Poprzedni temat «» Następny temat
Quiz "Harry Potter"
Autor Wiadomość
torian 

Podziękowania: 28/11
Wysłany: 2020-04-27, 23:19   

Odgruzowuję i daję coś łatwego na rozgrzewkę.

Z czyjej ręki ginie Bellatrix Lestrange?

W tej kwestii książka jest zgodna z filmem. Zadajesz.
Ostatnio zmieniony przez torian 2020-04-28, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
Podziękuj autorowi tego posta

Cecylio 

Podziękowania: 9/41
Wysłany: 2020-04-28, 09:20   

Ależ trybiki "harrypotterowe" dużo smaru potrzebują. Powoli ruszają.

Molly Weasley? Czy może mi się zlewa z filmem...

EDIT: Edytować czy nowy post? Yyy, to nie jest pytanie związane z quizem! xD Też dam łatwe, bo sporo tego gruzu się nazbierało.

Jak miały na imię poszczególne dzieci Molly i Artura Weasley?

@torian, cytując pewien kabaret: "wybitnie kretyńska odpowiedź", ale przynajmniej się uśmiałem :zab: Chodzi oczywiście o imiona, może kapkę zmodyfikuję pytanie.
Ostatnio zmieniony przez Cecylio 2020-04-28, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

torian 

Wysłany: 2020-04-28, 21:02   

Weasley 8-)

Edit: William, Charles, Percy, Fred, George, Ronald, Ginewra.

torian 

Wysłany: 2020-04-29, 10:37   

Pytanie może nie trudne ale wymagające nieco kreatywności.

Wskaż przynajmniej jeden przykład skrajnego braku logiki w Potterowym świecie.

Cecylio 

Wysłany: 2020-06-16, 10:52   

Chciałem zostawić innym, ale dla mnie jest jeden przykład, który mnie zawsze irytował.

Otóż Barry Crouch Jr przez cały ROK SZKOLNY pił eliksir wielosokowy, który działa tylko kilkanaście godzin. Tyle, że sam proces warzenia jest podobno bardzo SKOMPLIKOWANY, składniki niezwykle RZADKIE, a sam proces CZASOCHŁONNY - jak wskazuje Komnata Tajemnic. Ja rozumiem, że Rowling potrzebowała wyjaśnienia i skoro przedstawiła tak wygodny eliksir, to go zastosowała w fabule. Niemniej nie trzyma się to kupy.

torian 

Wysłany: 2020-06-16, 11:55   

Odpowiedź Cecylia uznaję chociaż można to wytłumaczyć pewnym zapasem eliksiru z którym Crouch pojawił się w szkole. Co więcej wiadomo że podkradał on składniki Snapowi więc mógł zwyczajnie planować z wyprzedzeniem kiedy będzie musiał rozpocząć warzenie kolejnej porcji.

Nie pił go też raczej 24/7 a jedynie wtedy kiedy musiał pokazać się publicznie czyli rzadko biorąc pod uwagę że był raczej odludkiem tzn postać pod którą się podszywał. A co do stopnia skomplikowania, skoro poradziła sobie uczennica drugiego roku (wybitnie uzdolniona co prawda) to chyba nie był on aż tak wysoki.

Według mnie jednym z najbardziej rażących przykładów jest czarodziejski wymiar sprawiedliwości. W pewnym momencie ktoś (nie pamiętam kto) wspomina że niemożliwe było rozpoznanie kto działał pod wpływem Imperiusa a kto z własnej woli. Czyżby autorka zapomniała o eliksirze prawdy. Wszelkie przesłuchania stałyby się formalnością. Co więcej świadomość że nie da się ukryć prawdy działałaby odstraszająco.

Cecylio 

Wysłany: 2020-06-16, 23:01   

W sumie, czy osoba pod wpływem Imperiusa wie, że jest pod wpływem, tudzież przecież nie może pamiętać kto i kiedy ją zaczarował. Barry Crouch senior też chyba długo nie wiedział. Ale może coś w tym jest nielogicznego.

Nowy uczestnik quizu zniknął, ale może zachęcę do powrotu łatwym pytaniem:

Podaj prawdziwą tożsamość Voldemorta i wyjaśnij skąd te imiona.

Harth 

Podziękowania: 3/1
Wysłany: 2020-06-17, 00:17   

Tak tylko dopowiem, że jest to racja z tym podszywaczem pod Moody'ego. Też mnie to zawsze dziwi, jest to wielce nieprawdopodobne. Historia Snape'a też jest mało wiarygodna. Mam wrażenie, że Rowling wymyśliła to gdzieś w okolicach 4-5 części. Ona ma takie zapędy na powieść detektywistyczną (jakieś tam pisała tego typu powieści pod pseudonimem) i myslę stąd te nielogiczności, zawiłości fabularne.

torian 

Wysłany: 2020-06-17, 10:20   

To w końcu powieść młodzieżowa a nie kryminał. Ale co do Snape'a się nie zgodzę bo jego wątek jest swego rodzaju fundamentem całej opowieści. Już w pierwszym tomie chroni on głównego bohatera mimo niechęci.

A co do nielogiczności jest tego więcej, choćby taka mapa Huncwotów którą bliźniacy dali Potterowi na 3 roku. Oznacza to że przez 2 lata żaden z nich nie zauważył że w pobliżu jego brata zawsze kręci się dawno zmarły czarodziej. Można to wytłumaczyć tym że rzadko z niej korzystali bo i tak znali wszystkie tajne przejścia, no ale przez 2 lata?

Albo takie uczynienie strażnikiem tajemnicy Pettigrewa, którego jedynym sensem było pchnięcie fabuły do przodu. Gdyby Potterowie trochę pomyśleli to swoimi strażnikami uczyniliby siebie nawzajem i Voldi mógłby im naskoczyć.

A odpowiadając na pytanie - Tom Marvolo Riddle (Tom po ojcu, Marvolo po dziadku) co stanowi anagram dla I am lord Voldemort. BTW kiedy czytałem nie przeszkadzało mi to ale z perspektywy czasu żałosny był z niego villain.

Cecylio 

Wysłany: 2020-06-17, 13:18   

@torian, zadajesz!

Mapa Huncwotów to w ogóle osobny temat. Toż to absurdalnie potężny przedmiot magiczny!

torian 

Wysłany: 2020-06-17, 13:23   

W jaki sposób V poznał lokalizację czarnej różdżki?

Odpowiedz do tematu