Poprzedni temat «» Następny temat
I Edycja Konkursu Moderskiego
Autor Wiadomość
L`f 
Uczeń Gonda


Wiek: 27
Posty: 1373
Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2009-12-17, 22:38   I Edycja Konkursu Moderskiego

Witajcie.

Jako jeden z organizatorów rywalizacji pragnę ogłosić, że - jako ukłon w stronę modotwórców bardziej i mniej znanych, a także osób zainteresowanych moddingiem - jest organizowany Konkurs Modderski pod patronatem Klanu Children of Bhaal, a także stowarzyszonej z Klanem forumowej Grupy Modotwórców - Uczniów Gonda.

Wziąć w nim może udział każdy, któremu arkana moddingu gier Baldur's Gate i Baldur's Gate II nie są całkiem obce. Każdy również, kto weźmie udział w Konkursie, będzie miał wyjątkową okazję wykazania się swoją kreatywnością, pomysłem oraz obyciem ze sztuką modowania przed społecznością graczy.

Zadanie wydaje się proste: stworzyć mod. Pomysł, wybór gatunku modu, opracowanie merytoryczne i techniczne pozostawiam Wam.

***

Poniżej pokrótce przedstawię główne zasady i założenia Konkursu.1. Udział w Konkursie może wziąć każdy użytkownik Forum (rejestracja jest konieczna w celu przyznania ewentualnej nagrody) poza członkami jury oceniającego prace konkursowe i organizatorami Konkursu.
Uczniowie Gonda oraz Klanowicze, jako należący do grup patronujących Konkursowi a niebędący bezpośrednimi organizatorami, również mogą zgłaszać swoje prace.

2. W Konkursie biorą udział jedynie mody do gier Baldur's Gate lub Baldur's Gate II (z dodatkami). Mody do innych gier nie będą brane pod uwagę.

3. Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.

4. Tematyka (a właściwie gatunek ;>) pracy konkursowej dowolna. - Twoja praca konkursowa może być modem dodającym nowe przygody, zmieniającym mechanikę gry, dodającym nowe przedmioty, zaklęcia, podklasy, oraz każdym innym typem modyfikacji gry.
Liczą się przede wszystkim: funkcjonalność dzieła, pomysł na mod i jego wartość w grze (vide punkt 9.). Specjalizacje modderskie są różne, a organizatorzy nie mają zamiaru jakiejkolwiek szczególnie promować – zwłaszcza że modowanie jest wolną sztuką.

Istnieje jednak mały wyjątek – praca nie może być modem typu One-day NPC*.

5. Rozmiar i rozbudowanie – raczej nieduże. Niedokładne rozbudowanie modu nie gwarantuje jego sukcesu, zaś z pewnością większe szansę na wygraną ma praca mniejsza, ale bardziej dopracowana (merytorycznie i technicznie) i przemyślana.

6. Mod zgłaszany na konkurs powinien być gotowy do instalacji, zawierać dokumentację wraz z krótkim opisem i zostać sprawdzonym na obecność wirusów komputerowych – chyba nikt nie chce zostać posądzonym o sabotowanie jury. ;>

7. Uczestnik, zgłaszając mod na Konkurs, wyraża tym samym zgodę na jego hosting przez Stronę Klanu Children of Bhaal. Zgoda obejmuje również drobne zmiany adaptacyjno-techniczne dokonane przez Grupę Uczniów Gonda w celu doprowadzenia najlepszych prac do formy modu zbiorczego, o której mowa w punkcie 10. (Nagrody).

8. Jeśli chodzi o terminy:
Termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń konkursowych – 21.02.2010 r. Myślę, że nieco ponad dwa miesiące to wystarczająco dużo czasu, by stworzyć naprawdę solidny, nieduży mod.

Termin ogłoszenia wyników Konkursu – 7.03.2010 r.

9. Kryteria oceny prac konkursowych:

Poziom merytoryczny modu:
Myślę, że tu sprawa jest jasna. W modach dodających nowe przygody i pokrewnych oceniane będzie dopracowanie wątków, kwestie estetyczne i szeroko pojęta wartość pracy w grze.
Jeśli zaś chodzi o mody zmieniające zasady gry bądź dodające nowe przedmioty/czary lub mody z podklasami - zostanie oceniona wartość modu, jego wpływ na grę oraz zbalansowanie.
W modach łączonych wszystkie te czynniki będą brane pod uwagę.
Oryginalność pomysłu:
Tutaj chyba nic nie trzeba objaśniać. Świeże, pomysłowe rozwiązania są bardzo mile widziane zarówno przez graczy, jak i członków jury. ;) Byleby to nie była 'oryginalność' na siłę - taka zwykle bardziej szkodzi, niż pomaga.
Technikalia:
Ocenione będzie wykonanie modu od strony technicznej, rozwiązania użyte do osiągnięcia efektów i dopracowanie techniczne. Uczestnicy, którzy zastosują nowatorskie i niebanalne rozwiązania w swoich pracach mogą być pewni, że zostanie to wzięte pod uwagę. ;>

Uwaga: Gatunek zgłoszonego modu nie ma wpływu na ocenę.

