Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Pytania i porady dla początkujących i wyjadaczy
Autor Wiadomość
Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2011-03-27, 22:43   

Ale jak zabijesz Raissę, skóra zostaje i możesz ją wziąć. To po co?
Podziękuj autorce tego posta

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2011-03-27, 22:48   

Ha! Już wiem, dlaczego nigdy nie znalazłem tego przedmiotu - nie mam w zwyczaju mordować niewinnych dziewcząt po przejściach.

Po co ta skóra? Zgaduję, że pierwotnie miała być potrzebna do stworzenia zbroi.
Podziękuj autorowi tego posta

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-28, 00:12   

Ale przecież jak się zabija Tancerzów Skór to z nich wypada skóra Raissy i ją się daje Raissie i potem rzuca przywrócenie ^^" Może to to jednak? ^^"

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2011-03-28, 00:32   

Dobra, miałem save'a z multi akurat w tym momencie. Skórę upuszcza Raijek, gdy ją zrzuca (logiczne), a nie kiedy ginie. Raissa zabiera ją ziemi lub z naszego ekwipunku, a więc nic jej nie dajemy. Przedmiotu nie ma przy jej zwłokach. Skóra wciąż tak naprawdę do niczego nie służy. Tyle w tym temacie.

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2011-03-28, 00:38   

Almateria napisał/a:
Ale przecież jak się zabija Tancerzów Skór to z nich wypada skóra Raissy i ją się daje Raissie i potem rzuca przywrócenie ^^" Może to to jednak? ^^"

Jeśli ją mamy w ekwipunku, Raissa sama podchodzi do nas, zabiera ją i szybko się przebiera z jednej skóry w drugą. Jesli jej nie podnieśliśmy, Raissa podchodzi do punktu, gdzie leży ta skóra, podnosi i też dokonuje zmiany odzienia. W obu przypadkach przedmiot o kodowej nazwie 'MISC79' (skóra Raissy) zostaje usunięty z jej ekwipunku. I to jest jedyne wykorzystanie tego przedmiotu w mechanice gry. Nie ma ona wpływu na nic więcej, na rozmowy z Tirisem, z jego rodzicami, z Faelem od zbroi z ludzkiej skóry, z nikim.

A jeśli ktoś postąpi tak, że zostanie mu ta skóra, niech sobie nosi. Taki kolejny organiczny przedmiocik do zagracenia plecaka, ładnie komponuje się z jakimiś sercami, głowami, dłońmi, psim mięsem czy innymi tkankami. I na tym bym uciął dyskusję na temat tej 'odzieży wierzchniej'. ;)

EDIT: Ech, Karan pierwszy. ;>

Lava Del'Vortel 
Łasiczy Szperacz

Podziękowania: 215/70
Wysłany: 2011-03-30, 11:42   Doświadczenie

Mam takie pytanie wymagające trochę wiedzy i trochę miejętności szacowania. Ile mniej więcej doświadczenia zdobywa przeciętny NPC od początku ToB do jego końca (nie wliczając to walki ostatecznej)? Tak przy 5cio osobowym składzie może...

Scalone z 'Pytaniami i poradami...' - Elef
Ostatnio zmieniony przez L`f 2011-03-30, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-08, 16:31   

Co robi Chronienie innego enpeca, bo nigdy tego nie używałam? ^^

Illasera Prędka 

Podziękowania: 2/35
Wysłany: 2011-04-08, 19:00   

Z tego co pamiętam to zdobywa się trochę coś koło 3 mln expa. zakłądajac, że dwa poziomy TS zrobiło się w SoA.

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2011-04-09, 17:14   

Jeżeli NPC X chroni NPC Y,to wypadku gdy NPC Y zostanie zaatakowany to NPC X ruszy mu na pomoc.Można to wykorzystać do bugowania np.
W walce z Faldorn trzeba zacząć ochraniać Jaheire,Cernd czy naszego druida i wtedy zacznie się atakować Faldorn(co normalnie nie jest możliwe).Oczywiście trzeba wcześniej założyć łuk,bo mieczem nie dosięgnie się jej.
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

doman18 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2011-04-15, 15:35   

Przede wszystkim witam wszystkich użytkowników! Miałem zakładać konto na pewnym dużym portalu o RPG (podpowiedź:nazwa zaczyna się na "I" :P) ale stwierdziłem że wasza wiedza jest dużo bardziej precyzyjna i fachowa bo w przeciwieństwie do wiedzy z przytaczanego wcześniej portalu nie jest oparta na mylnych opisach z gry i dołączonych do niej poradnikach. Dobra, dość wazeliny, przejdę do rzeczy.

