Poprzedni temat «» Następny temat
BGT-NeJ2 v1.0b
Autor Wiadomość
Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-08-27, 15:49   BGT-NeJ2 v1.0b

Mały modzik przenoszący część Neverending Journey2 do BGT, część komponentów może być zainstalowana również dla BG2. Do ściągnięcia stąd. Najciekawsza z tej całej paczki jest jednak imho podklasa Charming Rogue przeznaczona dla Imoen, teraz można ją dwuklasować kiedy się chce:

Cytat:
CHARMING ROGUE: This thief kit was especially created for Imoen to reflect her unique personality.

Advantages:
- +1 bonus to AC for every 5 levels of experience
- +1 to hit, and +1 to damage with any missile weapon for every 5 levels
- +1 to movement rate for every 7 levels
- She can specialize in any ranged weapon that a thief can use
- She can cast a limited number of enhanting spells, which become available from her innate slots as she advances levels
- Immune to Charm spell
- She can create illusions

Disadvantages:
- None"

Dwie zalety: (She can create illusions, She can cast a limited number of enhanting spells, which become available from her innate slots as she advances levels) są dość kiepsko określone, rozpracuję jeszcze co dokładnie dają. Podlasa Priest of Sylvanus stworzona dla Jaheiry też wygląda ciekawie. Nigdy nie podobało mi się narzucenie Imoen określonej drogi rozwoju, z jakiej racji nie możemy sami jej dualować, z Jaheirą w sumie dla mnie obojętne, bo jej nie lubię i i tak do drużyny nie przyjmę :razz: Z uwagi na Imoen ten dodatek bedzie u mnie często gościł w Weidu.logu ;p

Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2009-09-02, 21:27   

Jakie właściwości ma kapłan Silvanusa? Bo chcę zobaczyć, czy warto instalować tę podklasę dla Jaheiry. :razz:

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

Podziękuj autorowi tego posta

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 434/317
Wysłany: 2009-09-02, 21:41   

Cytat:
PRIEST OF SYLVANUS: This druid kit was especially created for Jaheira to reflect her unique personality.

Advantages:
- She may gain the grand mastery in any missile weapons she can use including light crossbows.
- She gains +1 to hit, and +1 to damage with any missile weapon for every six levels of experience.
- She has access to three innate abilities, which become available from her innate slots as she advances levels:
1. Sylvanus Mental Agility. This spell creates the energetic channel between Jaheira and her god that quickens the thought processes allowing her to cast spells more quickly than normally. Jaheira gains this spell at levels:
Level 1, +1 to casting speed factor for 2 rounds
Level 6, +2 to casting speed factor for 7 rounds
Level 12, +3 to casting speed factor for 9 rounds
Level 18, +4 to casting speed factor for 12 rounds.
2. Sylvanus Physical Agility. This spell quickens Jaheira‘s reflexes, enabling faster and more effective combat. Jaheira gains this spell at levels:
Level 3, +1 to attack speed factor and dexterity for 2 rounds
Level 9, +2 to attack speed factor and +1 to dexterity for 7 rounds
Level 15, +3 to attack speed factor and +1 to dexterity for 9 rounds
Level 21, +4 to attack speed factor and +2 to dexterity for 11 rounds.
3. Sylvanus Shape Change. Jaheira gains this spell at levels 12th, 24th and 36th. With this spell, she is able to assume the form of a powerful creature (mind flayer, iron golem, greater wolfwere, earth elemental, fire elemental, or giant troll), and becomes the creature she wishes, gaining almost all of its abilities. Thus, she can change into a mind flayer to stun her opponents and then become an earth elemental to crush her foes. These creatures have whatever hit points Jaheira had at the time of the shape change. Each alteration in form requires only a second, and no system shock is incurred. Note that the although the assumed form has the combat characteristics of the real creature, it may not have all of its immunities.

Disadvantages:
- No regular shapeshifting abilities.

Sylvanus Mental Agility
Cytat:
This spell quickens the thought processes of the caster actually allowing him to cast spells more quickly than normally. The casting speed facor is increased as the caster advances levels.

Sylvanus Physical Agility
Cytat:
This spell quickens the caster‘s reflexes, enabling faster and more effective combat.

Shapechange
Cytat:
Shapechange (Alteration)
Level: 7
Range: 0
Duration: 5 turns
Casting Time: 9
Area of Effect: Caster
Saving Throw: None

With this spell, a caster is able to assume the form of a powerful creature (mind flayer, iron golem, greater wolfwere, earth elemental, fire elemental, or giant troll). The spellcaster becomes the creature he wishes, and has almost all of its abilities. Thus, he can change into a mind flayer to stun his opponents and then become an earth elemental to crush his foes. These creatures have whatever hit points the caster had at the time of the shape change. Each alteration in form requires only a second, and no system shock is incurred.

Note that the although the assumed form has the combat characteristics of the real creature, it may not have all of its immunities.

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Nero 
Vanguard

Podziękowania: 16/16
Wysłany: 2009-09-02, 21:53   

Widać, że nastawili ją na strzelanie i czary... Chyba podziękuję, wolę wojownika/druida. Zawsze stawiałem ją w pierwszej linii i całkiem dobrze się sprawowała.

Some time later

TC: Shepard! The Reapers are attacking!
Shepard: <trollface> Ah yes, Reapers...

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2009-09-02, 21:56   

W ogóle moim zdaniem to porażka (ten "mod") - dali same "techniczne" pierdoły - nowe portrety, podklasy, bez tego co najważniejsze, czyli questów, które są w NeJu... Poczekaj jeszcze kilka dni a będziesz mógł potestować NeJa w ok. 1/3 spolszczonego...

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

Alvarez 
Zasłużony

Podziękowania: 253/73
Wysłany: 2009-09-03, 14:21   

Cytat:
W ogóle moim zdaniem to porażka (ten "mod")

A mi się podoba, bo umożliwia dodanie paru smaczków do megainstalacji, która z NeJem możliwa raczej nie jest (acz sam będę robił mini-megainstalację :razz: ). Wiadomo, że lepiej by było dać do moda NPCów i questy, ale można się cieszyć tym co jest ;p.
Cytat:
Poczekaj jeszcze kilka dni a będziesz mógł potestować NeJa w ok. 1/3 spolszczonego...

Oj, jak zacznę NeJa to nie wiem kiedy wszystko w klanie dokończę co zacząłem ;p
Nero napisał/a:
Megamody to nie dla mnie.

Oj Nero, nie uogólniaj wszystkich, skoro nie grałeś jeszcze z żadnym, to, że TDD czy CtB są mało grywalne jeszcze nie skreśla reszty.

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Wysłany: 2009-09-03, 17:30   

Alvarez napisał/a:
umożliwia dodanie paru smaczków do megainstalacji, która z NeJem możliwa raczej nie jest

jest mozliwa dla wersji 42 + 602...
I nie kuś, nie kuś... w końcu w necie można jeszcze je znaleźć... A właśnie tak sobie przejrzałem - aż tak wiele pracy bym nie miał... Aczkolwiek jeśli już to w dalszej kolejności... No i zależałoby mi (o ile Twoja deklaracja odnośnie KO była wiążąca) byś zagrał w samo NeJ (chyba ,ze z jakimiś drobiazgami, o których wiesz co zawierają...

Szukał....
Gdzie?
(...)
Nie ma....
(...)
a może źle szukał?
nie.
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
Ja umieram na zawsze
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern

Jvegi napisał/a:

Odpowiedz do tematu