Poprzedni temat «» Następny temat
Czego teraz słuchasz?
Autor Wiadomość
Ruffle_truffle 

Podziękowania: 22/82
Wysłany: 2020-05-30, 08:44   

https://www.youtube.com/watch?v=-n6aEamiang

I can see you, you're lying next to me... To nie paraliż senny, który też czasem "mam". Cudowne doświadczenie...

memory 
Gwiazda Mystry

Podziękowania: 154/159
Wysłany: 2020-06-24, 04:43   

A tak się kończy, gdy się z Kamili1985 spędza za dużo czasu:
Hole in the Roof
Czy może ktoś już to linkował? Bo mam wrażenie, że już to... bardziej widziałem, niż słyszałem.

O, Ruffle: even goat's coming thru

Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-07-10, 03:54   

Często się powtarza w lokalnym radio z evergreenami:
Phil Collins - Don't Lose My Number
W gruncie rzeczy, to w większości piosenek Collinsa słychać, że on jest przede wszystkim perkusistą.

I skoro o śpiewających perkusistach mowa:
Sons Of Apollo - Comfortably Numb
Mike Portnoy, oprócz swojego parcia na pierwszą linię, ma tendencję do współpracowania z wokalistami o kontrowersyjnych możliwościach :wink:
Live with The Plovdiv Psychotic Symphony to jednak gig, którego do końca życia będę zazdrościł tym, którzy mieli okazję brać w nim udział.
I jeszcze oryginalne wykonanie:
Pink Floyd - Comfortably Numb
Ciekawe, czy flojdzi mieli kiedykolwiek szansę się dowiedzieć, że w Polsce powstał zespół, który zdobył popularność parafrazując w nieskończoność ten ich jeden utwór :curious:

Cecylio 

Podziękowania: 10/41
Wysłany: 2020-07-10, 09:46   

Cool Kids Of Death, hah, wiem jak to brzmi.

Ale to naprawdę niezły polski zespół, a pesymistyczne czy wręcz nihilistyczne przesłanie ich piosenek jakoś do mnie trafia. Cześć tekstów brzmi jak bunt na poziomie gimnazjum, ale co tam. Muzycznie nawet dają radę, a wokalista brzmi naprawdę dobrze.

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-08-02, 04:32   

Heart - Magic Man Ten bas... Cały czas mam wrażenie, że to właśnie tutaj Primus znalazł inspirację do swojego przeboju "Winona's Big Brown Beaver".
Creedence Clearwater Revival - Down On The Corner Kolejna wycieczka w odległe początki rocka. Fenomenalny akcent :razz:
The Black Crowes - Hard To Handle Cover, ale z przytupem. Dzięki temu wyszło naprawdę klasycznie.
AC/DC - You Shook Me All Night Long To jedna z tych rzeczy, których komentować nie sposób. Się słucha i już.
Joan Jett & The Blackhearts - I Hate Myself for Loving You A to dowód na to, że Joan Jett nie jest "one hit wonder" :wink:

Edit.
Blackhearts mieli zgrabną klamrą spinać posta zaczynającego się od Heart, ale... odejmując jedno "t" z nazwiska Jooan, otrzymamy:
Jet - Are You Gonna Be My Girl

Ruffle_truffle 

Podziękowania: 22/82
Wysłany: 2020-08-05, 21:23   

Placebo - Sleeping with ghosts

Kilka utworów. Tak nawiązując do poprzedniego posta. Bo to jakaś dobra istota duchowa była... Nie wiem co.

Cool kids of death kiedyś też lubiłem, ale to bunt niemożliwy do urzeczywistnienia? Nie są już cool, ani kids, za to coraz bliżej imw stronę death...

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: Wczoraj 3:15   

"Whoosh!". Najnowszej płyty Deep Purple.
Jeśli ktoś jest miłośnikiem AOR, jak ja, to płyta jest naprawdę przyjemna. Bez muzycznych fajerwerków, ale purplom trudno jednak zarzucić brak warsztatu. Mam to od dwóch dni w odtwarzaczu i raczej nie czuję znużenia...
...tylko niepokoi fakt, że tak naprawdę utworem, który ma tu największe cojones jest "And the Adress", czyli nowa wersja kawałka, który otwierał ich pierwszą płytę. Chodzą zresztą słuchy, ze to już ostatni album purpli i "And the Adress" na jego końcu pasowałby idealnie. Niestety na płycie jest jeszcze jeden bonus track: "Dancing in My Sleep", który być może brzmiałby całkiem nieźle, gdzieś w środku albumu, ale po "And the Adress" sprawia wrażenie jakiegoś żartu.
And the Address
I świetny Throw My Bones

Odpowiedz do tematu