Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I-II] Oceny Baldura w rankingach
Autor Wiadomość
Marlong 
Dziecię Bhaala

Podziękowania: 36/2
Wysłany: 2007-12-10, 21:15   [BG I-II] Oceny Baldura w rankingach

Dokopałem się dzisiaj do rankingu gier wszechczasów stworzonego przez IGN. Baldur zajął "dopiero" 43. miejsce, z tym, że BG1 w ogóle do rankingu nie weszło. P:T jeszcze gorzej, bo na 71. miejscu. link do rankingu . No i jak myślicie, czy takie bez wątpienia przełomowe gry RPG nie zasługują na większe wyróżnienie, no i czy zbliża się zmierzch starych dobrych gier RPG i nadchodzi epoka nawalanek bez myślenia(m.in. ostania produkcja Microsoftu...), poza którymi ludzie niczego innego fajnego nie widzą?

EDIT: Fallout jest na 33. miejscu, a Diablo w ogóle nie ma
Ostatnio zmieniony przez L`f 2014-04-25, 19:24, w całości zmieniany 3 razy  
Podziękuj autorowi tego posta

L`f 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 290/154
Wysłany: 2007-12-10, 22:07   

Na szczerość to nie chciało mi się wczytywać we wszystkie pozycje, ale tam oceniali wszystkie gry, jakie powstały i powpychali tam mnóstwo 20-letnich klasyków... Chociaż - oceniali to subiektywnie. Baldur mógł im po prostu nie przypaść do gustu...

Mnie w sumie mało obchodzą wszelkiego rodzaju światowe rankingi gier. One przedstawiają subiektywną opinię tylko pewnej grupy. Najważniejsze jest, co nam się podoba i co my lubimy, a w wypadku rankingu wszystkich gier to ciężko mówić o promocji jakiegoś tytułu... :)

Domyślam się jednak, że gry na myślenie nie odejdą do lamusa - jest kupa ludzi, którym bezmyślne nawalanki nie wystarczają ;] Bądźmy więc dobrej myśli, a jak będzie, zobaczymy :)

Wszelak 
I'm the chosen one

Podziękowania: 12/9
Wysłany: 2007-12-10, 23:56   

Powiem jedno - zgadzam się z 1. miejscem. Mario to naprawde gra przełomowa (0 sarkazmu). Jedno co mnie boli to jak powiedzieli inni, brak gier w które można grać i po 15 razy w zamian za beznadziejne 'nowoczesne' produkcje, które po przejściu zbierają kurz na szafie...

Zed Nocear 
Uczeń Gonda
Laureat Konkursu Modderskiego

Podziękowania: 259/49
Wysłany: 2007-12-11, 10:12   

Dla mnie nie przynosi to ujmy baldurkowi.

Po pierwsze trzeba uczciwie przyznać, że cRPG to rozrywka niszowa, szczególnie w klasycznej wersji, a nie jakieś H&S lub Action RPG. Wrażenie subiektywne może być inne, bo było ostatnio kilka ciekawych premier, a Europa jest wyjątkiem pod względem wysokiej popularności cRPG

Po drugie konkurencja była ostra, bo pod uwagę brane były wszystkie gry od zarania dziejów, także te z konsol i automatów. Może gdyby to była lista 1000 najpopularniejszych gier, to załapały by się wszystkie, które na to zasługują. 8-)

Spastic Ink 

Wysłany: 2007-12-15, 16:27   bzdura, nie ranking

Wrzucenie Baldursa do tego rangingu to jakaś pomyłka...
Baldurs w rankingu zestawiony z PacManem i Mariobrosem to po prostu dżołk i nieporozumienie.

To jak by w rankingu 100 filmów wszechczasów na pierwszym miejscu znalazło się 1. Przemineło z Wiatrem, potem 2. Stare Warsy, 3. Katyń, 4.Rozłóż Nogi7, 5. South Park, 6. Papież, człowiek który pozstał Karolem 7. Terminator, itd.

