Poprzedni temat «» Następny temat
[BG II] Problemy techniczne
Autor Wiadomość
Gunnar

Wysłany: 2020-10-20, 06:24   

Właśnie w tym rzecz. Po usunięciu gry oraz instalacji BG2EE jest to samo. W sumie nie przeszkadza mi to aż bardzo, ale zajmuję się ostatnio programowaniem i jestem ciekawy jak rozwiązać ten problem. Szukałem rozwiązania w NearInfinity, jednak jeszcze za słaby w to jestem. Proste modyfikacje postaci, przedmiotów to spoko.
Pomyślałem też że stworzę drużynę "Dzieci Bhaala" od początku. Problem w tym, że wszyscy zaczynają grę w tym korytarzu, a część z nich znajduje się w ścianie (poza planszą) i nie można ich ruszyć ani zabić, by potem wskrzesić w innym miejscu.
Podziękuj autorowi tego posta

Gunnar

Wysłany: 2020-11-01, 06:45   

Gdyby jeszcze ktoś myślał nad rozwiązaniem mojego problemu to udało mi się go rozwiązać. https://forums.beamdog.com/discussion/61900/how-to-enable-the-console-in-bgee-sod-bg2ee-in-version-2-0-and-later
Jest w tym opcja teleportacji w dowolne miejsce.

smoqu86

Wysłany: 2021-02-19, 16:36   

cześć

mam taki problem i uważam że to jakiś bug, mianowicie pod sam koniec Thronu Bhaala, a dokładnie po zabiciu Pustoszyciela nie mogę wyjść ze Strefy Kieszonkowej żeby udać się na finałową potyczkę z Ammelisaną. Mimo że wybieram opcje dialogową że jestem gotowy to dostaje odpowiedź zwrotną że nie wykonałem wszystkich wyzwań. Nie wiem za bardzo o co chodzi.
Czy jest jakaś możliwość żeby wywołać prawidłową odpowiedź która będzie mnie przenosić do tronu Bhaala? Może coś w konsoli poleceń albo przez EEKeppera?
Bardzo proszę o pomoc, chcę ukończyć grę

Neysa 
Witch with the Cats

Podziękowania: 10/9
Wysłany: 2021-02-19, 16:48   

Czasami jakiś z przeciwników się schowa i trzeba go po prostu znaleźć, bo inaczej blokuje się główne zadanie. Miałam ze dwa razy taki przypadek. Spróbuj polatać po całej mapce. :wink:
Stanisław Jerzy Lec

Podziękuj autorce tego posta

smoqu86

Wysłany: 2021-02-19, 21:11   

Tylko jaki przeciwnik? Pustoszuciela zabiłem, przywołane od niego miecze znikają, z resztą zmienia się wtedy sceneria tej planszy i dostaje info ze uzyskałem jakiś bonus, a mimo to i tak nie mogę przejść do finału. Z resztą próbowałem kilka razy i zawsze jest tak samo. Może to kwestia jakiegoś buga z BG:EET
Czy istnieje jakiś sposób bardziej, że tak powiem, hakerski? ;)

Neysa 
Witch with the Cats

Wysłany: 2021-02-19, 21:17   

Hmm, u mnie to był jakiś trash-mob, w komnacie gdzie wiele się ich pojawiało. Zawieruszył się gdzieś, biedak. Głupio spytam, ale czy zwiedziłeś wszystkie komnaty? :razz:
PS. Obstawiam mimo wszystko jakiegoś głupiego buga w Twojej rozgrywce. Konsolowo możesz się przenieść na lokację Melissany, ale nie wiem czy quest zaskoczy prawidłowo.
CLUAConsole:MoveToArea("AR6200")
Stanisław Jerzy Lec

smoqu86

Wysłany: 2021-02-19, 21:44   

Dziękuję :)
To tylko dopytam, bo w sumie nigdy tego nie robiłem w konsoli a tylko słyszałem że tak można. Ten powyższy myk robi się w jaki sposób?

P. S. Co do pierwszego pytania, to tak, przeczesałem całą lokalizację niestety nic i nikogo nie znalazłem :(

Neysa 
Witch with the Cats

Wysłany: 2021-02-19, 21:48   

Oj, stary zapis podałam, bo to przecież na EE grasz.
C:MoveToArea("AR6200")

W pliku .lua, który jest w Twoich "Dokumentach" wpisujesz linię: SetPrivateProfileString('Program Options','Debug Mode','1') Zapisujesz zmiany i voila.
Aktywacja konsoli w grze: ctrl+spacja
Stanisław Jerzy Lec

smoqu86

Wysłany: 2021-02-19, 21:58   

Ok, jeszcze raz dziękuję, przetestuję ten sposób :)

Odpowiedz do tematu