Poprzedni temat «» Następny temat
Innershade - pytania i porady
Autor Wiadomość
Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 211/70
Wysłany: 2011-02-28, 17:35   

Jak nie ma to trzeba tworzyć, przecie tworzenie nowych tematów nie jest zakazane - zakładając, że to nie dublowanie. Zrób "Innershade - opinie, uwagi" i tyle.
Podziękuj autorowi tego posta

amanis

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2011-04-15, 01:26   

Mapa zakupiona u Ribalda nie dodaje mi śródziemi do BG Worldmap, komponent dodaj mape śródziemi nigdy mi sie nie chciał zainstalować, ale napis głosił ze mozna ominąć. Jak to rozwiązać?

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-04-15, 07:19   

BP-BGT Worldmap czy po prostu dodanie do worldmap? Jeżeli instalujesz, a jeszcze nie zdarzyło Ci się uruchomić gry ani razu, to nie ma foldera "Save" i wtedy instalator wariuje. Możesz uruchomić grę, stworzyć postać i zaczekać na autosave po scence z Irenicusem, wyjść z gry i znowu zainstalować, albo samemu ręcznie stworzyc folder "save" w folderze głównym BG2, po czym dokończyć instalację. Jeżeli natomiast chodzi o BP-BGT Worldmap, to musi się odezwać Picollo, bo ja tego komponentu nie robiłem, chodziaż już się nim zajmował, więc all powinno działaś...

amanis

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2011-04-15, 10:55   

BP-BGT Worldmap, do tego dodać nie moge:(
Jeśli instaluje, jak w poradniku na stronie, najpierw IS to nie doda mi lokacji bo nie ma do czego, jeśli jednak najpierw zainstaluje BP-BGT Worldmap a potem IS to przeinstalowuje mi większość modów weidu i wyrzuca do pulpitu po próbie otwarcia mapy. Co da się naprawić przeinstalowując mapę, ale nie ma na niej IS :)

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-04-15, 15:10   

Tu musi się wypowiedzieć Picollo, wybacz...

amanis

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2011-04-15, 16:26   

Robię sobie świeżą instalację bez megamodów (bo już nie widzę sensu drugi raz przechodzic przez lokacje z ID i PT z hordami potworów i "3" dialogami). Instaluje IS i instalator zmienił się w nieprawidłowy plik exe i zmniejszył swoja wagę o 200 KB:P
haha MAGIA! :P

picollo 

Podziękowania: 63/98
Wysłany: 2011-04-15, 17:26   

amanis napisał/a:
eśli instaluje, jak w poradniku na stronie, najpierw IS to nie doda mi lokacji bo nie ma do czego, jeśli jednak najpierw zainstaluje BP-BGT Worldmap a potem IS to przeinstalowuje mi większość modów weidu i wyrzuca do pulpitu po próbie otwarcia mapy. Co da się naprawić przeinstalowując mapę, ale nie ma na niej IS :)

To jest trochę bardziej skomplikowane... Najpierw wrzucasz obydwa mody do folderu z grą. Później instalujesz IS, a na końcu Worldmapa. Tak to się powinno instalować. Tak tłumaczą przy wszystkich modach wymagających Worldmapa, i gdzieś w samym worldmapie też jest ten sam problem. Dlaczego 90% ludzi nie jest w stanie tego zrozumieć? (To nie jest żaden atak personalny, ale powtarzam to przy większości problemów z IS/TotDG, i powoli robi się męczące :cry: )
był szalony jak stado zajęcy na wiosnę, kiedyś kazał nam ściąć cały zagajnik dębów, bo uroiło mu się, że go szpiegują... a potem doszedł do wniosku, że były jednak w porządku i rozkazał nam je pochować.
- czy wy wiecie ile czasu zajmuje zakopanie dębowego lasu?

amanis

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2011-04-15, 17:36   

picollo napisał/a:
To jest trochę bardziej skomplikowane... Najpierw wrzucasz obydwa mody do folderu z grą. Później instalujesz IS, a na końcu Worldmapa.

I DOKŁADNIE tak robiłem:)
Najpierw oba mody do folderu gry, instalowanie IS które nie doda się do BP-BGT worldmap bo przy próbie instalacji ostatniej opcji wywala błąd i nie instaluje.
Teraz gram bez worldmapa, myślę ze bedzie dobrze :)

picollo 

Podziękowania: 63/98
Wysłany: 2011-04-15, 17:49   

amanis napisał/a:
I DOKŁADNIE tak robiłem:)

Nie wiem, co zrobiłeś źle, ale ściągnąłem celowo najnowszego Innershade (v5) i BP-BGT_Worldmap (v8.01) i wszystko instaluje się bardzo dobrze. Więc błąd jest po Twojej stronie. Absolutnie pewny jestem, że instalowanie tak, jak opisałem to w poprzednim poście jest prawidłowe.

amanis

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2011-04-15, 17:59   

Absolutnie tego nie podważam. Pewnie gdzieś popełniam błąd dlatego napisałem w tym wątku, może to inny jakiś mod, pod mod, czy cos tam.

Olos 
Gracz sezonowiec

Podziękowania: 1/5
Wysłany: 2011-07-10, 17:13   

Po dłuższej przerwie zainstalowałem BG2 i pare modów w tym Innershade do którego nie mogę sie dostać, ponieważ nie mam go na mapie. Znalazłem mape prowadzącą do Innershade tylko na Mapie świata mi go nie pokazuje. Podejrzewam, ze to przez WM. Jest jakiś sposób aby rozwiązać ten problem/ ewentualnie jak usunać WM? Pozdrawiam

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2011-07-10, 18:59   

A zainstalowałeś któryś z subkomponentów [Dodaj Śródcienie do mapy świata]/[Add Innershade to Worldpam]? Jeśli nie, to pozostaje Ci przenieść się tam kodem: CLUAConsole:MoveToArea("ARISH1").

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Wysłany: 2011-07-11, 08:55   

Jest tam specjalny komponent przygotowany przez Picolla, o ile dobrze pamiętam, który dodaje do BGT-BP Worldmap.
No, ale wszystko co mówi Alv to prawda.

Odpowiedz do tematu