Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Yoshimo vs Jan Jansen

Kto lepszy?
Jan Jansen
51%
 51%  [ 15 ]
Yoshimo
31%
 31%  [ 9 ]
Obaj są do niczego
17%
 17%  [ 5 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
Aeraldo 
Nadworny grajek

Podziękowania: 10/22
Wysłany: 2009-09-17, 22:23   

Ludzie, nie można brać pod uwagę kwestii lojalności Yoshimo, bo w takim przypadku dyskusja nie ma najmniejszego sensu.
Rozchodzi się więc o to, czy lepszy byłby złodziej zdwuklasowany na woja, czy złodziej/mag expiący zdecydowanie wolniej. Optuję za Janem, bo magowi woj nigdy nie dorówna.

Czystego Yoshka pozostawiać nie ma sensu, bo po co pakować w punkty, które nigdy się nie przydadzą? No, powiedzmy jest jeszcze cios w plecy. Ale on też w końcu kończy się rozwijać. Na wysokich poziomach w ToB dochodzą mniamuśne pułapki, którymi można wygrać wiele starć bez większego wysiłku, i UDP. To nie jest zła sprawa. Ale przypomnijcie mi proszę, czy dwuklasowiec - obecnie woj - dostaje umiejętności specjalne złodzieja w ToB?

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2009-09-17, 22:29   

http://baldur.cob-bg.pl/node/239

Punkt 11.
Podziękuj autorowi tego posta

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-10-07, 20:20   

Jan lepszy zdecydowanie, bo:
- złodziej z niego wystarczająco dobry,
- ma zabawne teksty (ja tam lubię),
- jest z nami do końca jeśli chcemy,
- to co już było pisane- rozwijanie umiejętności złodziejskich poza pewien poziom nie ma sensu, więc czysty złodziej, poza pułapkami niewiele ma do zaoferowania,
- a dodatkowy mag zawsze się przyda,
- zwłaszcza, że z kuszą i tymi swoimi rękawicami jest niezłym strzelcem.
Podziękuj autorce tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-10-07, 21:55   

Simi napisał/a:

- zwłaszcza, że z kuszą i tymi swoimi rękawicami jest niezłym strzelcem.

Podzielam zdanie Simi odnośnie Jana, z tym wyjątkiem, że ja wyrzuciłam tą kuszę od razu na śmietnik. Kiedy tylko wylevelował odpowiednio wysoko, przeznaczyłam mu biegłość w krótkich łukach i wyposażyłam go w Tansherona. Ciekawym pomysłem jest danie mu pasa siły i Kundana oraz zapamiętanie mu tylu niewidek, ile tylko się da. W efekcie całkiem przyzwoicie backstabi. :)

LoCo 
Specyficzny Mag

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2009-10-07, 21:59   

Jan swietnie sie przydaje jesli chcemy przejsc gre w duecie.. do mojego paladyna swietnie przypasowal.. ma mi kto rzucac czary ofensywne i robic za backup z dystansu, a i pułapki rozpykuje dobrze.. z kradzieżą sobie radzi swietnie. To co wymagalem na samym poczatku (pierscien od ribalda, pierscien tarana czy butelka od Tao) kradł spokojnie bez potrzeby uzywania miksturek.

Estiro 

Wysłany: 2009-12-03, 18:47   

Zależy, jak na to patrzeć. Jako złodziej góruje Yoshimo. Jednak ogólnie lepszy jest Jan. Posiada zdolności maga i złodzieja, a przy tym awansuje w tej drugiej klasie. Jest, oprócz Yoshimo, najlepszym złodziejem, a i zaklęcie potrafi rzucić. Więc... po zastanowieniu wybieram Jansena.

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2010-04-25, 11:41   

Yoshimo ponieważ ma nieprzeciętne zdolności pułapkowe i może się chować w cieniu (oszczędność miksturek). Jan już takich rzeczy nie ma.

EDIT: Na przyszłosć proszę o bardziej rozbudowane wypowiedzi - m
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-04-25, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2010-04-25, 18:37   

Jan, ponieważ potrafi rzucać czary maga i awansuje (w obu klasach!). Yoshimo już takich rzeczy nie ma.

Noł ofens, jednak nie mogłem się powstrzymać. ;>

Katorg 

Wysłany: 2010-04-25, 18:51   

Jan ma ograniczenia związane ze szkołą magii przez co traci kilka ciekawych i mocnych czarów.Pozatym ma staty typowo magowe więc do walki jako wsparcie się niezbyt nadaje.

