Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie WoBG na silnik EE
Autor Wiadomość
Olej 

Podziękowania: 1/2
Wysłany: 2020-07-23, 13:15   Przeniesienie WoBG na silnik EE

Czy jest możliwość przeniesienia WoBG na silnik EE bez dodawania zawartości, przy wsparciu finansowym autora takie przedsięwzięcia ? Poprawiloby to problemy z płynnością , jak i również przyspieszyło wszystkie czasy ładowania, plus problemy z rozdzielczością ekranu.Oczywiście trzeba by usunąć całkowicie Icewind Dale 2 z gry ponieważ nie występują na tym silniku, to samo tyczy się połowy modów.

Podziękuj autorowi tego posta

Azdul 

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2020-07-23, 14:19   

Temat powraca co jakiś czas w innych wątkach (np. Propozycje dodatków i zmian albo WoBG.) Generalnie - autor (Dradiel) ma wciąż wiele pomysłów na poprawki i dodawanie nowej zawartości do WoBG na klasycznym silniku - a czas nie jest z gumy.

Icewind Dale II na EE jest jak najbardziej możliwe, tylko dokończenie tego projektu wymaga wiele czasu i zapału.

Rozwiązanie problemów z interfejsem czy wydajnością, czy dodanie wsparcia Siege of Dragonspear do wersji klasycznej podlega tym samym ograniczeniom - TobEx i GemRB są na GitHubie, tylko ktoś musi usiąść i zrobić :wink:

Olej 

Wysłany: 2020-07-23, 14:30   

Siege of Dragonspear jest nieistotny.Bardziej chodzi o optymalizacje gry jak na wersji EE.Mógłby taką modyfikacje Dradiel sprzedawać np na steamie.

Azdul 

Wysłany: 2020-07-23, 15:42   

Olej napisał/a:
Bardziej chodzi o optymalizacje gry jak na wersji EE.

Nie jestem pewien, czy WoBG na EE działałby dużo płynniej. Główną przyczyną problemów wydajnościowych w WoBG są skrypty z modów, a te pozostałyby w większości bez zmian.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby samodzielnie spróbować zbudować namiastkę WoBG na EE, która działałaby płynnie. EET całkiem dobrze zastępuje BGT, a BG1NPC, Ascension, BG1QE mają swoje wersje dla EE. Wprawdzie na razie nie umywałoby się to do WoBG pod względem zawartości, kompatybilności, wparcia dla języka polskiego - ale WoBG też zaczynał od stosunkowo niewielkiej kompilacji modów na potrzeby jednej osoby.

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 154/159
Wysłany: 2020-07-24, 00:08   

Azdul napisał/a:
BG1NPC, Ascension, BG1QE mają swoje wersje dla EE. Wprawdzie na razie nie umywałoby się to do WoBG pod względem zawartości, kompatybilności, wparcia dla języka polskiego - ale WoBG też zaczynał od stosunkowo niewielkiej kompilacji modów na potrzeby jednej osoby.

Wersje EE ma obecnie znacznie więcej modów. Nawet niektóre megamody (przy okazji: dostały ostatnio dzięki morganowi aktualizację tłumaczeń).

dradiel 
Dziecię Bhaala
Jeździec Shaundakula

Podziękowania: 772/118
Wysłany: 2020-07-24, 06:25   

Temat wraca co jakiś czas. Jednak nic się w tej sprawie nie zmieniło. Nie przewiduję przeniesienia WoBG na wersję EE. Należę do osób, które wolą oryginalny silnik. I tak jak kiedyś już napisałem, prędzej przeniósłbym dodatkową zawartość z EE do WoBG, niż przenosił WoBG na EE.
Poza tym płynność gry to pojęcie względne. Wiele zależy od komputerów na których WoBG jest uruchamiane. U mnie chodzi płynnie. Czasy przechodzenia pomiędzy lokacjami też mi jakoś nie przeszkadzają przy używaniu dysków ssd.
Ciekawe, czy wersja EE chodziła by tak płynnie, gdybyś do niej napakował tyle modów co jest w WoBG. Mam poważne wątpliwości, bo problemem nie tyle jest silnik gry, co bagatelizowanie przez moderów optymalizacji działania pisanych przez nich skryptów i nadużywanie zmiennych globalnych. Przy ilości modów zawartych w WoBG silnik musi obsłużyć ogrom zasobów A jak jeszcze do tego dojdzie zbieractwo graczy wszystkiego co popadnie z użyciem toreb przechowywanie (to największa przyczyna spowolnień) i innych tego pojemników, to silnik gry na niektórych konfiguracjach komputerów zaczyna spowalniać.
Zawsze mogę ograniczyć torby przechowywania, tylko pewnie zaraz by było pełno głosów niezadowolenia, że je usuwam, albo zmniejszam pojemność. Cóż zadowolić się wszystkich nie da.

Azdul 

Wysłany: 2020-07-24, 08:17   

memory napisał/a:
Wersje EE ma obecnie znacznie więcej modów. Nawet niektóre megamody (przy okazji: dostały ostatnio dzięki morganowi aktualizację tłumaczeń).

Lista zaproponowana przeze mnie jest bardzo ograniczona, bo nie mam odpowiedniej wiedzy o wzajemnej kompatybilności modów.

Nawet dodanie BG1UB i UB do ww. listy z włączeniem wszystkich komponentów - sprawi, że pojawią się problemy na styku z BG1NPC i Ascension.

Bardzo przydałaby "półoficjalna" lista wzajemnie kompatybilnych modów dla EE - dla osób, które chcą mieć namiastkę WoBG dla EE - z wyszczególnieniem komponentów, które należy / nie należy instalować.

W kolejnym kroku proces instalacji możnaby zautomatyzować przy użyciu nowych narzędzi modderskich dla EE.

Olej 

Wysłany: 2020-07-26, 23:15   

dradiel napisał/a:
Mam poważne wątpliwości, bo problemem nie tyle jest silnik gry, co bagatelizowanie przez moderów optymalizacji działania pisanych przez nich skryptów i nadużywanie zmiennych globalnych. Przy ilości modów zawartych w WoBG silnik musi obsłużyć ogrom zasobów A jak jeszcze do tego dojdzie zbieractwo graczy wszystkiego co popadnie z użyciem toreb przechowywanie (to największa przyczyna spowolnień) i innych tego pojemników, to silnik gry na niektórych konfiguracjach komputerów zaczyna spowalniać.
Zawsze mogę ograniczyć torby przechowywania, tylko pewnie zaraz by było pełno głosów niezadowolenia, że je usuwam, albo zmniejszam pojemność. Cóż zadowolić się wszystkich nie da.
Pobrałem około 50 modów do EE Trilogy i gra działała płynnie, przechodzenie pomiędzy lokacjami trwało sekunde, wczytywanie również :mrgreen: Niestety klasyczne baldury niezałeżnie od sprzętu ,nadal będą niezoptymalizowane

Odpowiedz do tematu