Poprzedni temat «» Następny temat
[BG/BGT/BGEE/EET] Baldur's Gate Mini Quests & Encounters
Autor Wiadomość
morgan 
Exiled Bard

Podziękowania: 455/316
Wysłany: 2017-12-24, 16:27   [BG/BGT/BGEE/EET] Baldur's Gate Mini Quests & Encounters

Dzisiejszy dzień to Dzień Baldur's Gate Mini-Quests & Encounters Mod (BGQE). Czym jest ta modyfikacja rozpisywać się nie trzeba, wystarczy wspomnieć, że dodaje nowe zadania w BG I a jej autorka jest Jastey. Prace translatorskie zaczął juz w 2006 r. Zed Nocear tłumacząć Quest ze Szlamem (Slime quest, który stanowił pierwotnie mod Jastey w ramach niegdysiejszej imprezy zwanej Iron Modders Competition, z czasem autorka zaczęła wzbogacać go o kolejne zadania). Gdy na dobre zawitał na CoBie w 2008 r. kontynuował tu prace nad przekładem (zaczęły się od v4, pierwsza wersja do pobrania ukazała się do v7). Zed swoje dzieło ukończył pierwotnie w 09.2009, wydając tłumaczenie 100% ówczesnej zawartości. Wkrótce potem ukazała się kolejna wersja modyfikacji, do której tłumaczenie zostało dostosowane. W ciągu kilku lat ilość nowego tekstu znacznie się rozrosła, a dotłumaczenia brakującej części podjął się Aristo. Dziś mam przyjemność i zaszczyt zaprezentować pełne tłumaczenie do najnowszej (v15) wersji modyfikacji BGQE. Co bardziej mnie cieszy, z uwagi, że zarówno Zed, jak i Aristo świetnie radzą sobie z językiem niemieckim, tłumaczenie zostało dokonane z oryginału, czyli wspomnianego języka. Jako, że miałem okazję porównywać obie wersje, powiem tyle - warto zagrać w naszą, jest znacznie bogatsza (bo taką była oryginalna) niż angielski przekład, dialogi bardziej wyważone i bogatsze w warstwie tekstowej.

Instalacja przewidziana jest dla wszelkich platform działających z BG I, z tego względu w języku polskim posiada 3 wersje instalacyjne:
1) dla czystego Baldur's Gate oraz BG1TuTu (w instalatorze: Polish [BG I, BG1TuTu])
2) dla Baldur's Gate Trilogy (w instalatorze: Polish [BGT])
3) dla Baldur's Gate Enhanced Edition i Enhanced Edition Trilogy (w instalatorze: Polish [BG EE, EET])
Nie chciałem znacząco modyfikować pliku instalacyjnego (zresztą nie widziałem w tym sensu), dlatego proszę wybierać odpowiednią wersję, w przeciwnym razie pojawią się tzw. krzaki.

Autorom tłumaczenia możesz podziękować: Zedowi tutaj* a Aristowi tutaj.

*post ten, a raczej liczba pobrań, w jakims stopniu obrazuje popularność tej modyfikacji.

Spieszę także podziękować memory'emu (za testy instalacji EE) oraz Cahirowi (za konsultacje).

Zapraszam do grania.

Poniżej instrukcja instalacji:
1. Ściągnij BGQE w wersji 15, dostępny TU.
2. Wypakuj bgqe_v15.zip do katalogu z grą, lecz nie instaluj.
3. Ściągnij paczkę z tłumaczeniem z załącznika.
4. Wypakuj do katalogu z grą zastępując oryginalny plik.
5. Uruchom setup-bgqe.exe

Podziękuj autorowi tego posta

Cahir 
Pan Świtu

Podziękowania: 155/37
Wysłany: 2018-05-04, 14:53   

Informacyjnie, właśnie wyszła nowa wersja (v16) moda Baldur's Gate Mini Quests & Encounters zawierająca 5 nowych komponentów. Info tutaj.
Into the middle I was led

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 154/159
Wysłany: 2018-05-05, 07:08   

I trzeba przyznać, że na podstawie tych wyjątków z readme zmiany wyglądają ciekawie. Nowe zadania, a nie tylko przeróbki i poprawki. Jak wyglądają "prawa do tłumaczenia" tego moda? Jest jakaś szansa, że Aristo bądź Zed się tym zajmą?

morgan 
Exiled Bard

Podziękowania: 455/316
Wysłany: 2018-05-05, 13:05   

Można się załamać. Ciągle zalegam z korektą tego, co było w v15 (a obiecałem i Zedowi, i Aristowi), a tu nowa zawartość. 70 kB to niby niedużo, ale gdy germanistów nam brak?