Yoshimo u mnie przez pewien czas był najskuteczniejszym kilerem w teamie. Jan świetnie kradnie (co pomaga ale w mniejszym stopniu bo potem jest to już niepotrzebne...)

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2010-04-25, 18:58   

Noł ofens, jednak nie mogłem się powstrzymać. ;>
Katorg napisał/a:
Jan ma ograniczenia związane ze szkołą magii przez co traci kilka ciekawych i mocnych czarów

A Yoshimo nie ma czarów wcale...

Katorg napisał/a:
Pozatym ma staty typowo magowe więc do walki jako wsparcie się niezbyt nadaje.

Bo on jest magiem/złodziejem. Jako złodziej spisuje się świetnie, jako mag do wsparcia, nie jako główny, też jest dobry.

Katorg napisał/a:
Yoshimo u mnie przez pewien czas był najskuteczniejszym kilerem w teamie.

Miałeś słaby team ;)

Katorg napisał/a:
Jan świetnie kradnie (co pomaga ale w mniejszym stopniu bo potem jest to już niepotrzebne...)

Jan robi świetnie to w czym go wyszkolisz. To w końcu awansujący złodziej.

Katorg 

Wysłany: 2010-04-25, 19:10   

Vinci napisał/a:

Miałeś słaby team ;)

Team z Korganem , Keldornem i Mazzy jako maszyny do zadawania obrażeń jest słaby? No offence ale toś dosadził do pieca :grin:

Vinci napisał/a:
A Yoshimo nie ma czarów wcale...

Yoshimo moża zdualować na maga. Inteligencja skutecznie podwyższyć na stałe.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54
Wysłany: 2010-04-25, 19:26   

Katorg napisał/a:
Team z Korganem , Keldornem i Mazzy jako maszyny do zadawania obrażeń jest słaby? No offence ale toś dosadził do pieca :grin:

Nie powiedziałeś kogo miałeś. To tyś dowalił do pieca, że był najlepszym atakującym w takim towarzystwie. Ale jak się Korgana robi na walkę w pół-dystansie, to nic dziwnego ;)

Katorg napisał/a:
Yoshimo moża zdualować na maga. Inteligencja skutecznie podwyższyć na stałe.

Z podstawowymi statystykami nie można. Gdzie chcesz mu zwiększać inteligencje? W Twierdzy Strażnika? Teoretycznie w TS nie powinieneś go w ogóle mieć z wiadomych względów.

Katorg 

Wysłany: 2010-04-25, 19:39   

Vinci napisał/a:
To tyś dowalił do pieca, że był najlepszym atakującym w takim towarzystwie. Ale jak się Korgana robi na walkę w pół-dystansie, to nic dziwnego ;)

Pnie jam jest hardkor więc sobie udziwniam gre. A Korgan sprawdzał się całkiem dobrze :)

Archerito 

Podziękowania: 1/11
Wysłany: 2011-04-22, 19:30   

Ocena ma sens tylko jeśli przyjmujemy że dzięki niezbyt uczciwym sztuczkom Yoshimo zostanie z nami do końca gry. W innym wypadku takie rozważania nie mają sensu. Jednak mimo pominięcia jego "zdrady" i tak wybieram Jana który ma tyle plusów że ciężko je zliczyć.
- jedna z potężniejszych wieloklasowości złodziej/mag (HLA obu profesji w tym: UAI, zabójstwo, czary X poziomu, potężne pułapki),
- specjalizacja w szkole iluzji dzięki czemu dostaje jeden slot na czary więcej (wiadomo że nie może używać czarów nekromanckich ale Jan jest do wsparcia),
- niesamowicie klimatyczna postać (pokuszę się o stwierdzenie że kto nie miał go choć raz w drużynie nie grał tak naprawdę w BG2),
- posiada świetne bantery i wtrącenia,
- tracimy tylko pułapki Yoshimo (które notabene są lipne IMHO) a na upartego jak ktoś już naprawdę musi można brać pułapki z HLA złodzieja,
- bardzo dobry ekwipunek początkowy niesamowicie wzmacniający jego i tak wysokie umiejętności złodziejskie (Yoshimo ma tylko katanę +1),
- HUMOR!!!

Tak więc w moim porównaniu bezapelacyjnie wygrywa Jan z dziada pradziada Jansen xD

Odpowiedz do tematu