Poprzedni temat «» Następny temat
[PN] MŚ RPA'10
Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2010-07-11, 20:22   

Ale ujnia...

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2010-07-11, 21:22   

Beznadziejne zakończenie beznadziejnych mistrzostw.
Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2010-07-11, 22:15   

Tragedia - to nawet finały Italia '90 i USA '94 były ciekawsze jeśli chodzi o grę, bo o tym elemencie jakoś obie strony zapomniały... Cóż, zawsze tlić się będzie głupia nadzieja, że za 4 lata będzie lepiej - jak myślicie, te g*****ne wuwucwele się przyjmą?

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2010-07-11, 22:21   

Szajs. Spodziewałem się cienkiego meczu, ale to przeszło moje najwstydliwsze oczekiwania.

Ale całe mistrzostwa ujne nie były. Znaczy faza grupowa była ujna, ale potem poziom mocno się podniósł, źle nie było, a czasami było nawet doskonale. Generalnie "soccer" w USA się raczej po tym turnieju nie przyjmie, ale jego popularność na świecie spaść nie powinna.

Byle do Euro 2012. Bilety będą kminione przeze mnie.

Leoncoeur 
Bibliotekarz

Podziękowania: 37/30
Wysłany: 2010-07-11, 22:34   

Mistrzostwa świetne, najlepsze od chyba '90 (ale tamte pamietam tak średniawo).
Masa świetnych meczów, Włosi do domu po fazie grupowej ostatni w grupie za Nowa Zelandia (czego chciec wiecej?). Urugwaj!! i jego mecze w pólfinale i małym finale. Sporo bramek, naprawde żal że się skończyły ;(

Sędziowanie na poziomie mundialu w Korei-Japonii, czyli dość marne, ale i to mam nadzieje odbije sie pozytywem bo FIFA dojrzała do zmian, Wuwuzele wkurzajace, ale raz ze mozna sie bylo w koncu przyzwyczaic, a dwa, ze sie nie przyjma raczej (chyba ze w protestach zwiazkowcow pod sejmem :sciana:

A co do finalu... final jak final, marny, ale czego sie spodziewac po finale gdzie stawka jest tak wysoka, ze druzyny boja sie odkryc.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2010-07-11, 22:36   

morgan napisał/a:
jak myślicie, te g*****ne wuwucwele się przyjmą?

Oczywiście. Tzn. jeśli jakiś kretyn pojawi się z wuwuzelą na stadionie, to będzie zmuszony przez resztę kibiców przyjąć ją analnie.

Jvegi napisał/a:
Ale całe mistrzostwa ujne nie były.

Całe nie. Ale w większości tak.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2010-07-11, 23:04   

czekałem na karne, a oni w ostatnich minutach mi je zabrali;( szkoda mi Holendrów, ale sami sobie są winni, tzn. Robben jest (no i po części Howard) jak się nie wykorzystuje takich sytuacji jakie on miał to się nie można później dziwić że się przegrywa. Hiszpania zasłużenie wygrała i ten mecz i cały mundial.
Na zakończenie znowu piękny gest Ramosa, tak jak i wtedy gdy odbierali puchar mistrzostw europy tak i teraz nosił na piersiach wizerunek Antonio Puerty.

Mistrzostwa nawalały tylko w pierwszej kolejce fazy grupowej, im dalej tym było lepiej, ogólnie dobry turniej;)

MVP - Iker Casillas

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2010-07-11, 23:08   

MVP - Muller, ofc

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Katorg 
Wolny scriptor, ponury bard

Podziękowania: 8/23
Wysłany: 2010-07-12, 09:23   

MVP - Diego Forlan ofc.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi