Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] ToB, czyli oficjalny dodatek

Czy lubisz przechodzic Tron Bhaala?
Tak, to moja ulubiona część sagi
5%
 5%  [ 4 ]
Tak, całkiem przyzwoicie zrobiony (a jakie możliwośći!)
47%
 47%  [ 33 ]
Przechodzę z przyzwyczajenia
30%
 30%  [ 21 ]
Nie, nie lubię
17%
 17%  [ 12 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 70

Autor Wiadomość
Jvegi 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 40/38
Wysłany: 2007-08-13, 07:37   

Cytat:
a wydarzenia dzieją sie dwa , trzy lata po po wydarzeniach z Tronu.

IMO gildię działającą do samego Neverwinter zakłada się trochę dłużej niż 3 lata :P

Zireael 

Podziękowania: 13/42
Wysłany: 2007-09-02, 19:26   

Mnie też żal Viconii.... :-( :-( :-(

Cannabis 

Wysłany: 2008-06-26, 11:34   

Na ToBie zawiodłem się bardzo, ale to bardzo. Fabuła jest masakrycznie liniowa, większość polega na zabij i zabij jeszcze. W sumie w ToB podoba mi się tylko Sarevok no i walka z piątką małch bhaalątek. Reszta taka nieciekawa, nie wspominając o Twierdzy Strażnika, której znieść po prostu nie mogę ^^
Ostatnio zmieniony przez morgan 2009-02-11, 08:04, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-09-20, 20:16   

Wiadomo że ToB się do Cieni Amn nie umywa, ale żeby tak wiele osób go nie lubiło :?: Cóż, liniowy może i jest, questów pobocznych ma niewiele, wg niektórych (a właściwie morgana ;) ikonki przedmiotów są tragiczne i rozgrywkę zazwyczaj kończy starcie z Irkiem w Piekle.
Ale jest też sporo fajnych momentów - kontynuacje romansów, szczególnie konfrontacja w Świątyni w Lesie Mira z Władcą Upiorów. Jest Twierdza Strażnika, kto z was się domyślał o co tak naprawdę chodziło Odrenowi? A Melissana, gdy Gromnir mówił, że uknuła wszystko by zabić resztę dzieci Bhaala ta nazywa go szalonym i każdy chyba się z nią zgadzał, któż by przypuszczał, że ten mało 'ogarnięty' półork się nie mylił. Wyjaśnienie naszej i Sarevoka przeszłości, konfrontacje z rodzeństwem, nie rozumiem gdzie oparcie tezy, że ToB jest bez fabuły, sporo tego można by wymienić. Ja zaznaczam opcję drugą.

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2009-09-20, 20:23   

Alvarez napisał/a:
A Melissana, gdy Gromnir mówił, że uknuła wszystko by zabić resztę dzieci Bhaala ta nazywa go szalonym i każdy chyba się z nią zgadzał, któż by przypuszczał, że ten mało 'ogarnięty' półork się nie mylił.
Za pierwszym podejściem do ToB, już przy wejściu do miasta, miałem przeczucie, że ta łajza oszukuje. Dla mnie to nie było zaskoczenie.
Alvarez napisał/a:
Wiadomo że ToB się do Cieni Amn nie umywa, ale żeby tak wiele osób go nie lubiło :?:

Ja go bardzo lubię. Pasuje na zakończenie sagi. Klimat jest świetny.

Naorden 
Guardian of the last burning candle

Podziękowania: 17/13
Wysłany: 2009-09-20, 20:44   

Ja tam lubię ToB ;) Chociaż to bycie mega potężnym i w ogóle jest trochę nudne, to przyjemnie mi się go przechodziło ;) Twierdza Strażnika nawet mi łatwo poszła ;P Nawet sam ten labirynt nie był taki irytujący jak strefy dzikiej i martwej magii. Ze sfery kieszeniowej bardzo mi się podobało, jak nam pokazali co mogłoby być, gdyby Gorion uratował Sarevoka, a nie nas.
Poruszyło mnie też spotkanie z tą wiedźmą w lesie Mira... Jak odzyskała serce i zdała sobie sprawę, że wydała na śmierć "własne dziecko"...