Jestem po lekturze >Ciosu w Plecy< i znów nie znalazłem odpowiedzi na pytanie które zadawałem znajomym. Jak się liczy cios w plecy mając 2 bronie w rękach. Dla której ręki jest on liczony? Ponadto co się dzieje gdy w jednej z rąk mamy broń którą nie można wykonywać ciosu w plecy? Cios w ogóle się nie udaje czy liczony jest tylko dla tej drugiej broni która go umożliwia?

Archerito 

Podziękowania: 1/11
Wysłany: 2011-04-15, 15:47   

doman18 napisał/a:
Jak się liczy cios w plecy mając 2 bronie w rękach. Dla której ręki jest on liczony? Ponadto co się dzieje gdy w jednej z rąk mamy broń którą nie można wykonywać ciosu w plecy? Cios w ogóle się nie udaje czy liczony jest tylko dla tej drugiej broni która go umożliwia?

Więc tak...używając dualu każda ręka uderza określoną liczbę razy w zależności od trzymanej w niej broni ale standardowo np. przy 5 atakach prawa ręka uderza 4 razy a lewa tylko raz (jak już wspomniałem pomijamy dodatkowe ataki z broni). Tak więc w zależności od tego która ręka uderza zadasz określone obrażenia biorąc pod uwagę obrażenia zadawane trzymaną w niej bronią. Czyli mając w prawy ręku katanę a w lewej sztylet przy mnożniku powiedzmy x4 i 5 atakach będzie to wyglądało tak:
- masz 80% szansy że pierwszym atakiem zadasz obrażenia z katany czyli 1k10 z mnożnikiem x4
- masz 20% szansy że pierwszym atakiem zadasz obrażenia ze sztyletu czyli 1k4 z mnożnikiem x4.
Wydaje mi się że tutaj pod uwagę bierze się opóźnienie broni ale to już poproszę o weryfikację kogoś bardziej zaznajomionego z mechaniką gry. Natomiast jeżeli powiedzmy w lewym ręku masz topór (którym backstabu nie zrobisz) to wyskoczy Ci napis że cios w plecy nie może być wykonany przy użyciu tejże broni. Tak więc masz 80% szansy na backstab i 20% że zadasz tylko zwykłe obrażenia od topora. Jak widać cios w plecy jest liczony od ręki która dany cios zadała.

PS: tak ja to widzę poprzez doświadczenie zaczerpnięte z wieloletniej gry i zdrowy chłopski rozum. Jednak proszę o weryfikację osoby zaznajomione z mechaniką od strony technicznej :)
Ostatnio zmieniony przez Archerito 2011-04-15, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  

doman18 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2011-04-15, 16:13   

Hmm no dobrze a jak to jest z broniami zwiększającymi mnożnik ciosu w plecy? Czy trzeba takową broń trzymać w tej ręce którą zadajemy ów cios czy mnożnik jest zwiększany ogólnie więc można trzymajć ją w drugiej ręce? O to samo pytam w stosunku do broni z dodatkowym atakiem

Jolan 
Dziecię Bhaala
Bendem go zjadł

Podziękowania: 59/107
Wysłany: 2011-04-15, 16:15   

Pytanie do drogich balduromaniaków.
Gdzie możemy spotkać Jarlaxe w BG2?
I co on tam robi?
[Dzisiaj 22:47] Jolan: Hmm, w sumie w komentarz twórców było wiele o rozbudowie twierdzy. Co jeśli można dobudować zamtuz?
[Dzisiaj 22:49] Tuldor88: Wtedy będzie to już "ku***sko dobra twierdza" :P

Archerito 

Podziękowania: 1/11
Wysłany: 2011-04-15, 16:47   

doman18 napisał/a:
a jak to jest z broniami zwiększającymi mnożnik ciosu w plecy? Czy trzeba takową broń trzymać w tej ręce którą zadajemy ów cios czy mnożnik jest zwiększany ogólnie więc można trzymajć ją w drugiej ręce?

Broń zwiększającą mnożnik backstabu można trzymać zarówno w prawej jak i w lewej ręce a i tak będzie się odnosił do obu broni. Tak więc krótko mówiąc mnożnik jest zwiększany ogólnie :)

doman18 napisał/a:
O to samo pytam w stosunku do broni z dodatkowym atakiem

Troszkę nie rozumiem pytania... Hmmm...dodatkowy atak wynikający z premii broni jest wyprowadzany przez rękę w której broń jest trzymana. Aczkolwiek zazwyczaj bronie dodające atak są dość słabe więc wkłada się je do lewej ręki tylko dla dodatkowego ataku. Ja rozumiem to tak...masz 5 ataków trzymając dwa zwykłe sejmitary...czyli 4 ataki prawą i 1 lewą ręką. Wkładasz Belma do prawej ręki ilość ataków zwiększa Ci się do 6 z których 5 zadajesz prawą ręką a 1 lewą. Wkładasz Belma do lewej ręki i masz 6 ataków z których 4 wyprowadzi prawa ręka a 2 lewa :)

Jolan napisał/a:
I co on tam robi?

Jarlaxle bo rozumiem że o niego Ci chodzi znajdziesz w Ush Nata w wierzy czarodzieja przed którą stoi mag Visaj. Sprzeda Ci on (bądź da za darmo) linę dzięki której wejdziesz do środka. Tam spotkasz Jarlaxle. A co on tam robi? Hmm...no generalnie to razem z Visajem robią Cię w konia...aczkolwiek to już sam sprawdzisz. Dodam tylko że w grę wchodzą magiczne paciorki i lisz xD Aha...walki z Visajem i Jarlaxle da się uniknąć albo i nie...kwestia wyboru aczkolwiek ja zawsze ich klepałem...nikt nie będzie sobie ze mnie kpił <dumnie wypina wątłą klatę>
Ostatnio zmieniony przez Archerito 2011-04-15, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/54

Wysłany: 2011-04-15, 16:48   

doman18 napisał/a:
Hmm no dobrze a jak to jest z broniami zwiększającymi mnożnik ciosu w plecy? Czy trzeba takową broń trzymać w tej ręce którą zadajemy ów cios czy mnożnik jest zwiększany ogólnie więc można trzymajć ją w drugiej ręce? O to samo pytam w stosunku do broni z dodatkowym atakiem

Wystarczy trzymać w drugiej ręce. Mnożnik będzie liczony także do ataku pierwszą. To działa ogólnie na postać, mógłbyś mieć pierścień zwiększający mnożnik i będzie działał na obie ręce gdy go założysz. Dodatkowy atak liczy się tak samo, ale jak wspomniał Archerito, broń dająca dodatkowy atak, doda go Twojej prawej ręki, druga ręka zawsze zadaje tylko jeden cios na rundę (pomijając młyńce i ulepszone przyspieszenie ruchów).

Cytat:

W Ust Natha, po wykonaniu któregoś z zadań pojawi się na ulicach jego sługa i będzie nam chciał sprzedać linę. Zerknij do naszej solucji.

EDIT:

Archerito napisał/a:
Troszkę nie rozumiem pytania... Hmmm...dodatkowy atak wynikający z premii broni jest wyprowadzany przez rękę w której broń jest trzymana. Aczkolwiek zazwyczaj bronie dodające atak są dość słabe więc wkłada się je do lewej ręki tylko dla dodatkowego ataku. Ja rozumiem to tak...masz 5 ataków trzymając dwa zwykłe sejmitary...czyli 4 ataki prawą i 1 lewą ręką. Wkładasz Belma do prawej ręki ilość ataków zwiększa Ci się do 6 z których 5 zadajesz prawą ręką a 1 lewą. Wkładasz Belma do lewej ręki i masz 6 ataków z których 4 wyprowadzi prawa ręka a 2 lewa :)

Pomijając fakt, że nie można mieć w normalnych warunkach 6ciu ataków, to i tak nie masz racji :P Nawet jeśli dasz go do lewej ręki, to dodatkowy atak pójdzie do prawej, jeśli nie przekracza limitu.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
doman18
Odpowiedz do tematu