10. Nagrody
Autorzy trzech najlepszych prac konkursowych zostaną w szczególny sposób wyróżnieni na Forum (m. in. poprzez nadanie unikalnej rangi i błękitnego koloru Uczniów Gonda). Ponadto będą oni mogli przystąpić do grupy Uczniów Gonda, jeśli wyrażą takie życzenie – spełnią bowiem wymagania rekrutacyjne. Laureat Konkursu otrzyma szczególne wyróżnienie.
Ponadto wyróżnione prace (nie tylko te z podium) zostaną opublikowane i zarekomendowane przez Klan CoB i grupę Uczniów. Z racji tego, że najprawdopodobniej konkursowe mody nie będą duże, zostaną one wydane jako mod zbiorczy zawierający najlepsze prace I Edycji Konkursu Modderskiego organizowanego na Forum Klanu CoB. W dokumentacji zostaną zawarte nazwiska (bądź nicki) Autorów poszczególnych prac konkursowych wraz z osiągnięciem.


*W kwestii wyjaśnienia - za mody One-day NPC uznawane są minimody dodające nowego, przyłączalnego do drużyny bohatera posiadające znikomą lub żadną wartość merytoryczną. Zwykle cechują je: wtórność, znikoma warstwa fabularna, brak/mało rozmów z protagonistą, interakcji z innymi bohaterami, osobistych misji i tym podobnych elementów. Konkurs promuje przede wszystkim mody wartościowe dla gry, zaś mody typu One-day NPC w ogromnej większości z pewnością takimi nie są.

***


Nadesłane mody zostaną poddane dokładnej ocenie, która zadecyduje o wyborze zwycięzcy. Prace konkursowe oceniać będzie trzyosobowe jury w składzie:

• L`f
• Torn
• VinciUkończone mody konkursowe proszę wysyłać na moje PW lub adres e-mail: elef@g.pl . Zachęcam adeptów sztuki modowania do udziału w przedsięwzięciu i zaprezentowania własnych umiejętności... i życzę powodzenia oraz wielu pomysłów na kreację. ;>
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-06-03, 17:26, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
L`f 
Uczeń Gonda


Wiek: 27
Posty: 1373
Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2010-02-22, 18:23   

Cóż, na razie aktywność jest na tyle niewielka, że postanowiłem wprowadzić pewne zmiany. Nowy termin zakończenia Konkursu wyznaczony jest na dzień 4. kwietnia br. - mam nadzieję, że te dodatkowe półtora miesiąca pozwoli ukończyć prace tym, którzy zaczęli i są już na pewnym poziomie ich zaawansowania, a uznali, że w 2,5 miesiąca zwyczajnie nie zdążą - o ile tacy będą.

Analogicznie ogłoszenie wyników nastąpi dnia 18.04.2010 r.

Sposób składania zgłoszeń nie uległ zmianie. Jeszcze raz zachęcam do brania udziału. ;)
_________________
AshfncaeicaliuheangfkacgakfgegcalgfcalhfcamhlhKi~.!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
L`f 
Uczeń Gonda


Wiek: 27
Posty: 1373
Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2010-04-04, 19:14   

Witajcie!

Jesteśmy na etapie wstępnych testów nadesłanych prac i zaczynamy przymiarki do ocen, jednak z przyczyn losowych (związanych z kwestiami ocen prac i organizacyjnymi) organizatorzy są zmuszeni dokonać kolejnego przesunięcia terminu - tym razem ostatecznego.

Myślę, że wszystkie ww. problemy zostaną rozwiązane najpóźniej za miesiąc - dla całkowitej pewności jednak termin ogłoszenia wyników został ustalony na dzień 30.05.2010 r. W związku z tym przesunięciem nie zostaje dzisiaj zakończone przyjmowanie prac konkursowych - można je wysyłać do dwóch tygodni przed ogłoszeniem wyników, czyli do 16. maja br.

Jeśli znajdą się chętne do wzięcia udziału osoby, które wciąż tworzą swoje mody, a nie zdołały ich do dzisiaj ukończyć (lub wpadły na pomysł, który w niedługim okresie czasu można przekuć w mały mod) - mają one jeszcze szansę na wzięcie udziału w Konkursie - i gorąco je do tego zachęcam (w dalszym ciągu). ;>

Chciałbym również przeprosić tych, którzy już się zgłosili, a których zmiana terminu zmusza do dłuższych oczekiwań. Dzięki niej Wasze prace zostaną rzetelniej sprawdzone i ocenione. ;)
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
L`f 
Uczeń Gonda


Wiek: 27
Posty: 1373
Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2010-05-18, 00:19   

Chciałbym poinformować, że termin przyjmowania prac konkursowych oficjalnie upłynął 24 godziny temu. Rozpoczęła się faza oceniania, a wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w terminie podanym w poprzednim poście tego tematu.

Proszę uczestników o jeszcze chwilę cierpliwości. ;)
_________________
AshfncaeicaliuheangfkacgakfgegcalgfcalhfcamhlhKi~.!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
L`f 
Uczeń Gonda


Wiek: 27
Posty: 1373
Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2010-05-30, 23:41   

Jak to zwykle bywa z terminami - choć ilość nadesłanych prac nie jest duża, to jednak ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. Wyniki jednak tuż-tuż - werdykt jury zapewne zostanie ogłoszony w Dzień Dziecka [;)] z ewentualnym jednodniowym przyspieszeniem/opóźnieniem. Hai!
_________________
AshfncaeicaliuheangfkacgakfgegcalgfcalhfcamhlhKi~.!
Podziękuj autorowi tego posta
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group