Poprzedni temat «» Następny temat
[BG I: EE] Problemy z modami
Autor Wiadomość
Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 162/40
Wysłany: 2020-08-04, 18:33   

O ile kojarzę wersja DSotSC pod EET ma osłabione przedmioty i chyba też łatwiejsze walki. W każdym razie jest polecana jako całkiem nieźle z balansowana. To samo z najnowszą wersją NTotSC. Obie działają teraz niezależnie i NTotSC nie wymaga DSotSC (kiedyś chyba wymagała).
Into the middle I was led
Podziękuj autorowi tego posta

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2020-08-05, 07:07   

Aristo, planujesz grać później w BG2EE? Jeśli tak, ciekawi mnie dlaczego nie interesuje cię EET? Jeśli nie, to oczywiście nie było pytania :) Mimo łatki Release Candidate, EET jest bardzo stabilne. K4thos miał w planach dodanie też IWD i części IWD2. Z tego co wiem pracę były już na bardzo zaawansowanym etapie, ale od wielu miesięcy nie było żadnych nowych informacji, więc albo K4thos przestał się tym zajmować, albo czeka aż Beamdog wypuści ostatniego patcha (2.6).

Aristo 
Legenda

Podziękowania: 163/130
Wysłany: 2020-08-06, 12:13   

Planowałem tak właściwie zagrać z samymi Nowymi Opowieściami Nowusa, ale pomyślałem sobie: pierwsze śliwki robaczywki, mod pewnie cierpi na choroby wieku dziecięcego, więc poczekam na nowszą wersję. BGII nie planuję na razie, zresztą gdybym chciał zagrać w dużą kampanię, to wróciłbym po prostu do WoBG. Tylko że to już trochę nie dla mnie, gram najwyżej godzinę dziennie. To już nie ta pasja co 10-15 lat temu.

EET być może też kiedyś się zainteresuję, kto wie, szczególnie że może istnieją albo powstaną jakieś ciekawe mody fabularne wyłącznie pod EE. Mam nadzieję, że ten nadchodzący patch 2.6 będzie ostatnim i Beamdog jednoznacznie to stwierdzi. Twórcy modów (w tym K4thos) mieliby już stały grunt pod nogami, dostosowaliby swoje mody do najnowszej wersji gry, a dobrzy ludzie z G3 mogliby zacząć myśleć o stworzeniu fanowskiego fixpacka. Tylko czy mnie będzie się wtedy jeszcze chciało grać...

Przy okazji: jestem w trzecim rozdziale i jakoś nie natknąłem się dotąd w grze na żaden ślad modu Golem Construction. Żaden wrogi mag niczego nie miał, nie znalazłem nigdzie żadnego podręcznika ani składników (raz wypadła mi ze szkieleta jakaś sterta kości, ale nie wiem, czy to z tego modu). Co prawda gram na razie wojowniczką, ale zamierzam ją zdualować na maga. Dziś spróbuję zrekrutować Safanę (z tego co wiem, będzie potem dostępna w SoD), wiec może w jaskini na AR3600 coś znajdę?

Cahir 
Pan Świtu

Wysłany: 2020-08-06, 19:33   

Aristo napisał/a:
Planowałem tak właściwie zagrać z samymi Nowymi Opowieściami Nowusa, ale pomyślałem sobie: pierwsze śliwki robaczywki, mod pewnie cierpi na choroby wieku dziecięcego, więc poczekam na nowszą wersję. BGII nie planuję na razie, zresztą gdybym chciał zagrać w dużą kampanię, to wróciłbym po prostu do WoBG. Tylko że to już trochę nie dla mnie, gram najwyżej godzinę dziennie. To już nie ta pasja co 10-15 lat temu.

EET być może też kiedyś się zainteresuję, kto wie, szczególnie że może istnieją albo powstaną jakieś ciekawe mody fabularne wyłącznie pod EE. Mam nadzieję, że ten nadchodzący patch 2.6 będzie ostatnim i Beamdog jednoznacznie to stwierdzi. Twórcy modów (w tym K4thos) mieliby już stały grunt pod nogami, dostosowaliby swoje mody do najnowszej wersji gry, a dobrzy ludzie z G3 mogliby zacząć myśleć o stworzeniu fanowskiego fixpacka. Tylko czy mnie będzie się wtedy jeszcze chciało grać...

