Poprzedni temat «» Następny temat
[BG/BGT/BGEE/EET] Baldur's Gate Mini Quests & Encounters
Autor Wiadomość
p.jakub88 

Podziękował 13 razy
Wysłany: 2020-08-06, 08:51   

memory napisał/a:
Nawet gdy jesteś zalogowany?
Przed chwilą go bez problemu pobrałem...

Teraz widzę. Dzięki.

Tylko że ja już mam tego moda zainstalowanego i zdążyłem już kilka questów przejść. Nie chcę czegoś w grze namieszać. Chociaż to mod WeiDU więć nie powinno być z nim problemu. Bo rozumiem, że muszę aktualną wersję odinstalować żeby użyć tej co dałeś do załącznika?

Ciekawe jest to, że wersja 22 do BG1 + OzWM ma polskie tłumaczenie, a do BG EE już nie. A jest to przecież wciąż ta sama wersja moda. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić. Mimo wszystko nie jest tak źle - przynajmniej mod nie jest po niemiecku, tak jak w oryginale. Z angielskim to sobie jakoś poradzę.

EDIT: Nie chcę narzekać, ale w Readme z załącznika pisze, że to wersja 15, a najnowsza to przecież 22 (tą aktualnie mam zainstalowaną).

Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 162/160
Wysłany: 2020-08-07, 00:53   

p.jakub88 napisał/a:
Tylko że ja już mam tego moda zainstalowanego i zdążyłem już kilka questów przejść. Nie chcę czegoś w grze namieszać. Chociaż to mod WeiDU więć nie powinno być z nim problemu. Bo rozumiem, że muszę aktualną wersję odinstalować żeby użyć tej co dałeś do załącznika?

Jeśli jesteś już gdzieś dalej w rozgrywce, to nie polecam reinstalacji moda. Być może reinstalacja BGQE i wszystkiego, co instalowałeś po nim pozwoliłaby Ci uniknąć kłopotów, ale po co kusić los.

Cytat:
Ciekawe jest to, że wersja 22 do BG1 + OzWM ma polskie tłumaczenie, a do BG EE już nie. A jest to przecież wciąż ta sama wersja moda. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

To by znaczyło, że wersja pod BG1+OzWM nie zawiera wszystkich tych elementów, które zostały dodane w późniejszych wersjach. Raczej nieprawdopodobne. Zresztą wydaje mi się, że ostatnia wersja BGQE z zaimplementowanym polskim tłumaczeniem (w wykonaniu Zeda Noceara) to była chyba v9.

Cytat:
EDIT: Nie chcę narzekać, ale w Readme z załącznika pisze, że to wersja 15, a najnowsza to przecież 22 (tą aktualnie mam zainstalowaną).

Mój błąd. Nie zaglądałem do tego readme w ogóle. Przejrzałem tylko .tra. Czyli to "tłumaczenie" z załącznika powinno mimo wszystko współgrać z wersją 22.

sajok 
Przyjaciel Klanu

Podziękowania: 31/51
Wysłany: 2020-08-07, 09:24   

Nie wiem czy to coś przydatnego, ale ja jak jakiś czas temu przeinstalowywałem BGQE w wersji EE po zrobieniu kilku questów to tam gdzie już obszary z npcami z moda były odkryte, zamiast imion tych npc miałem jakieś losowe zdania. To mi reinstalacja spaprała.

Osobiście instalowałem sobie moda w nowej wersji 22 z tłumaczeniem 15. Jak weidu pytał o poszczególne komponenty to instalowałem tylko te, których nazwy były po polsku. Dzięki temu zainstalowałem tylko te przetłumaczone questy. Ale jak ktoś chce mieć wszystkie to część będzie po angielsku ;)

p.jakub88 

Podziękował 13 razy
Wysłany: 2020-08-07, 11:18   

Cytat:
To by znaczyło, że wersja pod BG1+OzWM nie zawiera wszystkich tych elementów, które zostały dodane w późniejszych wersjach. Raczej nieprawdopodobne. Zresztą wydaje mi się, że ostatnia wersja BGQE z zaimplementowanym polskim tłumaczeniem (w wykonaniu Zeda Noceara) to była chyba v9.

Z tego co wiem, mam zainstalowaną wersję 22 i ma ona polskie tłumaczenie. Chyba stąd pobrałem, ale nie jestem pewny: http://baldur.cob-bg.pl/bgqe-bg1/dane-bgqe-bg1

Piszę "chyba" dlatego, że nie musiałem dodatkowo wgrywać żadnego polskiego tłumaczenia. Mam na myśli oczywiście moda do BG1 + OzWM.

Póki co zrezygnowałem z BG EE - do BG1 + OzWM jest więcej modów które mnie interesują. Tak jak np. The Grey Clan Episode I - In Candlelight, Herbs and Potions Add-in for Baldur's Gate, Thalantyr Item Upgrade Mod, itp.

Odpowiedz do tematu