Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I-II] Ulubiony filmik z sagi Baldura
Autor Wiadomość
Elhan
Zasłużony

Wysłany: 2005-03-10, 23:42   

Mi się właśnie intro podoba.Wszystko jest wyjaśnione,nie za długie,nie za krótkie i konkretne.Dla kogoś kto zaczynał przygodę z BG właśnie od drugiej części intro pozwala na zrozumienie tego i owego.Końcowy filmik w ToB też jest bardzo fajny,ale w takiej grze jak BG filmy zdecydowanie nie są najważniejsze,lecz mają być miłym dodatkiem do gry.
Podziękuj autorowi tego posta

Drekorig

Wysłany: 2005-05-09, 10:24   

treść intra i większość przejść pomiędzy rozdziałmi znam na pamięć. To było piękne rozpoczęcie pewnej sesji RPG, którą prowadziłem dla jakichś laików, którzy nigdy nie słyszeli o Baldurze.

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 254/53
Wysłany: 2009-06-12, 17:43   

Zdecydowanie filmik po zabiciu Sarevoka. To zdziwienie, gdy okazuje się, że Sarevok był jednym z tysięcy sobie podobnych. Można poczuć dreszczyk. No i samo miejsce, które przedstawia - ciekawa alegoria. Spodobał mi się sposób przedstawienia spuścizny Bhaala.

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-06-12, 18:17   

Ulubiony filmik ? Irenicus w Piekle, pozbawiony mocy i zdany na niełaskę demonów.

Nun 
Cień Szaleństwa. Król Świrów. Kapłan Śmierci.

Podziękowania: 6/39
Wysłany: 2009-06-12, 18:45   

A ja powiem że końcowy kiedy to wreszcie docieramy do końca swoich przygód z poczuciem dobrze spełnionej misj i można wreszcie się cieszyć^^.

...Krwawe Dłonie Khaina, Awatar Cienia Śmierci, Powiernik Kosy Zarazy I Cierpienia, Mistrz Sztuki Wojennej Trzeciego Bastionu Chaosu, Jedyny Prawdziwy Cień, Nosiciel Jedynej Prawdy Absolutu I Wiecznej Ciszy...

Milcz Psie I Klękaj Przede Mną Albowiem Jam Twym Panem Jest I Ukarać Cię Przybyłem... - Trzeci Lord Cienia

Naorden 
Guardian of the last burning candle

Podziękowania: 17/13
Wysłany: 2009-06-12, 21:01   

Podobnie jak Dark lubię filmik o tym jak skończył Irek ;) Trafia do piekła, za nim zabójcy, ten przekonany o swej potędze chce je rozwalić czarami, a tu...gucio :grin: I jeszcze te ich wredne uśmieszki... ]:->

Almateria
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-12, 23:17   

...to chyba też ten z Irkiem, bo inne są kiepskie ^^" O, i ten z kilkoma facetami w kapturach przy stole, bo go nie rozumiem.

Berg`inyon 

Podziękowania: 3/24
Wysłany: 2009-06-12, 23:37   

Ulubiony? Chyba ten rozpoczynający przygody z Cieniami Amn. Krótko opisuje wydarzenia z BG oraz doskonale wprowadza gracza w klimat lochów i pokazuje sylwetkę Irenicusa. Lubię również filmik po zabiciu Sarevoka.

Luinel 
Tańcząca w Snach

Podziękowania: 10/8
Wysłany: 2009-09-10, 19:01   

Mnie osobiście zawsze wkurzały cutscenki przed wypłynięciem po Imoen do Czarowięzów. Szczególnie sam początek gry w lochach Irenicusa - "Ach, Dziecię Bhaala się przebudziło! Czas na kolejne eksperymenty...". Znam to na pamięć ^^. Za 1, 2, no może jeszcze 3 jest to ciekawe, ale kiedy BG przechodzi się po raz kilkunasty, jak w moim przypadku (a może kilkudziesiąty? Dawno temu przestałam liczyć) to naprawdę może nużyć.
Natomiast najbardziej podobają mi się 2 filmiki - zakończenie Cieni Amn i Tronu Bhaala.
We will walk in bitter rain

But in dreams
I can hear your name
And in dreams
We will meet again
Podziękuj autorce tego posta

takiataki
Reprezentacja Polski w internetowych napinkach

Podziękowania: 1/1
Wysłany: 2009-09-10, 19:11   

Luinel napisał/a:
Szczególnie sam początek gry w lochach Irenicusa - "Ach, Dziecię Bhaala się przebudziło! Czas na kolejne eksperymenty...". Znam to na pamięć ^^. Za 1, 2, no może jeszcze 3 jest to ciekawe, ale kiedy BG przechodzi się po raz kilkunasty, jak w moim przypadku (a może kilkudziesiąty? Dawno temu przestałam liczyć) to naprawdę może nużyć.

Dla mnie to zawsze był idealny moment, że pójść zaparzyć herbatę albo odwiedzić kibelek.

Simi 

Podziękowania: 20/9
Wysłany: 2009-11-18, 17:10   

Końcówka pierwszej części - najazd kamery na te wszystkie posągi - to zdecydowanie robi wrażenie.
No i koniec części drugiej i tajemnicze postaci siedzące przy stole.
Szkoda tylko, że nie dowiadujemy się ostatecznie o co chodzi i kto to taki.
Podziękuj autorce tego posta

Dark 
Akolita Tempusa

Podziękowania: 28/58
Wysłany: 2009-11-18, 18:09   

Simi napisał/a:
No i koniec części drugiej i tajemnicze postaci siedzące przy stole.
Szkoda tylko, że nie dowiadujemy się ostatecznie o co chodzi i kto to taki.

Też mnie to zastanawiało. Twórcy BG 2 zakładali stworzenie kontynuacji i zostawili sobie "furtkę" w fabule. To byli albo Zakapturzeni Czarodzieje, albo wcześniejsze odpowiedniki ToB-owej Piątki.
A jeśli chodzi o mój ulubiony filmik, to bez wątpienia będzie intro BG1. Ten kliiiimat. Ten przerażający i bezlitosny Sarevok. Mrrrr ^^

Odpowiedz do tematu