Przy okazji: jestem w trzecim rozdziale i jakoś nie natknąłem się dotąd w grze na żaden ślad modu Golem Construction. Żaden wrogi mag niczego nie miał, nie znalazłem nigdzie żadnego podręcznika ani składników (raz wypadła mi ze szkieleta jakaś sterta kości, ale nie wiem, czy to z tego modu). Co prawda gram na razie wojowniczką, ale zamierzam ją zdualować na maga. Dziś spróbuję zrekrutować Safanę (z tego co wiem, będzie potem dostępna w SoD), wiec może w jaskini na AR3600 coś znajdę?

W sumie to rozumiem, ja planuję jeszcze ostatnią dużą rozgrywkę w EET i jedną w IWDEE z modami i tyle. I jeszcze chciałby Nowe Opowieści spróbować. Obecnymi czasy kręcą mnie inne gry.

Archimo 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2020-08-08, 09:55   

Cześć,
próbowałem zainstalować moda Nowe Opowieści z Wybrzeza Mieczyi wrócić do Baldursów po kilkunastu chyba juz latach. Nie jestem zbytnio obeznany w komputerach dlatego jezeli moje pytania sa głupie to z góry przepraszam. w Załączniku (chyba) wysłałem screen z komunikatu. Mógłby mi ktoś cos podpowiedzieć co zrobic aby moda zainstalować na BG EE ?
W razie gdybym nie umiał wysłać załącznika to mam taki komunikat
Compiling 1 dialogue file ...
WARNING: internal label [44] not found in processed DLG [SCAR]
ERROR: COPY_TRANS SCAR state #44 out of range 0-44, SKIPPED
ERROR: Cannot process COPY_TRANS (Failure("COPY_TRANS out of range"))
ERROR: processing COPY_TRANS [NOzWM\NPC\Miranda\MirandaJ.d]: Failure("COPY_TRANS out of range")
Stopping installation because of error.

ERROR Installing [Nowe Opowiesci z Wybrzeza Mieczy], rolling back to previous state
Will uninstall 840 files for [NOZWM/SETUP-NOZWM.TP2] component 0.
Uninstalled 840 files for [NOZWM/SETUP-NOZWM.TP2] component 0.
ERROR: Failure("COPY_TRANS out of range")
Please make a backup of the file: SETUP-NOZWM.DEBUG and look for support at: nowus777 and viader
Using Language [Polish]

Install Component [Nowe Opowiesci z Wybrzeza Mieczy]?
[I]nstall, or [N]ot Install or [Q]uit?

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 53/97
Wysłany: 2020-08-08, 10:39   

Hej, tak jak pisałem Ci już na PW, na 1 rzut oka diagnozuję dwie przyczyny:
- albo grasz z nieaktualną wersją BGEE (NOzWM jest kompatybilne z najnowszym patchem tj. 2.5)
- albo zainstalowałeś przed NOzWM inne mody i pojawia się problem z kompatybilnością (instalka wywala się przy wtrąceniu Mirandy do oryginalnego dialogu Scara).

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Archimo
Archimo 

Podziękował 1 razy
Wysłany: 2020-08-08, 10:53   

nowus777 napisał/a:
Hej, tak jak pisałem Ci już na PW, na 1 rzut oka diagnozuję dwie przyczyny:
- albo grasz z nieaktualną wersją BGEE (NOzWM jest kompatybilne z najnowszym patchem tj. 2.5)
- albo zainstalowałeś przed NOzWM inne mody i pojawia się problem z kompatybilnością (instalka wywala się przy wtrąceniu Mirandy do oryginalnego dialogu Scara).

Dzięki za odpowiedź zaraz sie za to biore i sprobuje cos podziałać

Odpowiedz do tematu