Kontakt ze mną - via mail (morgan19[at]interia.pl) lub GG (9928331)

Szukał długo...długo, tajemnie, nie zwierzając się ludziom.
Oczy jego były rozświecone wewnętrznym odbłyskiem jasnej idei.
Szukał....
- i to, na co patrzał, nie zadowalało go.
Gdzie?
(...)
Trwożnie, pytająco usiłował wszystko poznać, zobaczyć...
Nie ma....
badał, wgłębiał się, szukał...
Nie ma, w ludziach nie ma, w ich myślach, tworach...
Wszystko szare, przeciętne, monotonne....
(...)
wszystko obszedł... w społeczeństwie, w ludziach, nigdzie.
a może źle szukał?
nie - ależ nie. Obszedł wszystko, wszystko widział, wszędy pytał....
a może jest za brutalny? może jego dusza - ta harfa Eola - ma za grube struny, by na nich mogły zadrgać i zafalować subtelne tajemnice?
nie.
przecież ten błysk, przecież czuł, dlatego szukał......."
I jeśli kiedykolwiek umrę – a wiem, że umrę w bardzo krótkim czasie – umrę, zgłębiwszy ten świat z bliska i z daleka, z góry i z dołu, ale z nim nie pogodzony. Umrę i On zapyta mnie wówczas: «Czy było ci tam dobrze, czy źle?» Ja zaś będę milczeć, opuszczę wzrok i będę milczeć. Niemota taka znana jest wszystkim, którzy zebrali żniwo wielodniowego i zapamiętałego pijaństwa. Czyż bowiem życie ludzkie nie jest chwilowym otępieniem duszy, a także jej zaćmieniem? Wszyscy jesteśmy jakby pijani, każdy na swój sposób; jeden wypił mniej, inny więcej. I na różnych różnie to działa: jeden śmieje się światu w twarz, a inny skłania głowę na piersi tego świata i płacze. Jeden już się wyrzygał i jest mu dobrze, a innego dopiero zaczęło mdlić. A cóż ja? Wiele zaznałem, ale nic nie zdziałałem. Nigdy się nawet tak naprawdę nie roześmiałem i ani razu mnie nie zemdliło. Ja, który doznałem w tym świecie tyle, że tracę rachunek i zapominam kolejności – ja jestem najtrzeźwiejszy z całego świata; na mnie to wszystko marnie działa... «Dlaczego milczysz?» – spyta Pan, spowity w błękitne błyskawice. A co ja mu powiem? Nic, tylko będę milczeć i milczeć... Ta łza nie jest wyrazem żalu, ta łza nie jest smutkiem,
to łza ...
nieporadności,
bolesne piękno,
bezsilność bezkresu piękności
i minimalistycznych możliwości.
Ta łza, to łza niewolnika.
Chcę czuć, móc czuć piękno
zamknięty w szklanej łzie ...
Ja umieram na zawsze
szczelnie zamknięty w podświadomości,
zatruty, zawstydzony,
zaszczuty ...
Ja umieram na zawsze.
To bezkres palety odczuć zamknięty
w zubożałości możliwości ...
Ja umieram
na zawsze.

Lost Illusions Tavern
Impressiones (Ænigmællæ) || Antiimpressiones (sanguine scriptæ) | Antiimpressiones (ira scriptæ) || Impressiones (Divinæ)
Corpus Tuum (18+) | Impressiones (Rosellæ) || Impressiones (epicæ) || Impressiones (musicæ) | Anti- et postimpr. (musicæ)

Hiperestezja | Witold Zimmer | (N)e(u)rotica

Jvegi napisał/a:
Nie, nie można się cieszyć, że mamy nową formę sponsorowania developmentu, szansę na spełnienie tych marzeń o prawdziwej ewolucji crpegów, gier lepszych niż baldury czy arcanum.

