Poprzedni temat «» Następny temat
Balance Mod do BG1
Autor Wiadomość
Navario

Wysłany: 2008-07-02, 17:16   Balance Mod do BG1

Witam wszystkich.

W związku tym, że planuję w najbliższej przyszłości stworzyć autorskiego moda do gry BG1, postanowiłem wcześniej zebrać nieco opinii na temat gry, aby ustalić kierunek rozwijania mojej pracy. Potrzebuję waszej pomocy, aby tworzona przeze mnie modyfikacja odzwierciedlała nie tylko moje odczucia (które mogą być błędne), ale także szersze zdanie ogółu i (najlepiej) fachowców w sprawie BG.

Ogólna koncepcja mojego moda to:
Część 1 - zbalansowanie ras, profesji, czarów i npców przyłączalnych, tak aby w miarę możliwości wszystkie opcje były sensowne i warte zastanowienie (jak jest obecnie wszyscy wiemy... kilka sensownych czarów na każdym poziomie, których używa każdy, a reszta bezużyteczna, podobnie z innymi aspektami gry).
Część 2 - ogólne zwiększenie poziomu trudności poprzez ulepszanie* ważniejszych walk (ale bez ulepszania wszystkich losowych spawnów, które mnie osobiście tylko irytują - szczególnie jeśli miały by być trudne).
*Zarówno ze strony mechanicznej, jak i AI.

Tak więc, jeśli masz trochę czasu i chęci, aby pomóc mi w moim przedsięwzięciu, proszę cię o odpowiedzenie na wypisane niżej pytania. Każda opinia jest dla mnie cenna i mam nadzieję, że temat spotka się z zainteresowaniem użytkowników forum.

Z góry dziękuję za podjęcie się wyzwania i udzielenie odpowiedzi na pytania.

1. Pytania ogólne
a) Jak długo grasz już w BG?
b) Czy grałeś już w inne mody? Jeśli tak to jakie? Co ci się w nich podobało najbardziej, a co najmniej?
c) Co sądzisz o ogólnej koncepcji mojego moda?

2. Pytania dot. profesji
a) Która lub które profesje są według ciebie najsilniejsze i dlaczego?
b) Która lub które profesje są według ciebie najsłabsze i dlaczego?
c) Czy w przypadku profesji powinienem starać się równać do góry (ulepszyć najsłabsze i średnie), do dołu (pogorszyć najsilniejsze i średnie), czy do środka (ulepszyć najsłabsze i pogorszyć najsilniejsze)?

3. Pytania dot. NPC
a) Czy w przypadku NPCów powinienem starać się równać do góry (ulepszyć najsłabsze i średnie), do dołu (pogorszyć najsilniejsze i średnie), czy do środka (ulepszyć najsłabsze i pogorszyć najsilniejsze)?
b) Którego* z następujących występujących w grze NPC-magów uważasz za najsilniejszego, a którego za najsłabszego i dlaczego? Dynaheir, Edwin, Xan, Xzar.
c) Którego* z następujących występujących w grze NPC-kapłanów uważasz za najsilniejszego, a którego za najsłabszego i dlaczego? Branwen, Faldorn, Viconia.
d) Którego* z następujących występujących w grze NPC-wojowników uważasz za najsilniejszego, a którego za najsłabszego i dlaczego? Shar-Teel, Ajantis, Kagain, Khalid, Kivan, Minsc.
e) Którego* z następujących występujących w grze NPC-łotrzyków uważasz za najsilniejszego, a którego za najsłabszego i dlaczego? Imoen, Alora, Safana, Skie.
f) Którego* z następujących występujących w grze NPC-wieloklasowców i bardów uważasz za najsilniejszego, a którego za najsłabszego i dlaczego? Jaheira, Coran, Eldoth, Garrick, Montaron, Quayle, Tiax, Yeslick.
*Oczywiście możesz podać więcej niż jednego jeśli uważasz że więcej niż jeden zasługuje na stosowne wyróżnienie.

4. Pytania dot. czarów
a) Czy w przypadku czarów powinienem starać się równać do góry (ulepszyć najsłabsze i średnie), do dołu (pogorszyć najsilniejsze i średnie), czy do środka (ulepszyć najsłabsze i pogorszyć najsilniejsze)?
b)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 1 maga i uzasadnij?
c)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 2 maga i uzasadnij?
d)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 3 maga i uzasadnij?
e)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 4 maga i uzasadnij?
f)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 5 maga i uzasadnij?
g)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 1 kapłana i uzasadnij?
h)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 2 kapłana i uzasadnij?
i)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 3 kapłana i uzasadnij?
j)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 4 kapłana i uzasadnij?
k)Wymień twoim zdaniem najsłabsze i najsilniejsze czary z poziomu 5 kapłana i uzasadnij?

5. Walki
Które według ciebie walki są zdecydowanie za proste w porównaniu z innymi?

Odpowiedzi można udzielić w poście, w PM do mnie, albo wysyłając mi maila: navario[at]o2.pl
Ostatnio zmieniony przez L`f 2009-03-07, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

kol 
Przyjaciel Klanu
Fantazmaty i miazmaty

Podziękowania: 60/46
Wysłany: 2008-07-02, 18:54   

Odpowiem ogólnie, równaj w górę, bo w dół nie ma sensu i gra będzie przypominała męczarnię, a nie odkrywczą rozgrywkę.

1.
a) W jedyneczkę niedługo.
b) Grałem z Ozpwm, TWM i UB. Generalnie nie podobały mi się przegięte przedmioty z tego pierwszego oraz sklejanie nowych lokacji ze starych.
c) Balans mógłby się na pewno przydać, działaj dalej.
.
.
.
5) Od pewnego poziomu postaci nie powinni pojawiać się tacy wrogowie jak gibberlingi czy szkielety, lecz jakieś twardsze sztuki.

W pozostałych punktach się nie wypowiadam, bo chyba i tak za mało w BG grałem :roll:

Odpowiedz do tematu