Poprzedni temat «» Następny temat
Dział taktyczny
Autor Wiadomość
kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2010-09-12, 18:27   Dział taktyczny

Jak walczycie w DA?

Gram skałdem:
ja woj na dwie ręce/berserker-czempion - zbroja krwawego smoka (?)
Alistair z mieczem i tarczą - templariusz-berserker - już zbroja molocha
Morrigan - zmiennokształtny-mistyczny wojownik - chłód, elektryczność oraz ta chmurka śmierci. Do tego stożek zimna, zamraża chyba wszystko.
Wynne - uzdrowiciel- fajne glify oraz czary pomocnicze, czasem przywali Kamienną pięścią.

Ogólnie system bardzo mi się podoba, można pokombinować, walki są wymagające, ale gdy się pomysli, można wiele trudności ominąć/pokonać.
Natomiast dwie rzeczy mnie irytują:
- nie ma konsoli, która pokazywałaby zapis walki
- system jest niewymierny - może jestem ślepy, ale nigdzie nie mam np. napisane, ile zada moja zamieć obrażeń, wiem tylko, że wzrastają wraz z magią; w ogóle obrażenia nigdy nie są podane w opisie czaru, żadnego czaru. Są też jakieś testy, które trzeba zdawać przy paru czarach - chciałbym również wiedzieć, jak one w ogóle wyglądają.

Walki najcześciej zacznę dwiema obszarówkami, gdy wrogowie podejdą - sieczka bezpośrednia, Morrigan wspomoże stozkiem, gdy sytuacja się zaogni, hehe.
najcięższe do tej pory walki miałem ze smokami - długo to szło - Morrigan ma ładne combo - klątwa podatności, potem uścisk zimy, błyskawica, stożek jak będzie miejsce - jakoś szło. Natomiast szkoda, że najlpeszy miecz na smoki jest dwuręczny, niestety dla mnie broń dwuręczna w tej grze to porażka - jest ona zdecydowani zbyt wolna... Dwie ręce jak zawsze działają szybko, woj z tarczą więcej przeczeka, ale dwuręczna jest słaba po prostu, nawet ogromny dmg nie rekompensuje tej powolności. oczywiście można rzucać pośpech czy bawić się z balsamem, ale do tego trzeba dopiero dojść...

Macie jakieś postrzeżenia?

Valsharess 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 21/19
Wysłany: 2010-11-29, 14:59   

Moja postać: wojownik, broń dwuręczna (berserker, templariusz) - ulepszona zbroja płytowa ze smoczej kości. mistrz broni dwuręcznej.

Alistair: miecz i tarcza (berseker, templariusz) - komplet wyposażenia Cailana. mistrza w walce mieczem i tarczą.

Leliana: łuk (opcjonalnie bardzo rzadko broń jednoręczna) + bomby(petardy) łucznik, łotrzyk. ulepszona zbroja ze skóry smoka. prawie wszystkie umiejętności łucznictwa i ekspert warzenia trucizn.

Morrigan: kostur (mag zmiennokształtny, mistyczny wojownik) - wszystkie czary chłodu i elektryczności, uderzenie umysłu (świetne kiedy mag jest otoczony), wszystkie czary oszałamiające na "koszmarze na jawie" kończąc, rzadko "wyssanie życia"

Wynne: kostur (uzdrowiciel) - dodatkowo prawie wszystkie czary ognia i kamienia. może o dziwo ale glifów w ogóle nie używałam

na otwartej przestrzeni standardowo, mięso armatnie w starciu bezpośrednim, Morrigan i Leliana wspomagają z tyłu.
w zamkniętej przestrzeni bawiłam się nieraz tylko Morrigan poprzez podejście do sali z wrogami, "zamieć" pyk, "burza" pyk. oddalam się, czekam pogwizdując aż ścierwo zdechnie :P na dłuższą metę może być nużące i niebezpiecznie to stosować jeśli mamy niezależnych kompanów jak np w bitwach ostatecznych czy w queście z templariuszem w Obcowisku.

kol napisał/a:
broń dwuręczna w tej grze to porażka - jest ona zdecydowani zbyt wolna...

aha jeszcze się chciałam odnieść do tego. na początku też mi się tak wydawało. ale koniec końców przeszłam z taką bronią całą grę. broń dwuręczna ma naprawdę przydatne, żeby nie powiedzieć świetne ciosy specjalne. najczęściej używane przeze mnie to "oburęczny zamach" idealny jak masz w okół siebie hordę ogólnie wrogów, nie tylko pomiotów :P, "cios krytyczny", "mocarny cios", "rozbicie broni" zabierają nieraz 3/4 żywotności. przym czym siły też trzeba mieć sporo zapewne :]

Odpowiedz do tematu