Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe Opowieści z Wybrzeża Mieczy - pytania, błędy, pomysły
Autor Wiadomość
norq22 

Podziękowania: 5/3
Wysłany: 2020-07-31, 16:06   

10. Bug z Namiirem: https://imgur.com/Rz7sm8a

Co ciekawe - po wybraniu opcji 1) w rozmowie bandyci odeszli (mimo tego, że stwierdzili, że rozerwą drużynę na strzępy).

Podziękuj autorowi tego posta

norq22 

Wysłany: 2020-07-31, 19:04   

11. Bug z Namiirem: https://imgur.com/earmJDA

Rozmowa z Ferretem toczy się tak jak zwykle; i tak próbuje nas oszukać, mimo że, poznając Namiira, stwierdził, że będzie musiał poszukać sobie innego frajera.

nowus777 
Uczeń Gonda

Podziękowania: 50/94
Wysłany: 2020-07-31, 20:56   

@norq22 - dzięki. Mimo, że dotyczy to różnych postaci, to jest właściwie ten sam bug. Nie załączają się skrypty skrócenia rozmowy, będę musiał się temu przyjrzeć.

Neysa 
Witch with the Cat

Podziękowania: 2/5
Wysłany: 2020-08-01, 23:54   

Sto pytań do... :wink:

Brak mi ostatniego kamyka Nathana, strażniczki techniki. Najwłaściwszym wyborem wydawała się Sala Tajemnic, ale pusto.
Sprawa nr. dwa: Namiir mi się zbiesił, bo nie zabiliśmy Berty i zwiał z drużyny z fochem po rozmowie Gilbertem. Jest jakaś komenda konsolowa, żeby to naprawić? Zbyt dużo zainwestowałam w tego skórkowańca, żeby go tracić. :lol:
Stanisław Jerzy Lec

Podziękuj autorce tego posta

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-02, 12:46   

Neysa napisał/a:
Sto pytań do... :wink:

Brak mi ostatniego kamyka Nathana, strażniczki techniki. Najwłaściwszym wyborem wydawała się Sala Tajemnic, ale pusto.
Sprawa nr. dwa: Namiir mi się zbiesił, bo nie zabiliśmy Berty i zwiał z drużyny z fochem po rozmowie Gilbertem. Jest jakaś komenda konsolowa, żeby to naprawić? Zbyt dużo zainwestowałam w tego skórkowańca, żeby go tracić. :lol:

Udaj się do miejsca związanego z techniką - jest takie jedno duże miejsce we Wrotach :)

Co do Namiira - oto kod do konsoli (wpisać przed rozmową z Gilbertem):
C:SetGlobal("NamiirBerta","GLOBAL",4)

Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-02, 12:52   

Tfu, nie Sala Tajemnic a Komnata Cudów, to miałam na myśli. O jakiejś porze wybranej się NPC pojawia. Przeleciałam wdłuż i wszerz, heh
Stanisław Jerzy Lec

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-02, 12:55   

Neysa napisał/a:
Tfu, nie Sala Tajemnic a Komnata Cudów, to miałam na myśli. O jakiejś porze wybranej się NPC pojawia. Przeleciałam wdłuż i wszerz, heh

A okolicę na zewnątrz też zwiedziłaś?

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
Neysa
Neysa 
Witch with the Cat

Wysłany: 2020-08-02, 12:57   

Zapewne nie. Polatam, jak znam życie, trafię na nią od razu. Dzięki za Namiira, odfochował się. :mrgreen:
No i oczywiście była tam, gdzie nie doleciałam wcześniej :roll:
Dla osób, które ją przeoczyły - stoi przy mniejszej Komnacie Cudów, bliżej żółtego drzewka i latarni.
Stanisław Jerzy Lec

norq22 

Wysłany: 2020-08-04, 18:03   

12. W rozmowie z kapłanem, do którego udajemy się po antidotum dla Rimardo, są literówki:

„Niech będzie błogosławiony świAt.”

