domyślnie proponowanym katalogu Program Files. Należy wskazać inne miejsce na dysku. Proszę pamiętać, iż instalator WoBG wymaga uprawnień administracyjnych lub co najmniej uprawnień do modyfikowania katalogu z grą Baldur’s Gate II.

Pytanie do rothera: Czy zainstalowałeś Baldur's Gate II na windowsie 7 w katalogu Program Files?

Czasem nie dostrzega się pewnych rzeczy, ale w końcu zauważyłem, gdzie Jaro zainstalował Baldur's Gate II. Problem może wynikać z ochrony systemowej jaką nakłada windows 7 na katalog Program Files. Nic innego mi do głowy nie przychodzi. Dokładnie tej sprawy nie testowałem, jednak informacje do FAQ, aby zainstalować grę w innym miejscu, wpisałem na podstawie problemów, jakie zgłaszali ludzie na zagranicznych formach przy okazji instalowania modów do baldura.

Proszę więc nie instalować gry w domyślnym katalogu, tylko wybrać sobie jakiś inny, najlepiej na innym dysku. Jeszcze to dokładnie przetestuję i jeśli faktycznie będzie o to chodzić to dodam tą informację do instrukcji instalacji.

Edit:
Cóż, test okazał się bardzo szybki. Stało się dokładnie to co opisał Jaro. Wniosek, więc jest jeden.

Nie instalować gry Baldur's Gate II w katalogu Program Files.

Cały ten temat ma już 17 stron, piszę się w nim o wszystkich problemach dotyczących WoBG. Nadszedł czas, aby to jakoś usystematyzować, w związku z czym temat zamykam.
Można teraz, zamiast wszystko wrzucać do jednego wątku, zakładać bardziej konkretne tematy.
Podziękuj autorowi tego posta

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi