Poprzedni temat «» Następny temat
[IwD II] Bronie i rynsztunek ogólnie
Autor Wiadomość
Komcio 
Zasłużony

Wysłany: 2005-04-18, 00:44   [IwD II] Bronie i rynsztunek ogólnie

Jak podchodzicie do oręża w podróżach po Targos i okolicach? Wolicie zwarcie, czy może subtelniejszą walkę z dystansu?
W co warto się ubrać i z czym w świat startować? Oto jest pytanie. Poza tym, jeśli wątpliwości jakieś macie co do lokalizacji przedmiotów jakiś, zadać je można tutaj (a nóż ktoś będzie widział i swą wiedzą się podzieli)
Ostatnio zmieniony przez morgan 2010-03-01, 13:11, w całości zmieniany 2 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

Shinigami
Zasłużony
Bóg Śmierci

Podziękowano 10 razy
Wysłany: 2005-04-18, 05:17   

Ja preferuje zwarcie. Chwytamy miecz + tarcze i wiśta na wrogów :).
Ja jestem dośc obrotny biorę wszystkie miecze + tarcze + zbroje płytowe :) szczególnie te co robi Oswald z żuka czy czegoś tam.

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-04-18, 07:31   

Heh, te zbroje od Oswalda nsoiłem do prawie do końca gry :P
Raczej zwarcie, chociaż, te większe wlaki zaczynam: złodziej atakuje z cienia, wrogowie go ściagają, czarodziej robi masakrę ogniastą kulką 8) No,a potem zwarcie.

Solar
Zasłużony

Podziękowano 2 razy
Wysłany: 2005-04-19, 21:14   

ja tam strzelam tak dlugo jak sie da, a pozniej przezucam sie na miecz i tarcze u głównego, topór u złodzieja :) Czarownik ma jakis kijek nawet nei pamiętam jaki.... :) ale ogolnie mieszam rodzaje walki

Ewok

Wysłany: 2005-07-06, 22:47   

W IWD1 napotkałem to cudo dopiero w ToL, w BG jest w miejscu z lekka opóźnionym w stosunku do potrzeb (mastah powiedzą gdzie)...
...A to tylko (nie)zwykła torba!

Ideologicznie na to odkrycie przygotowuje nas Minscowy hamster - jedyny byt, by w tej grze dowieść, że taki fantom jest nieodzowny dla zrozumienia wagi chomikowania, wiewiórczych instynktów, w szczególnosci: by zgodzić się z oczywistym faktem - > sens istnienia CoB właśnie na tym polega: napełnić tę torbę.

Ale może jest juz pełna :oops: ?

Joneleth
Zasłużony
Warchoł

Podziękowania: 6/2
Wysłany: 2005-07-07, 00:38   

Ja mieszam walkę wręcz z atakiem z dystansu i magią. Jak gram 6-ścio osobową drużynką, to dwóch idzie do zwarcia, a reszta walczy z daleka. Osobiście uważam, że wszechstronność drużyn to podstawa do zwycięstwa - dlatego występuje u mnie zróżnicowanie stylów walki i (prawie) każda postać walczy czym innym.

CyraXXX 
Wojownik Kufla Piwa

Wysłany: 2006-02-20, 22:49   

Miecz najlepiej obureczny i heja ho!!
Do tego porzadna magia i bedzie dobrze :peace:

Cannabis 

Wysłany: 2007-06-07, 16:20   

Zbrojnym daje zawsze bronie do walki wręcz, złidzjowi przepiękny sztylet ciosów w plecy, mag dzierży sztylet maga (dodatkowe czary), w razie czego inkantuje sobie magiczną broń dystansową, kapłan trzyma powracający toporek, lub procę.

Bogusąd 

Podziękowania: 17/6
Wysłany: 2009-06-12, 22:56   

Jak się teraz przyjrzałam mojemu ostatniemu zapisowi, to okazuje się, że w ogóle nie używałam broni dystansowej, a magia była mi bliżej nieznana. Bronie jakich używałam to miecze różnych wielkości, topory, cepy bojowe, itp. Zobaczyłam też 'harfę bez strun' i z początku myślałam, że to odkurzacz.
Mam też listę przydatnych rzeczy świeżo wygrzebanych z torby przechowywania. Są to 3 ciała mężczyzn, 3 ciała kobiet, 4 martwe koty, 3 skorupy żuka kopacza, 2 zniszczone zbroje, 2 starożytne zbroje, 4 zniszczone bronie, 4 zniszczone tarcze, 2 zniszczone przedmioty, 2 butelki wina i zwój teleportacji z początku gry.
Podziękuj autorce tego posta

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 241/52
Wysłany: 2009-06-12, 23:05   

Bogusąd napisał/a:
Mam też listę przydatnych rzeczy świeżo wygrzebanych z torby przechowywania. Są to 3 ciała mężczyzn, 3 ciała kobiet, 4 martwe koty, 3 skorupy żuka kopacza, 2 zniszczone zbroje, 2 starożytne zbroje, 4 zniszczone bronie, 4 zniszczone tarcze, 2 zniszczone przedmioty, 2 butelki wina i zwój teleportacji z początku gry.