„(...) Dolnie Zmarłych”

* Jeszcze jedna uwaga ogólna odnośnie cudzysłowów - w modzie powszechnie występuje zapis charakterystyczny dla angielskiej wersji, czyli "cudzysłów" albo 'cudzysłów'. U nas stosowany jest „cudzysłów”.

Nie jestem do końca pewny, czy ta uwaga jest zasadna, ale rzuciło mi się to w oczy, jak dziś grałem. :D

Jimmyjim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2020-08-06, 14:13   

Serwus. Moje pytanie może wydawać się głupie, ale skąd mam wiedzieć, że mod się zainstalował? Użyłem modmerge, zainstalowałem moda i odpalam BG - kiedy rozpoczynam grę nie widzę żadnych zmian na mapie, a kiedy ładuje starego save'a, to też nie pojawiają się nowi NPC w poszczególnych lokacjach. Jestem kompletnym laikiem w modowaniu xd

norq22 

Wysłany: 2020-08-06, 16:46   

Jimmyjim napisał/a:
Serwus. Moje pytanie może wydawać się głupie, ale skąd mam wiedzieć, że mod się zainstalował? Użyłem modmerge, zainstalowałem moda i odpalam BG - kiedy rozpoczynam grę nie widzę żadnych zmian na mapie, a kiedy ładuje starego save'a, to też nie pojawiają się nowi NPC w poszczególnych lokacjach. Jestem kompletnym laikiem w modowaniu xd

Wystarczy, że udasz się do gospody Feldeposta w Beregoście. Powinna zaczepić cię tam mała dziewczynka mówiąc, że na górze trwa jakaś kłótnia. Zaczniesz misję, która zaprowadzi cię do nowej lokacji. Ewentualnie, możesz zwyczajnie uderzyć do lokacji, gdzie występują nowe postacie przyłączalne. Pełną listę znajdziesz tutaj:

http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=7819

Tak czy siak, będziesz mógł potwierdzić, czy mod, istotnie, poprawnie się zainstalował.

Więcej szczegółów
nowus777, Jimmyjim
nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-06, 17:31   

Jest dokładnie tak, jak napisał @norq22. Najszybciej poprawność instalacji można określić po wejściu do lokacji Lwi Trakt - jeśli mod się zainstalował, powinna Cię tam zaczepić Miranda :)

Podkreślam, że po instalacji modyfikacji należy rozpocząć grę od nowa. Obecność NPC i ich questy są bowiem zależne od rozdziałów.

Więcej szczegółów
Jimmyjim
Jimmyjim

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2020-08-06, 17:39   

Dzięki śliczne Panowie, nie myślałem, że tak szybko odpowiecie! Ja odpalałem swojego save'a przed samym Sarevokiem i myślałem, że wtedy zadziała, więc teraz spróbuję z nową grą :D Czas skopać tyłki w dobrej sprawie.

EDIT: wszystko śmiga!

Illaser Szybki 

Wysłany: 2020-08-07, 12:05   

Hej! Na wstępie chciałem się przywitać na forum. Już kiedyś tu byłem pod podobnym nickiem i chciałem podziękować za pracę włożoną w to, jak również i w inne modyfikacje.

Do rzeczy - znalazłem błąd z Kasandrą. Jak na pierwszopoziomową wojowniczkę, ma zdaje się mieć sporo hp :P

Dwa Ctrl+Y nie wystarczyły by ją zabić. A tak po ludzku - postać nieśmiertelna, ciężko dokończyć zadanie z Ariadne.

nowus777 
Uczeń Gonda

Wysłany: 2020-08-07, 13:10   

Illaser Szybki napisał/a:

Do rzeczy - znalazłem błąd z Kasandrą. Jak na pierwszopoziomową wojowniczkę, ma zdaje się mieć sporo hp :P

Dwa Ctrl+Y nie wystarczyły by ją zabić. A tak po ludzku - postać nieśmiertelna, ciężko dokończyć zadanie z Ariadne.

Hmmmm, to dziwne, bo dotychczas nikt mi tego nie zgłosił, a wiem, że co najmniej kilkanaście osób wybrało Ariadne (a zatem musiało pokonać Kasandrę). Dzięki za info, sprawdzę to.

Odpowiedz do tematu