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2019-10-17, 06:31   

Tłumaczenie Zeda Noceara i Arista połączone z nową zawartością w języku angielskim. Powinno się prawidłowo instalować na wersji v20 dla BGEE i EET.
Sposób instalacji jak w pierwszym poście, trzeba tylko pobrać BGQE v20 stąd.
Ostatnio zmieniony przez memory 2019-10-20, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  

Etamin

Wysłany: 2019-10-20, 13:12   

Wyskakują błędy przy instalacji. Tu jest plik debug: http://wrzucplik.pl/pokaz/1840475---cfzj.html

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2019-10-20, 19:15   

Nowa paczka w załączniku w moim poprzednim poście. Wcześniej spakowałem plik przed poprawkami błędów związanych z tyldami :oops:

Azdul 

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2020-07-06, 08:49   

Wyszła już wersja 22. Czy ktoś zajmuje się już tłumaczeniem nowej zawartości, czy też temat został porzucony ? Mógłbym się tego podjąć - i uzupełnić tłumaczenie dostosowując je do nowej wersji.

Namarcha

Podziękowania: 51/83
Wysłany: 2020-07-06, 11:24   

Tłumaczeniem BGQE zajmowali się do tej pory Zed Nocear i Aristo. Obydwaj tłumaczyli zawartość z niemieckiego oryginału. Obydwaj nie są już jednak aktywni na tym polu. Zdaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przetłumaczył brakujące stringi.
(Nie oznacza to jednak, że automatycznie otrzymasz prawo do dysponowania dotychczas przetłumaczoną zawartością!)

anoim2666

Podziękowania: 41/18
Wysłany: 2020-07-14, 13:03   

Ma ktoś do podesłania instalator wersji którą obejmuje pełne tłumaczenie? v15 z tego co widzę.

Azdul 

Podziękowania: 2/3
Wysłany: 2020-07-24, 06:37   

anoim2666 napisał/a:
Ma ktoś do podesłania instalator wersji którą obejmuje pełne tłumaczenie? v15 z tego co widzę.

Na stronie z najnowszą wersją moda można ściągnąć wersje archiwalne, przełączając kombo "See changelog". Po wybraniu listy zmian dowolnej starszej wersji, na dole strony pojawi się link do ściągnięcia jej.

Po ściągnięciu wersji v15, i nadpisaniu paru plików z paczki załączonej w pierwszym poście (morgan) uzyskałem wersję v15 z pełnym polskim tłumaczeniem. Sprawdziłem, że instaluje się i działa bez problemów z instalacją BGT PL.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
anoim2666
p.jakub88 

Podziękował 6 razy
Wysłany: 2020-08-05, 14:01   Baldur's Gate Mini Quests & Encounters Mod v22 polska we

Witam,

czy ma ktoś może polskie tłumaczenie dla Baldur's Gate Mini Quests & Encounters Mod w wersji v22 pod Baldur's Gate Enhanced Edition?

Do klasycznego BG1 + OzWM to akurat mam, ale do BG EE to niestety w języku angielskim.

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam

Jakub

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-08-05, 23:23   Re: Baldur's Gate Mini Quests & Encounters Mod v22 polsk

p.jakub88 napisał/a:
Witam,

czy ma ktoś może polskie tłumaczenie dla Baldur's Gate Mini Quests & Encounters Mod w wersji v22 pod Baldur's Gate Enhanced Edition?

Do klasycznego BG1 + OzWM to akurat mam, ale do BG EE to niestety w języku angielskim.

Pozdrawiam

Jakub

Pełnego tłumaczenia chyba jeszcze nie ma, ale w załączniku wrzucam paczkę łączącą wszystkie pliki, które były do tej pory przełożone i nową zawartość po angielsku. Mam nadzieję, że zainstaluje się poprawnie.
Sposób instalacji, jak w pierwszym poście wątku.

p.jakub88 

Podziękował 6 razy
Wysłany: 2020-08-06, 00:31   Re: Baldur's Gate Mini Quests & Encounters Mod v22 polsk

memory napisał/a:
p.jakub88 napisał/a:
Witam,

Pozdrawiam

Jakub

Pełnego tłumaczenia chyba jeszcze nie ma, ale w załączniku wrzucam paczkę łączącą wszystkie pliki, które były do tej pory przełożone i nową zawartość po angielsku. Mam nadzieję, że zainstaluje się poprawnie.
Sposób instalacji, jak w pierwszym poście wątku.

Mógłbyć proszę wrzucić ten załącznik jeszcze raz? Chyba go zapomniałeś dodać do posta. Dzięki.

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-08-06, 00:52   

Nawet gdy jesteś zalogowany?
Przed chwilą go bez problemu pobrałem...

Odpowiedz do tematu