Oho, to nieźle ;D A ciała się mogą przydać pod koniec, w Odciętej Dłoni, też miałem przy sobie i się przydały, fajny dialog :P

Ja w tej grze z dystansowej broni nie korzystam, daję tylko tym, którzy w zwarciu zginęliby w parę sekund, ale nie robię łuczników/łowców itp. Używam tylko magii i broni do walki w zwarciu, z naciskiem na to drugie. Różnie, topory, miecze długie, półtoraręczne, sejmitary dla druida. Tak żeby każda postać w drużynie miała inny sprzęt, przeważnie na dwie bronie.

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2009-06-13, 10:34   

Sporo tracicie. Dla mnie w grach, w których zaczyna się od 1 poziomu, nie wykorzystywanie broni dystansowej jest grzechem. W mojej obecnej drużynie 4 postacie walczą na odległość (bardka strzela z kuszy, łotr z łuku, druid z procy, a czarownik rzuca strzałkami) i robią masakrę z wrogów. Walka dystansowa jest bardzo wygodna w połączeniu z czarem groza (nie trzeba się bawić w berka).

Vinci
Zasłużony

Podziękowania: 241/52
Wysłany: 2009-06-13, 10:38   

Saiya-jin napisał/a:
(bardka strzela z kuszy, łotr z łuku, druid z procy, a czarownik rzuca strzałkami) i robią masakrę z wrogów. Walka dystansowa jest bardzo wygodna w połączeniu z czarem groza (nie trzeba się bawić w berka).

No tak, gdybym miał taki team, to też bym im dał dystansówki. U mnie to wygląda zazwyczaj tak, że łotr wali z łuku, a czarownik wali strzałkami, identycznie jak u Ciebie. No druid na początku, jak takiego mam w ogóle, to też, ale później daję sejmitary, a kapłanem od początku zwarcie. Chodziło mi bardziej o to, że nie robię jakiegoś łowcy/wojownika łucznika. Takiego wyspecjalizowanego w strzelaniu z łuku.

Nun 
Cień Szaleństwa. Król Świrów. Kapłan Śmierci.

Podziękowania: 6/39
Wysłany: 2009-06-13, 10:58   

W zwarcie ktoś z tarczą i jak się da nie zaszkodzi też ktoś z czymś dwuręcznym. Łowcą/łucznikiem też nie pogardzę a magom jak to magom albo strzałki albo nic. Chyba że złamię takiego czarownika z mnichem to do zwarcia go wtedy daję i zdaża mu się nie umierać jakoś nagminnie. Ogólnie jestem za zrównoważeniem tych obydwóch rodzajów walki.

...Krwawe Dłonie Khaina, Awatar Cienia Śmierci, Powiernik Kosy Zarazy I Cierpienia, Mistrz Sztuki Wojennej Trzeciego Bastionu Chaosu, Jedyny Prawdziwy Cień, Nosiciel Jedynej Prawdy Absolutu I Wiecznej Ciszy...

Milcz Psie I Klękaj Przede Mną Albowiem Jam Twym Panem Jest I Ukarać Cię Przybyłem... - Trzeci Lord Cienia

Saiya-jin

Podziękowania: 5/21
Wysłany: 2009-06-13, 14:55   

U mnie barb walczy z korbaczem i tarczą (później korbacz + buława), a kapłan mieczem dwuręcznym (chciałem, aby jedna z postaci walczących na dystans miała większy zasięg). Druid walczy jeszcze włócznią (rzadko co prawda), a docelowo będzie walczył w zwarciu (pomieszam go z mnichem i będę używał przemian w żywiołaki). Łotr będzie prawdopodobnie przynętą (wejdzie w środek wrogów, pokaże się, a czarownik walnie tam czymś obszarowym). Obecnie czarownika wykorzystuję głównie jako zaklinacza - uśpienie, groza, zamęt.
Może kiedyś zrobię typowego łucznika. :)

Odpowiedz do tematu