Poprzedni temat «» Następny temat
Uczniowie Gonda - początki
Autor Wiadomość
Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2008-01-23, 21:44   

Cały Yarpen :lol:
A tak nawiasem mówiąc to Kwiat_W ma całkowitą rację, nawet jeśli żaden wielki mod nie powstanie przy udziale tej grupy, to tym "doświadczonnym" nie wolno w ten sposób podchodzić, ja wiem, że są różna charaktery itp... ale do cholery jasnej, czasami trzeba pomyśleć zanim się skrytykuje bo: "nie warto" "za ambitne" "niewykonalne" itp. Z tego co wiem celem grupy jest łatwiejsza i szybsza wymiana doświadczeń.

Pamiętam pare lat temu, jak na forum FI też zostałem skrytykowany totalnie, bo chciałem "modować". Na szczęście część ludzi okazała troche dobrej woli, trochę czasu i dzięki nim cokowiek się dowiedziałem o sztuce modowania. Nadal nie wiele wiem, ale nie zamierzam rezygnować, coś tam umiem, coś tam się jeszcze naucze. Ale nadal zamierzam wydać swój Heroes of Amn, nawet jeśli będzie to 10% planu, może za rok lub więcej czzasu:P.

Coin - masz rację na pewno w jednym, czas wielkich zespołów modderskich raczej już minął. To raczej nie ma szans na zaistnienie. Ale skupienie środowniska modderskiego ma nadal sens, póki istnieje choćby kilku którzy chcą nadal modwać, nawet w pojedynke.
Oczywiście patrząc na kryteria ;) ja odpadam w przedbiegach, ale może to i dobrze że nie każdy ma szanse? Przynajmniej od razu odsiew będzie takich, co dużo chcą, nic nie potrafią a ich zapał kończy się po miesiącu. :roll:
Podziękuj autorowi tego posta

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2008-01-24, 00:18   

Kallen napisał/a:
Z tego co wiem celem grupy jest łatwiejsza i szybsza wymiana doświadczeń. (...) czas wielkich zespołów modderskich raczej już minął. To raczej nie ma szans na zaistnienie. Ale skupienie środowniska modderskiego ma nadal sens, póki istnieje choćby kilku którzy chcą nadal modwać, nawet w pojedynke.

Polać mu! :)

Kallen napisał/a:
Przynajmniej od razu odsiew będzie takich, co dużo chcą, nic nie potrafią a ich zapał kończy się po miesiącu. :roll:

Hmm, co do kryteriów, to w grupie można też zdobywać doświadczenia, a w takim wypadku liczy się tylko zapał :)

BTW przyjrzałem się tematowi o Heroes of Amn i widzę, że nie 'odpadasz w przebiegach.' Mało tego, umiesz tworzyć przedmioty i znasz się na efektach gry, co jest cenną umiejętnością :)

Aurelinus
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 22:52   

A ja was odrobinę nie rozumiem, może nie was - idei.

Nigdy nie istniała żadna "wielka grupa" modderów, nie w BG. Owszem, była kiedyś taka strona TeamBG, uważana za centrum społeczności, ale jej twórcy i główni architekci nic nie robili poza strofowaniem maluczkich, co i mnie się zdarzyło i mocno zraziło do nich.
Owszem, wydali sporo kiepskich raczej - ale zawsze (wtedy nieocenionych) - narzędzi i spisali wiedzę, dość pokrętnie czasami, ale żaden z nich nic oficjalnego nie stworzył. Dużo później Avenger zaczął Dragonlanca i nie skończył.

Poza tym od początku spora grupa nie lubiła się z TeamBG-owcami i ich fanboyami, czego skutkiem były strony giberlingów, SHS, itp. już nie istniejące lub zmieniające profil jak np. Sorcerers Place.
TDD, DSotSC, i inne były tak naprawdę dziełami (no mam wątpliwości czy np. TDD zasługuje na takie miano - tak, szczerze go nie nawidzę za denność) pojedynczych ludzi pod którym podpisywali sie później inni, którzy zrobili tam w rzeczywistości niewiele.

Zawsze marzyła mi się zwarta grupa takich ludzi, pracujących nad czymś jednym, konkretnym i nigdy nic z tego nie wyszło, a najlepszy przykład to obecnie TWM - Zed pozostawiony sam sobie i jakoś nigdy nie doszło tam do powstania takiej ekipy też.

Poza tym, prawdą jest to, że młodym gniewnym zawsze się obrywa, bo min. w tle jest też własnie to, że co ktoś liźnie wiedzy o modderstwie to jedyna myśl jaka mu przyświeca to zrobić coś swojego. Ja to rozumiem, ale w efekcie powstało w sumie setki modów o niczym, dawno zapomnianych, niedokończonych i zwyczajnie dennych.

W kilku projektach do których zapraszałem ludzi - jakos nie znalazł sie nikt chętny poza doradcami.

Wiecie. po prostu czarno widzę takie działania, bo ludzie muszą przede wszystkim zrozumieć, że każdy poważny projekt musi mieć kogoś w rodzaju wodza, a to nie leży w naturze Polaka, ale tez dlatego kilka społeczności na zachodzie jest właśnie tak silnych, bo tam to rozumieją.

Kallen 

Podziękowania: 2/12
Wysłany: 2008-09-27, 18:42   

Ta grupa ma wymieniać się doświadczeniem, pomagać i radzić a nie tworzyć razem jakiś duży mod. Każdy z nas prawie tworzy cos pod siebie, a ta inicjatywa ma na celu pomoc kązdemu, kto chce wydać swój mod naprawdę. Tutaj chodzi o to by wszyscy ci ktorzy coś robią, tutaj szukali rad i sami je dawali innym. Wymiana doświadczeń. A grupa ma na celu lepszą współpracę tej wymianie.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi