Poprzedni temat «» Następny temat
Bajki
Autor Wiadomość
mumin 

Podziękowała 4 razy
Wysłany: 2009-04-18, 22:58   

Lepsze od oglądania Muminkó'w jest tylko czytanie o Muminkach , zwłaszcza ”Pamiętnik tatusia Muminka”. Zresztą każdy kto zetknął się z twórczością Tove Jansson’a wie, że to coś więcej niż bajeczka o fajnych stworkach- to studium ludzkich charakterów oraz postaw życiowych .
Tak samo jak „Mały Książe” jest to książka dwuwymiarowa- inaczej odbierana przez dzieci, inaczej przez dorosłych.
Co do samej animy to była to naprawdę udana próba przeniesienia książki na mały ekran (chociaż wolałam słuchowisko).
Podziękuj autorce tego posta

Ekhart 
Zdekoncentrowany Filozof

Wysłany: 2009-04-18, 23:20   

Zepsuję wam dzieciństwo :P

:P
Podziękuj autorowi tego posta

mumin 

Podziękowała 4 razy
Wysłany: 2009-04-19, 01:45   

Ekhart napisał/a:
Zepsuję wam dzieciństwo :P
No to ci sie udało :lol:
Podziękuj autorce tego posta

Nevarion 

Podziękowania: 3/10
Wysłany: 2009-04-19, 02:35   

BUKA NADCHODZI !!! :surp: :surp: :surp:
Ostatnio zmieniony przez Alvarez 2014-06-10, 10:16, w całości zmieniany 2 razy  

Nun 
Cień Szaleństwa. Król Świrów. Kapłan Śmierci.

Podziękowania: 6/39
Wysłany: 2009-05-29, 18:47   

Smerfy, jako dziecko lubiłem tą bajkę i do dzisiaj jak się trafi możliwość obejrzenia to nie pogardzę ;P Zawsze podobało mi się to jak niebiescy malcy robili na szaro Gargamela ;P Chociaż moim zdaniem komiksy i tak były lepsze ;). Zagłosowałem na śpiocha bo to najbardziej pocieszny ze smerfów no i lubi spać ;P

...Krwawe Dłonie Khaina, Awatar Cienia Śmierci, Powiernik Kosy Zarazy I Cierpienia, Mistrz Sztuki Wojennej Trzeciego Bastionu Chaosu, Jedyny Prawdziwy Cień, Nosiciel Jedynej Prawdy Absolutu I Wiecznej Ciszy...

Milcz Psie I Klękaj Przede Mną Albowiem Jam Twym Panem Jest I Ukarać Cię Przybyłem... - Trzeci Lord Cienia

Nun 
Cień Szaleństwa. Król Świrów. Kapłan Śmierci.

Podziękowania: 6/39
Wysłany: 2009-05-30, 16:53   

Dzieckiem będąc bardzo chętnie oglądałem tę bajkę :) Najbardziej lubiłem sceny kiedy Buka nadchodziła i wszystko zamrażała ^^ Szkoda że taka smutna była :( Poza nią moimi ulubionymi postaciami byli jeszcze Bobek i Mała Mi bo zawsze wpadali w jakieś tarapaty ;P

...Krwawe Dłonie Khaina, Awatar Cienia Śmierci, Powiernik Kosy Zarazy I Cierpienia, Mistrz Sztuki Wojennej Trzeciego Bastionu Chaosu, Jedyny Prawdziwy Cień, Nosiciel Jedynej Prawdy Absolutu I Wiecznej Ciszy...

Milcz Psie I Klękaj Przede Mną Albowiem Jam Twym Panem Jest I Ukarać Cię Przybyłem... - Trzeci Lord Cienia

Naorden 
Guardian of the last burning candle

Podziękowania: 17/13
Wysłany: 2009-05-30, 17:07   

Mhm... Z tego co pamiętam, to to nawet fajne było :P Chociaż będąc małą oglądałam raczej kreskówki typu "Motomyszy z Marsa", czy "Teknoman" :P
Przypominam sobie, że z takich "kultowych" bajek, bardzo lubiłam Gumisie :D

Odpowiedz do tematu