Poprzedni temat «» Następny temat
Wzór na PD za walkę
Autor Wiadomość
Kamulec

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2011-12-12, 23:57   Wzór na PD za walkę

Nie znalazłem tu, ani w necie, więc pytanie zadaję. Czy ktoś z Was zna wzór, na podstawie którego obliczane są PD przyznane za przeciwnika?
Podziękuj autorowi tego posta

dradiel 
Przyjaciel Klanu
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 718/107
Wysłany: 2011-12-13, 05:41   

Nie ma żadnego wzoru.
Dostaje się tyle punktów doświadczenia ile zostało wpisane w postaci.

Kamulec

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2011-12-13, 12:40   

Czy liczba zyskanych PD nie zależy od poziomu drużyny?

I drugie pytanie mam jeszcze: ile dostaje się za słabych oponentów w BG1 (BGT)? Zmniejszyłem sobie liczbę zyskiwanych PD, ale nie jestem pewien o ile, a nie ufam weidu.log (przeinstalowywałem tę modyfikację).

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 209/70
Wysłany: 2011-12-13, 13:19   

O_O WeiDU nie jest modyfikacją... to narzędzie instalujące mody na którym bazują wszystkie ogólnodostępne projekty....
...chyba, że nie ufasz plikowi weidu.log, ale on zawsze na bieżąco jest, nie ma tam za wiele do ufania...
I Dradiel powiedział, że zależy od konkretnej istoty. Masz tu pierwszy lepszy spis do BG2 (ale doświadczenie za stwory z BG1 też się zgadzają).
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2011-12-13, 17:08, w całości zmieniany 1 raz  

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2011-12-13, 19:30   

Lava napisał/a:
WeiDU nie jest modyfikacją... to narzędzie instalujące mody na którym bazują wszystkie ogólnodostępne projekty....

Hehe, Kamulcowi chodziło raczej o BGT. Tak przynajmniej wnioskuję z kontekstu wypowiedzi.

Kamulec, zależy, co rozumiesz przez 'słabych oponentów'. Tutaj masz klanowy bestiariusz do BG1 zawierający opisy wszystkich potworów; tam podane są również wartości PD za zabicie (stałe dla każdej postaci). Wartości te są najpewniej takie same również w BGT.

Jeśli masz zainstalowany jakiś reduktor PD, uzyskana przez ciebie wartość punktów doświadczenia zależy od poziomu redukcji PD, jaki ustaliłeś przy instalacji. Gdzieś w Twoim logu sprzed paru tygodni przewinął mi się XPMOD redukujący punkty doświadczenia za walkę do 75% wartości podstawowej - oznacza to (jeśli dotychczas nie podmieniłeś tego XPMOD'a na coś innego ;P), że za każdego ubitego potwora otrzymasz dokładnie ¾ PD w stosunku do wartości podanych w bestiariuszu.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Kamulec
Kamulec

Podziękował 5 razy
Wysłany: 2011-12-13, 22:17   

Najpierw obniżyłem sobie PD do 75% niechcący. Widząc swój błąd zmieniłem wartość do 25%. Okazuje się, że to się skumulowało i waha się w okolicach 18,75%.

Cóż, zważywszy na maksymalny poziom trudności i przycięcie PD za wszystko będzie hardcorowo, ale przynajmniej wiem, na co się porywam. :smile:

Dzięki.

Odpowiedz do tematu