Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony NPC
Autor Wiadomość
Drekorig

Wysłany: 2005-06-02, 15:53   Ulubiony NPC

Jak wiemy, zasady towarzyszy w ToEE są dość nietypowe, porównując do reszty znanych nam cRPG-ów. Towarzysz staje się wprawdzie integralną częścią drużyny, ale nie mamy wglądu w jego umiejętności i nie możemy ukierunkowywać jego drogi w czasie awansu. Na dodatek nie możemy NPC-owi nic zabrać z ekwipunku i korzysta on z prawa pierwokupu przy każdym znalezionym skarbie.

Ja od razu mówię, że bardzo lubię Elmo. Świetny wojownik (zwłaszcza na samym początku - 4 poziom!), dobre wyposażenie ("Poczebujee kolżugi, i WIEEELKIEGO topooraa...") i nie branie żadnych przedmiotów ze skrzyń, trupów itp. - bierze tylko złoto.
No i jeszcze ten jego "odmienny stan" :)
Podziękuj autorowi tego posta

Cruel 
Zasłużony

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2005-08-06, 15:18   

W kwestii przydatności dla drużyny i tzw. kosztów utrzymania, faktycznie Elmo wydaje się najlepszy. Nienajgorsze cechy, wysoki początkowy poziom i brak pazerności na zdobycze - to wystarcza.
No i nie mogę pominąć Scorppa - ale tutaj już mamy do czynienia z przegięciem; wzgórzowy olbrzym z 30 siły, no cóż... Na plus można zaliczyć dużą oryginalność jak na npc możliwego do przyłączenia - ale co z tego, skoro po jego dołączeniu gra staje się do przesady łatwa.

Btw, widzę że popularność ToEE wśród forumowiczy bije na głowę nawet Morrowinda, heh...

Philoos 
Zasłużony

Podziękowania: 24/11
Wysłany: 2009-12-15, 23:18   

Co prawda jestem jeszcze w Hommlet, ale ilość przyłączalnych NPC może przyprawić o zawrót głowy. W całej grze jest ich ponad 30 (!) Na razie przyłączyłem tylko zachwalnego Elmo - faktycznie nieźle kosi, ale to zrozumiałe, skoro odstaje poziomem od reszty (zakładając że przyłączy się go na początku;)). Znacie innych NPC wartych przyłączenia?

Dead 
Bibliotekarz
Follower of Satan

Podziękowania: 27/63
Wysłany: 2009-12-15, 23:32   

Cytat:
Znacie innych NPC wartych przyłączenia?

Nie.

;)

Wszyscy róznią się tylko traitami/skillami/statsami, praktycznie nie mają fabuły. Generalnie to chyba wszystko jedno.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 250/53
Wysłany: 2009-12-15, 23:47   

Heh, a ja znam :P Otis - jest Nulb, czyli niedługo go spotkasz, a ma 10lvl. No i książę Thrommell ze świątyni, ale to jest specjalny przypadek, przyłącza się go z pewnych fajnych powodów, ale to spoilery ;) Generalnie lepiej grać swoimi ludkami. Ja gram bez dodatkowych NPC. Ci których wymieniłem są po prostu mocni ;)

Odpowiedz do tematu