Poprzedni temat «» Następny temat
[HoM&M V] Opinie i uwagi
Autor Wiadomość
saCOOL 
Niezliczoność

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2008-06-01, 13:26   

Mytos napisał/a:
(...) wszystko zostało spartolone (no może prócz muzyki)
Jak dla mnie to muzyka w Trójce była o niebo lepsza. w Piątce (dla przykładu) jak wchodzę do Nekropolis, to mnie krew zalewa od tego motywu muzycznego :/. I podobnie jest w innych miejscach :/.

Craven 

Podziękowano 4 razy
Wysłany: 2008-06-02, 16:37   

saCOOL napisał/a:
Mytos napisał/a:
(...) wszystko zostało spartolone (no może prócz muzyki)
Jak dla mnie to muzyka w Trójce była o niebo lepsza. w Piątce (dla przykładu) jak wchodzę do Nekropolis, to mnie krew zalewa od tego motywu muzycznego :/. I podobnie jest w innych miejscach :/.

Jak dla mnie muzyka jest na podobnym poziomie i w III i w V. Muzyka w zamakch może trochę kiepsko wypadła, ale tak na mapie podruży całkiem dobrze. Najbardziej boską muzyczką jest ta przy oblężeniu zamku Akademii.
Podziękuj autorowi tego posta

Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2008-06-11, 20:44   

Ja tylko powiem tak: kAshana zrobiona przez Ubi-kację!

Craven 

Podziękowano 4 razy
Wysłany: 2008-06-13, 08:30   

Kallen napisał/a:
Ja tylko powiem tak: kAshana zrobiona przez Ubi-kację!

Nie rozumiem, dlaczego tak krytycznie do tego podchodzicie. Nie mogli zrobić tego samego, ponieważ nikt by tego nie kupił. A to, że uciekła ta atmosfera to po prostu wynik przedłużającej się sagi. Heroes VI odnisie jeszcze większy sukces, ale będzie mniejsza przyjemność grania. Tak samo było z V. To tylko kampania reklamowa podkusiła ludzi do kupna i pogrania.

Kallen 

Wysłany: 2008-06-15, 21:17   

Nikt im nie kazał robic to samo;) a i tak nieudolnie sami skopiowali H3 w wielu aspektach, ale najgorsze że zniszczyli całą reszte.

Craven 

Podziękowano 4 razy
Wysłany: 2008-07-09, 08:23   

Kallen napisał/a:
Nikt im nie kazał robic to samo;) a i tak nieudolnie sami skopiowali H3 w wielu aspektach, ale najgorsze że zniszczyli całą reszte.

Zniszczyli całą resztę?? Fabuła jest dość fajna, może nie najlepsza, ale fajna. Grafika i muzyka najlepszy poziom na tamtą chwilę. Co najwyżej można zarzucić właśnie tą liniowość. Chciaeli zrobić idealną koopię z lepszą oprawą. Może nie wyszło im to najlepiej, ale ja bardzo lubię sobie pograć z kumplami na necie.

Kallen 

Wysłany: 2008-07-10, 19:54   

Van - właśnie fabuła tej gry jest największym mankamentem tej gry, jest płytka, nudna i nie ma nic wspólnego z Sagą. Grafika jest przestarzałą i była przestarzała już w momencie wydania tej gry. Muzyka aż razi niechlujstwem a mechanika gry szwankuje co chwila i jest niewygodna(Interfejs miast -totalna porażka!).
Jedynie rozwój bohatera jest dość przyzwoity, alternatywne ulepszenia też są plusem. Do pozytywów mogę zaliczyć jeszcze zdolności jednostek. Ale to stanowczo za MAŁO by nazwać to Herosami, a tym bardziej nazywać to kontynuacją(zerwanie fabuły).

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 246/53

Wysłany: 2009-06-12, 00:00   

Tak, odkopuję dzisiaj Herosów :P

Według mnie piąta część jest bardziej zbliżona do sagi niż czwarta, ale to nie znaczy, że jest od niej lepsza.

O Fabule się nie wypowiem, bo została potraktowana jak "zło konieczne", jak to się dzieje przy większości strategii.

Muzyka, hmmm, pamiętam motyw główny, ale nic więcej. Wiem, że nie irytowała mnie tak jak w części czwartej. Motyw z miasta elfów też był fajny, często zostawiałem sobie na jakiś czas włączony ekran miasta, żeby posłuchać. Nie spisywałbym tak na straty tej muzyki, według mnie jest parę fajnych kawałków.

Jednostki całkiem całkiem. Nie wiem skąd nagle zmiana klimatu akademii na pustynie itp. ale Raksza i tak prezentuje się świetnie. Brakuje paru starych jednostek, ale co poradzić, Twórcy kombinują jak mogą żeby zbalansować zamki. Czy im się udało? Osobiście czułem, że elfy są trochę słabsze od reszty, a akademia mocniejsza. Interfejs miast? A taki sobie, ale nie przeszkadzał mi aż tak bardzo, szybko się przyzwyczaiłem.

Bohater. Rozwój bohatera nie jest zły, ale wolałem ten z heroes 3 i heroes 4. No i dlaczego dowódca to teraz taki ciptok? W czwórce za mocny, w piątce za słaby, szkoda. Niby jest nieśmiertelny i nie może być wypasiony, ale żeby aż tak słabo?

Ogólnie, według mnie, gra jest całkiem dobra, ale podobnie jak z częścią czwartą - nie zasługuje na to by tytułować się mianem Heroes.

