Poprzedni temat «» Następny temat
Bugi w WoBG, Część II
Autor Wiadomość
dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 772/118
Wysłany: 2020-07-16, 05:32   

Wróć kodami przed kamień.

U mnie wszystko działa bez problemu na Twoim sejwie, więc skoro nic nie dodawałeś do WoBG to powinno w takim razie zadziałać.

I lepiej więcej kodów nie używaj.
Podziękuj autorowi tego posta

Nitjsevni

Wysłany: 2020-07-23, 00:29   

Odłączyłem Xana bo potrzebowałem na chwilę jednego slotu na NPC. Wybrałem opcje "czekaj tutaj" i pamiętam że jak odchodziłem to grzecznie czekał we wskazanym miejscu.
Po jakimś czasie gry (quest, bitwy + jakaś podróż w inne miejsce +/- 24h w grze) wróciłem po jegomościa ale elf gdzieś wyparował. Nie ma go też w dzielnicy rządowej. Gdzie jeszcze mógł zwiać?

siber

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2020-07-30, 12:58   

Czy jest możliwe odzyskanie jakiegoś przedmiotu? Sprawa jest taka,że gdzieś mi "się zmyła" torba przechowywania. zorientowałem się po jakimś czasie i na każdym sejwie juz jest ponadpisywane...Nie wiem czy mi przypadkiem wypadłaczy dałem jej komus z bohaterów i jak odłączałem to nie zabrałem z ekwipunku....a miałem tak dość sporo rzeczy uzbieranych i schowanych. Da się jakoś to cofnąć?

Pavlus 
Przyjaciel Klanu
Erpegozjad

Podziękowania: 25/50

Wysłany: 2020-07-30, 14:38   

Z createitem to pustą pewnie dostaniesz.
[Dzisiaj 10:37] Cecylio: Potrzeba łopaty do śniegu, by się przekopać przez stosy echii czy szkolnych haremów.

- Nic dodać, nic ująć^^

siber

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2020-07-30, 15:25   

Prześledziłem w dzienniku zadania jakie wykonywałem w ostatnim czasie,przeszedłem sie po lokacjach...i jedyne co mi przychodzi do głowy to to,że musiałem torbę oddać Tiaxowi. Przyłączyłem go na chwile,żeby wykonać questa z Belginem(swoją drogą,po wykonaniu zadania,nie znika ono z dziennika),po czym Tiax odszedł z drużyny,bo nie zabiłem gnoma. I podejrzewam,że właśnie wtedy musiało to nastąpić. No bo jeśli upadłaby mi gdzieś,to raczej leżałaby gdzies w ktorejś lokacji,a w między czasie nikogo innego nie przyłączałem. Z creatItem jest pusta,zgadza się. Przywołanie Tiaxa kodem też nic nie daje,pojawia sie "czysty" Tiax

khayman 

Podziękowania: 18/14
Wysłany: 2020-07-30, 20:44   

ja kiedys robiłem taki myk z Hrothgarem w BG2, bo mi czas uciekł na zadanie i zniknął gość permanentnie. Kojarze, że użyłem programu Near Infinity (edytor baldurów, ale i saveów też), nie powiem ci dokładnie co zrobiłem w nim, bo robiłem to tylko raz, ale udało mi się go przywołać na mape, w której byłem, ze stanem jaki miał i ruszyliśmy na questa.

siber

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2020-07-30, 21:14   

Nie ogarne chyba sam tego programu,aż tak sie na tym nie znam :/ dlatego pisze tutaj,czy ktoś mógłby mi w tym pomóc,bo dalsza gra jest niestety niemożliwa...za dużo miałem tam przedmiotów,niektóre chyba i fabularne ,które chciałem wykonać w późniejszym czasie..:/ dorzucam sejw jakby co

000000001-Quick-Save.zip
Pobierz Plik ściągnięto 1 raz(y) 1,05 MB

BRP 

Podziękowania: 7/8
Wysłany: 2020-07-31, 09:23   

Hej.
Na początek wypróbuj metodę, którą zaproponował kolega Pavlus.
Ustal dokładnie, którą torbę przechowania dałeś wcześniej Tiaxowi i przywołaj ją kodem.
Jeśli kiedykolwiek wrzuciłeś do tej torby cokolwiek, to powinieneś znaleźć te przedmioty w środku.

Kiedyś to działało, ale w ciągu lat gra trochę zmieniła się i dzisiaj już nie mogę zagwarantować Ci sukcesu.