Wrzucanie gier (filmów,etc) do jednego worka i robienie takiego rankingu to bzdurny dowcip. Ja raz w życiu kiedyś grałem za młodu w Marjo Shit Bros, na nudnych imieninach ciotki (wybrałem granie w Mario - mniejsze zło) a np. zagrywałem się w Settlersy, wyścigi i inne pierdoły. O nazwie gry - Zelda, pierwsze słyszę :P

Powinni byli zrobić podział na rankingi gier wg gatunków: rts, rpg, action-rpg, h&s, przygodowe, etc. - wtedy by to miało sens.

boro 

Podziękowania: 27/24
Wysłany: 2007-12-16, 10:33   

jak dla mnie ten ranking nie jest wiarygodny. Zamiast robić ogólny ranking mogliby go chociaż jakoś pogrupować, na przykład ze względu na grywalność, grafikę, itp kryteria. W ogóle mario, tetris na pierwszych dwóch miejscach? To jest ranking popularności czy sentymentu co konsol?

( °Д°) <You've got to be kidding me...

Sir Aleksandrus

Podziękowano 1 razy
Wysłany: 2007-12-17, 21:58   

Osobiście w rankingu brakło mi Sapera, nie wiem czemu go nie umieścili. Uważam, że to dość ciekawe zestawienie, wszystkich gier, które są legendami rynku.
No bo kto nie grał nigdy w tetrisa i mario, nie wierze, że nikt nie układał w młodości tych klocków i nie skakał wąsatym hydraulikiem. W stu pozycjach starano się ująć najważniejsze wydarzenia branży od początku istnienia, i to, że znalazł się tam Baldurs to wielkie wyróżnienie dla gry RPG.

Osobiście zdziwiony byłem niską pozycją Wolfenstein 3D, przecież to gra legenda była tan nisko.
Gdyby to był ranking samych RPGów to byłbym oburzony, ale w takim towarzystwie to jestem dumny z tej pozycji:)

morgan 
Dziecię Bhaala
Exiled Bard

Podziękowania: 441/319
Wysłany: 2007-12-17, 23:23   

Nieźle - Pirates! - 14 - genialna gierka
Ale, że Baldur jest niżej od np. GTA III????
I co to k***a była ta Zelda?????? - nigdy nie korzystałem z konsol - naprawdę taka wyczesana??
Chciałoby się spytać gdzie np. Heroes III lub II, Gdzie Might and Magic VI, VII, czy mój ulubiony - World of Xeen - M&M 4+5+Sword of Xeen?? Albo np. uważany (także przeze mnie) za klasykę menagera piłkarskiego - Championship Manager 01/02... A z dawnych gierców - Dyna Blaster, North & South, Sensible Soccer, Lemmings, Cannon Fodder, Rick Dangerous, Kenny Dalglish?? To tylko przykłady... A z tym Mariem to ImHO trochę przegieli - ok - 1. miejsce - dobra z 2 wersje jeszcze, ale z 10??

Uważam, że bez sensu było robienie rankingu łacznego (konsole i kompy)...

A co do Baldurka - chyba nie mieli gorszego screena pod ręką, podobnie w P:T - chociaz tam może jeszcze jakichś nekrofilów przyciągną;(

LoCo 
Specyficzny Mag

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2007-12-30, 15:02   

No litosci.. z tym screenem to delikatnie przesadzili.. dobrze ze samego lasu albo czarnego ekranu nie pokazali...

Jesli patrzyli wg screenow to jeszcze zrozumiem ta pozycje.. ale jesli chociaz troche zasiegali jezyka na temat gier no to troche za nisko.

Po za tym jak przedmowca ktorys napisal. Gdzie jest Diablo np? jedynka czy dwójka. to są kultowe gry. Ne przegladalem dokladnie rankingu ale nie przyuwazylem nawet znanych tytulow z innych typów gier jak Medal of Honor, czy Soldier of Fortune, czy setllersów. (chyba ze pominolem to ze znajduja sie w rankingu wiec zwracam honor).

Mały Edit.. sądząc po tym rankingu ankietowanymi głównie byli jacys 40latkowie ktorzy wspominaja swoje dziecinstwa.

Odpowiedz do tematu