Octavia 

Wysłany: 2009-08-03, 11:50   

IV to normalnie żal. V-spoko, fajnie się gra, ale żadna część nigdy nie będzie lepsza od III :smile: Pozatym w V jest mniej zamków. Grafika wysokiej jakości i postacie też fajne, ale mnie nie przekonają.
Podziękuj autorce tego posta

Archerito 

Podziękowania: 1/11
Wysłany: 2011-07-14, 11:13   

<wskrzeszenie> Jak dla mnie od Heroes 4 to już równia pochyła w dół. Owszem jest kilka ciekawych pomysłów ale minusów jest zatrzęsienie. Całe piękno które kochałem w Herosach zostało brutalnie skopane poprzez chęć robienia graczom "dobrze" na siłę. Grafika...co to ma k***a być? Niektóre potwory wyglądają jak uciekinierzy z zamku doktora Franka Steina. Interfejs jest bardzo ale to bardzo nieczytelny. Grałem dosyć długo i nie mogłem ogarnąć o co kaman. Trójeczka przyciągała swoją prostotą...tutaj jest odwrotnie. Naciapane opcji i weź to spamiętaj. Umiejętności skopane totalnie i doszczętnie. Jest jedna z której wychodzą 3 z których po wybraniu zestawów dają jeszcze inne. OMG...zostali by już przy systemie z 4 jeśli naprawdę musieli pchać tam swoje łapy. Alternatywne jednostki ok...lubię tą opcję. Projekty niektórych monstrów też dają radę.

Vinci napisał/a:
Nie wiem skąd nagle zmiana klimatu akademii na pustynie itp. ale Raksza i tak prezentuje się świetnie.

Tutaj mam mieszane uczucia...Akademia jako miasto magiczne bardziej odpowiada mi w górach (jak i większość ich jednostek jest tak dobrana)...ale WTF skąd się tam wziął dżin? Dżiny ewidentnie są stworzeniami pustynnymi (dlatego po dodaniu rakshy czy jak to się pisze lepiej byłoby przenieść cały grajdołek na pustynię) i dziwnie patrzeć jak zapitala taki po pagórkach jak rącza łania.

Generalnie jestem na nie...nie to żebym był z natury złośliwy tylko po prostu uważam to za gwałt na czymś co kochały całe pokolenia graczy. Wiele osób pewnie zaraz się oburzy że tak nie jest aczkolwiek ja wiem swoje. Grałem we wszystkie części Herosów jakie do tej pory wyszły i stwierdzam wszem i wobec że patrząc przez pryzmat całej serii (a nie pojedynczej gry) 5 może się podobać: fanatycznym wyznawcom herosów którzy oddadzą wszystko żeby zagrać w kolejną grę z tej serii albo młodemu pokoleniu graczy którzy po prostu nie zrozumieją (i to nie jest żaden pojazd...taka jest kolej rzeczy) miodności płynącej z prawdziwych Herosów. Jako oddzielna gra zatytułowana chociażby "BIUST" czyli Bardzo Interesująca Uważam Strategia Turowa...dałbym 7-8/10 ale jako kontynuacja legendy turowych gier strategicznych zasługuje tylko na 2/10.

nowyU

Podziękowania: 20/166
Wysłany: 2011-07-15, 09:35   

Ja stane w obronie 4 jak dal mnie najlepsza odslona serii nadajaca sie do rozgrywek MP. Choc ponoc niektorzy uwazaja ze WoG jest jeszcze lepszy (krzyzowka 3 i 4 -nie wiem nie gralem).

Osobiscie klimatycznie 3 jest najlepsza i tu sie zgodze z wiekszoscia z Was ale gameplay najlepszy ma Heroes 4 :)
Natomiast 5 i proawdopodobnie kolejne odslony zostaly jak dla mnie stracone. Przygoda z 5 skonczyla sie dla mnie na obejrzeniu trailera oraz przygladaniu sie jak siostra grala. Niestety ale granie w to bylo by dla mnie strata czasu. Natomiast w H3 zdaza mi sie pograc a w H4 jak jest okazje dosyc czesto grywam ze znajomymi. Najlepsza czesc jesli chodzi o zmagania w multi :)

Archerito 

Podziękowania: 1/11
Wysłany: 2011-07-15, 11:17   

Nie twierdzę że 4 była totalnym dnem...była w porządku...powiem więcej nawet bardzo fajnie się w nią grało ale porównywać do 3 nie ma co...nie ta liga. 5 Było już totalną pomyłką a 6 nawet nie mam ochoty oglądać. Tak to właśnie jest kiedy pieniądz zaczyna grać pierwsze skrzypce a pasja zostaje daleko w tyle...dzięki temu mamy dzisiaj świat pełen: Dody, Herosów XIX, Shreków 13 i 1/3...

Żelazko 
Morgan mnie zbił

Podziękowania: 22/172
Wysłany: 2011-07-16, 16:32   

Mi się V podobała, miała fabule jaką taką nawet. ;)
Czwórka i trójka bardzo mi się podobają. W IV mi się podoba to, że ma alternatywny system rozwoju postaci i walki niż III i nie kopiuje schematu z III. W czwórkę, przeszedłem parę kampanii z podstawowego zestawu, ale planuje je ukończyć w bliższym czasie, jak czas pozwoli, bo obecnie haruje na budowie jak wściekły dzik i jak przychodzę do domu, to jedynie co zaglądnę na forum, grać mi się w nic nie chce. Jak się zacznie semestr szkolny, studia, to spróbuję ukończyć kampanie w IV.
W III podobała mi się fabuła. Ogólnie te gry są fajne, słyszałem dużo narzekań na IV, od starych fanów, ale to pewnie dlatego, że to konserwatywni gracze i takich zmian nigdy nie zaakceptują.
Grając od 2009 w III i IV nabiłem jakieś po 100h w każdą grę (xfire) - fajne gierki. :smile:

Morganizm wyjaśniony.
http://athkatla.cob-bg.pl...p=109149#109149

Odpowiedz do tematu