Jeśli masz problemy z ustaleniem kodu zaginionego przedmiotu lub w ogóle z konsolą, to odpal SK, poszukaj torby w wykazie i dodaj ją do ekwipunku jednego z Twoich zawodników.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
siber
siber

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2020-07-31, 12:16   

Udało sie przez SK. Dzięki,gramy dalej ;)

siber

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2020-08-04, 22:08   

kiedy zaczyna sie mod "the stone of askavar"? Ide na przelecz naskhel i nikogo tu nie znajduje,wiec nie moge ruszyc dalej. czy jest możliwe ,że poszedłem tam za późno? Jestem przed wykonaniem zadania dla księcia Eltana

BRP 

Podziękowania: 7/8
Wysłany: 2020-08-05, 18:50   

@siber

Oficjalną solucję do moda 'Stone of Askavar' znalazłeś, zapewne, samodzielnie.
Na wszelki wypadek opublikuję link: http://www.baldur.cob-bg.pl/node/2791

Solucja nie jest w 100% zgodna z rzeczywistością, nawet wtedy, gdy zainstalujesz moda na czystym BG I. Przede wszystkim rozchodzi się o czas (w grze), w którym można rozpocząć rozgrywkę. Modyfikacja rozpoczyna się już w rozdziale 4. To właśnie wtedy podróżując pomiędzy Nashkel, a Beregostem powinieneś spotkać Teldorna.

Stone of Askavar [SoA] - Agent Teldorna.
Mniej więcej w połowie drogi przez przełęcz natkniesz się na grupę ludzi Teldorna, podróżującą do Wrót Baldura w towarzystwie kamiennego Golema. Musieli wcześniej napaść i zabić niziołka, bo jego ciało wala się w pobliżu. Grupa jest od razu nastawiona wrogo i żadnej możliwości podjęcia rozmowy nie ma.
Grupa Teldorna stoi w miejscu odradzania się potworów, więc walczyć trzeba będzie również z losową grupą przeciwników (np. Bandyci, Hobgobliny, Koboldy).
Po pokonaniu wszystkich, trzeba koniecznie pozbierać fanty. Na ciele Agenta Teldorna znajdziesz list od Caerwina, barda występującego na Jarmarku w Nashkel.

By kontynuować mod trzeba wypytać barda.

siber

Podziękował 16 razy
Wysłany: 2020-08-05, 20:55   

Kiedyś już przechodziłem tego moda,fajnie sie go grało,a że jakiś czas temu zacząłem WOBG od nowa to chciałem go przejść....wtedy pamiętam, że w miare łatwo go 'uruchomiłem',a teraz....no cóż opcja jest taka,że mogłem ich spotkać wcześniej,rozwalić i nie pozbierać fantów wszystkich,bo,jak mówisz,czytałem solucje i czekałem na ten 6 rozdział mniej więcej. Bo druga opcja,że do tej pory się nie pojawili,jest raczej mało prawdopodobne nie?

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 154/159
Wysłany: 2020-08-05, 23:06   

siber napisał/a:
mogłem ich spotkać wcześniej,rozwalić i nie pozbierać fantów wszystkich,bo,jak mówisz,czytałem solucje i czekałem na ten 6 rozdział mniej więcej.

Jeżeli już ich spotkałeś, to na Jarmarku w Nashkel powinien na Ciebie czekać bard Caerwin. Musisz do niego jednak dotrzeć z listem, który miał przy sobie jeden z agentów Teldorna.
Możesz sobie ten list przywołać kodem:
C:CreateItem("SOAITM36")

Cytat:
Bo druga opcja,że do tej pory się nie pojawili,jest raczej mało prawdopodobne nie?

Jakaś tam szansa, że coś nie zaskoczyło i agenci się nie pojawili, teoretycznie istnieje. To też można próbować naprawiać kodem:
C:CreateCreature("TELAGENT")

Kudlaty215 

Podziękował 3 razy
Wysłany: Dzisiaj 10:02   

Mam problem ze znalezieniem bardki Leiny. Wchodzę do jej pokoju - pierwszy z prawej na pietrze, pojawia się informacja o śladach walki, ale nie ma żadnego listu ani kwiatów. Ktoś wie jak naprawić ten problem? Bez zadania z Leiną nie kupię nic u Samuela a potrzebuję mapę do TDD

Odpowiedz do tematu