Narsil 
Złamany Miecz ;)

Podziękowania: 4/5
Wysłany: 2009-09-20, 20:56   

Zaznaczyłem opcję numer 2. Narzekań co do fabuły nie rozumiem, zwłaszcza że SoA wbrew pozorom też nie miało wielowątkowej i rozbudowanej fabuły. Co do prostoty, liniowości, itepe - na Iluvatara, to jest DODATEK do gry, nie kolejna część. Porównajcie sobie ToB z OzWM i wtedy ponarzekajcie :P

Gawith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 29/28
Wysłany: 2009-09-20, 21:09   

Cytat:
SoA wbrew pozorom też nie miało wielowątkowej i rozbudowanej fabuły.

No własnie.
SoA to jak dla mnie czarna dziura w fabule, zero logiki, pomysłowości, polotu. Zły mag kradnie duszę (ten, teges... :roll: ) głównemu bohaterowi i trzeba go zaciućkać. Taaa... jedyne co dobre to motyw z Yoshimo i przytułek - świetne miejsce (choć tez nieco zmarnowany potencjał, imo). No i początek jeszcze daje radę :)
BG1 rządzi a ToB jest w porządku - czyli 2 opcja :)

Saiya-jin

Wysłany: 2009-09-20, 21:34   

Ja właśnie lubię to, że jesteśmy takimi koxami. W końcu to była długa droga, aby stać się tak potężnym gościem. Jesteśmy dzieckiem boga i dążymy do przejęcia po nim spuścizny. Jak ktoś nam wejdzie w drogę, to wp.....ol. :P

Luinel 
Tańcząca w Snach

Podziękowania: 10/8
Wysłany: 2009-09-21, 15:25   

Jak dla mnie ToB jest w porządku, co prawda nie tak dobry, jak SoA, ale bez przesady. Posiada wiele smaczków, jak np. własna sfera kieszeniowa (z Cespenarem i jego świecuszkami xD), nagły zwrot akcji (Melisanna) czy samo zakończenie, które jest bardzo klimatyczne i mi osobiście się podoba, pasuje idealnie. Poza tym dowiadujemy się wielu ciekawych informacji, dużo spraw staje się jasnych. No i dobrze jest być wreszcie takim potężnym, w końcu się na to zasłużyło po przebyciu takiej długiej drogi ;D. Fakt, przechodzenie po raz setny kryjówki Abazigala i siedziby Sendai jest już strasznie monotonne, ale da się przeżyć ^^. Zaznaczam opcję nr 2.
We will walk in bitter rain

But in dreams
I can hear your name
And in dreams
We will meet again
Podziękuj autorce tego posta

Narsil 
Złamany Miecz ;)

Podziękowania: 4/5
Wysłany: 2009-09-21, 20:11   

Cytat:
Fakt, przechodzenie po raz setny kryjówki Abazigala i siedziby Sendai jest już strasznie monotonne

A przechodzenie po raz n-ty lochów Irenicusa i/lub Czarowięzów nie jest?

Nevarion 

Podziękowania: 3/10
Wysłany: 2009-09-22, 01:49   

Cytat:
Cytat:
A przechodzenie po raz n-ty lochów Irenicusa

i dlatego gracze stworzyli DungeonBeGone mod :zab:
Ostatnio zmieniony przez Vinci 2014-06-10, 11:39, w całości zmieniany 2 razy  

Saiya-jin

Wysłany: 2009-09-24, 23:40   

Poza tym taka Imoen dopiero w ToB pokazuje na co ją stać (chodzi mi głównie o dialogi).

