Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Rasa i klasa dla potomka Pana Mordu
Autor Wiadomość
darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2005-12-26, 21:02   

Pan mordu, śmierci właśnie kojaży mi się z potęgą, choć może masz racje:) może powinien mi się kojażyć z podstępem:).

Przy charakterze akurat nie kierowałem się przeciwieństwem do Sarevoka, poprostu uważam że neutralny najbardziej pasowałby do naszej postaci. Nie potrafie uzasadnić dlaczego.
Podziękuj autorowi tego posta

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2005-12-27, 01:45   

Boo napisał/a:
Sprawny, świetnie wyszkolony łotrzyk to wieeelka potęga - tak wielka że nawet nie będziesz wiedział, co cię zaatakowało (i uśmierciło)

Heh, właśnie, tacy skrytobójcy na przykład...
Czasami subtelne metody potrafią działać znacznie więcej niż bezmyślne używanie muskulatury przy okazji walenia mieczem wszędzie wokół.
Ja się podpisuję pod tym, że klasa, jaką wybiera potomek Bhaala nie ma znaczenia- należy zauważyć, że wybiera się ją wówczas, kiedy bohater nie ma jeszcze pojęcia o żadnym Bhaalu ani o żadnej potędze:>
Jasne oczywiście, że złodziej zajmujący się głównie okradaniem torebek staruszkom to raczej mało chlubne zajęcie, podobnie jak np trzeciorzędny mag jeżdżący po jarmarkach czy kapłan leczący krowy po wsiach, ale przyjmujemy założenie, że Dziecko od początku niezależnie od wyboru klasy ma jednak jakieś ciągoty do rzeczy wielkich.
darrion napisał/a:
A nie powinno być niziołkiem

Hehe, dlaczego nie? Bo Gorion zaczyna średnio pasować w roli 'tatusia'?
Swoją drogą dla mnie potomek Bhaala- niziołek to po prostu idealny materiał na frustrata:P Takiego Sarevoka może chcieć ubić bez żadnych idealistycznych pobudek, ale z czystej zazdrości- tak to bywa, jak się urodziło kurduplem, któremu wszyscy dokuczają:> Zauważcie, że Sarevok też ma wtedy wyraźniejszą motywację- jak to, kurdupel miałby mieć lepsze życie niż ja?!? :P wątek powyższy możnaby z powodzeniem ciągnąć w BG2. 'zostanę nowym panem mordu iWYKONCZE tych, co się ze mnie śmiali! ' :PPP
darrion napisał/a:
A dlaczego przeciwieństwem Sarevoka, bo tak:)

Heh, też tak można, to bardzo klasyczna i bohaterska opcja, wspaniała na dobry początek:)

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2005-12-27, 12:47   

Chaotyczny, zły, gnomi błazen...

Boo

Wysłany: 2005-12-27, 12:47   

darrion napisał/a:
Na pewno słysząc łotrzyk nie wyobraża mi się osoba potężna

A to też jest zaleta łotrzyka (zresztą nie tylko jego), bo niedocenienie przeciwnika zwiększa jego szanse na zwycięztwo :)

chisette 
Legenda
tyhmä tyttö

Podziękowania: 27/2
Wysłany: 2005-12-27, 12:53   

Kin napisał/a:
Chaotyczny, zły, gnomi błazen...

Heh, można i tak, ale mi to już zakrawa na groteskę i parodię;) To jest twój idealny typ postaci?

Boo napisał/a:
niedocenienie przeciwnika zwiększa jego szanse na zwycięztwo

Niewątpliwie, ale zwróc uwagę na to, że w tej grze az do samiutkiego końca nikt i tak nas, nawet bez bycia tym niepozornym złodziejem, nie docenia:P

Kinski 
Dziecię Bhaala
Zajebójca

Podziękowano 78 razy
Wysłany: 2005-12-27, 14:06   

Oczywiście, jest jeszcze neutralny niziołek władca zwierząt (no i co z tego, że nizioł nie może...).

Boo

Wysłany: 2005-12-27, 17:27   

chise napisał/a:
nawet bez bycia tym niepozornym złodziejem, nie docenia:P

co prawda, to prawda - dla tego wszyscy giną... :P

LeGOlas

Wysłany: 2005-12-29, 12:20   

Swoją drogą nasz kochany frustrat musi mieć przesrane - przez dwadzieścia lat siedział sobie na dupie w cytadeli z nosem w książkach a w ciągu ostatniego roku ubił 386 frajerów którzy go nie docenili...absurd, nieprawdaż?
To był oczywiście offtop.
Sądzę, że potomek bhaala nie powinien być elfem(mimo, że ja nim gram :wink: ). Dlaczego? Po pierwsze:
...w ten sposób upłynęło ci bez mała 20 lat...(BG I prolog) 20 letni elf jeszcze moczy się w łóżko, ma metr wzrostu i bawi się z kolegami w berka kucanego. Ta rasa uzyskuje dorosłość w wieku 70 lat.
Po drugie:
Gorion i Imoen są ludżmi, a sama Imoen mówi, że nie jest od ciebie wiele młodsza. W przypadku elfa otrzymujemy absurd do kwadratu.

darrion
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 6/5
Wysłany: 2005-12-29, 12:31   

LeGOlas napisał/a:
...w ten sposób upłynęło ci bez mała 20 lat...(BG I prolog) 20 letni elf jeszcze moczy się w łóżko, ma metr wzrostu i bawi się z kolegami w berka kucanego. Ta rasa uzyskuje dorosłość w wieku 70 lat.

porządne nie dopatrzenie twórców:/ zrąbali sprawę

Karanith 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 38/15
Wysłany: 2005-12-29, 16:05   

1. BG nijak ma się do Fearunu, zwłaszcza jedynka.
2. Teorię o przyspieszonym dorastaniu dzieci Bhaala przedstawiałem już nieraz (smoki przecież dorastają jeszcze wolniej niż elfy, a Abazigal miał jeszcze syna :roll: ). Inna sprawa, czemu to nikt się temu nie dziwił :P
3. Ile razy jeszcze można poruszać tę sprawę? :>

Odpowiedz do tematu