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2009-09-25, 01:01   

Narsil napisał/a:
Porównajcie sobie ToB z OzWM i wtedy ponarzekajcie :P

No więc wzięłam porównałam. OzWM uwielbiam, bardzo odpowiada mi klimat tego dodatku, który w mojej ocenie stanowi idealne uzupełnienie klimatu gry. Wkomponowuje się w całość, jest uroczo nienachalny. ToB przeciwnie, wydaje mi się naciągany, ot doczepka.

Saiya-jin napisał/a:
Ja właśnie lubię to, że jesteśmy takimi koxami. W końcu to była długa droga, aby stać się tak potężnym gościem.

Zastanowiłam się nad tym i doszłam do wniosku, że być może jedną z przyczyn, dla których nie przepadam za ToBem jest to, że generalnie nie lubię gry wysokopoziomowymi postaciami. Przy dzielnych, bohaterskich herosach normalni przeciwnicy to leszcze - więc napotyka się na co i rusz coraz bardziej podpakowanych, aż po obu stronach przekroczony zostaje poziom absurdu.
Rozumiem, że charname, jako półbóg, może wyróżniać się statystykami - swoją drogą irytujące, że całe zamieszanie z traceniem i odzyskiwaniem duszy jakoś w tych statystykach odbicia nie znalazło. Nie rozumiem natomiast, skąd z NPCów, czy wręcz przypadkowo napotkanych krasnoludów, takie mastery zabijaki.
Dla mnie powyżej pewnego poziomu gra traci klimat, ponieważ staje się nierealistyczna.

Alvarez napisał/a:
Ale jest też sporo fajnych momentów - kontynuacje romansów, szczególnie konfrontacja w Świątyni w Lesie Mira z Władcą Upiorów.

Z tym się zgadzam. Są fajne momenty. To jednak IMO za mało, żeby uznać grę za dobrą.
W mojej ocenie jest dobra, nawet zaryzykowałabym, że świetna, do momentu walki pod spalonym Saradush. Klimatyczne oblężone miasto, niesamowity Las Mira, nawet ogniste olbrzymy miały w sobie coś przejmującego.
Po tak dobrym początku dalszy ciąg, sam w sobie przeciętny, jest jednym wielkim bolesnym rozczarowaniem. Niezła lokacja wejściowa do kryjówki Sendai to raczej dowód na to, że potencjał był, ale został zmarnowany.
Przeciwnicy także, niestety, bezbarwni. Nie poruszyli mnie w żaden sposób, nie mieli ani osobowości, ani motywacji, a i zdychali szybciutko i bezproblemowo.
Aż mi się zachciewa, żeby ktoś zrobił ten dalszy ciąg od nowa, tym razem porządnie *wzdech*

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2009-09-25, 09:47   

chisette napisał/a:
Przy dzielnych, bohaterskich herosach normalni przeciwnicy to leszcze - więc napotyka się na co i rusz coraz bardziej podpakowanych, aż po obu stronach przekroczony zostaje poziom absurdu.

chisette napisał/a:
Nie rozumiem natomiast, skąd z NPCów, czy wręcz przypadkowo napotkanych krasnoludów, takie mastery zabijaki.
Dla mnie powyżej pewnego poziomu gra traci klimat, ponieważ staje się nierealistyczna.

Baldury i realizm, he he.
Nie wspomnę o tym, że Saga to gry i siłą rzeczy z czasem rośnie w nich poziom trudności, objawiający się m.in. podpakowaniem przeciwników i ich ekwipunku, bo to banał i oczywistość. Mimo to zarzut jest nieco naciągany, przynajmniej w stosunku to SOA, gdyż równie dobrze można narzekać, że byle drużyna śmierdzących kanalarzy
z Athkatli mogłaby rozwalić całą Płomienną Pięść i nawet się nie spocić.

No, ale niech będzie, że w Tronie bardziej rzuca się to w oczy, ze względu na wspomniane absurdy.

Odpowiedz do tematu