Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana tekstur postaci
Autor Wiadomość
fixman0 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2020-06-05, 14:18   Zmiana tekstur postaci

Witam,

Nie dawno postanowiłem zagrać we Wrota Baldura i stworzyłem elfa wojownika/maga. Po mozolnym zbieraniu na szatę neutralnego arcymaga kupiłem ją i niestety bardzo się zawiodłem -
tekstura postaci nie wygląda tak jak tego oczekiwałem, szaty praktycznie nie widać i wcale nie wygląda tak jak szata na innym magu. Podejrzewam że może to być spowodowane wyborem elfa, bo szata na człowieku wygląda tak jak powinna. Czy jest możliwosć rozwiązania mojego problemu poprzez podmianę jakichś plików lub coś w tym stylu ?
I czy taki zabieg jeżeli tylko jest możliwy nie wpłynie na przykład na import postaci do następnej części?
Podziękuj autorowi tego posta

memory 
Gwiazda Mystry
Dojrzały jadowity czasubrak

Podziękowania: 150/158
Wysłany: 2020-06-05, 14:42   

Jeśli na człowieku wygląda, jak należy, to edytuj zapis za pomocą EEKeepera. W zakładce Appearance możesz przypisać swojej postaci dowolny wygląd i nie powinno to w żaden sposób wpłynąć na opcje eksportu.

Cecylio 

Podziękowania: 9/41
Wysłany: 2020-06-05, 15:37   

Wieloklasowcy zawsze mają wygląd "wojownika". Poza tym, o czym wspomniał @memory, możesz jeszcze zastosować komponent z Tweaks Anthology - skrypt podmiany avatara. W dowolnym momencie zmieniasz awatara swojej postaci. Możesz być elfem, a wyglądać jak krasnolud kapłan chociażby.

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-06-05, 15:54   

Ach, to wieloklasowiec. Tu zapewne jest pies pogrzebany. Prawdopodobnie zmiana Appearance na "Mage Male Elf" rozwiąże problem.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
fixman0
fixman0 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2020-06-07, 05:31   

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź bo wrota baldura mnie wciągnęły i wypluły jednocześnie a byłem bardzo zniesmaczony widząc mojego "arcymaga" który wygląda jakby dopiero co wyszedł spod opieki przybranego tatusia :D Czyli jeśli podmienie teksturki z jedynki w dwójce po tym samym zabiegu raczej nie powinienem mieć jakichś problemów z grywalnością itp ? Dwuklasowość skusiła mnie chyba za bardzo i liczę że mój woj/mag w 2 troszkę bardziej się wyszkoli bo póki co niestety ilość dostępnych czarów lekko mnie dobija. Poza tematem czy lepiej iść w walkę dwoma broniami jako mag /woj czy raczej w zwarciu lepsza będzie broń dwuręczna? Wiem że moje pytania mogą wydawać się bez sensowne ale pierwszy raz gram na poważnie w wrota baldura i zastanawiam się czy postać którą stworzyłem czyli elf mag/woj ma jakikolwiek sens jeśli chciałbym go importować do 2 części, bo czytając forum zauważyłem że grając tą klasą doświadczeni gracze polecają grę solo lub w 2osobowej drużynie. Czy faktycznie grając solo lub w drużynie max 4 osoby stracę jakiś wątek fabularny? Czy towarzysze w BG 1 są tylko dlatego że są i poza podstawowymi zadaniami które oferują gdy tylko je spotkamy nie mają nic do zaoferowania?
Jak na razie gra w nielicznej drużynie idzie mi dobrze, ale nie chciałbym stracić jakiegoś wątku fabularnego dotyczącego któregoś z członków ekipy o ile coś takiego istnieje nie licząc podstawowych zadań zleconych przez towarzyszy przy ich werbunku.

Nurtuje mnie jeszcze kwestia zdjęcia limitu punktów doświadczenia, który też na forum przeczytałem - jeśli usunę ten limit PD i wbiję lvl wyższy niż gra z początku przewidywała czy zostanie on przeniesiony do BG 2 czy niestety nieuchronnie go utracę?
Z góry dzięki za odpowiedź!!!

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-06-07, 16:57   

fixman0 napisał/a:
Czyli jeśli podmienie teksturki z jedynki w dwójce po tym samym zabiegu raczej nie powinienem mieć jakichś problemów z grywalnością itp ?

Jeśli podmienisz Appearance w jedynce, to po eksporcie do dwójki, dalej będziesz miał ten nowy wygląd. I nie wpłynie to na grywalność.
Cytat:
Poza tematem czy lepiej iść w walkę dwoma broniami jako mag /woj czy raczej w zwarciu lepsza będzie broń dwuręczna?

Dwie bronie to chyba najbardziej "wydajna" opcja, ale używając broni dwuręcznych, też sobie poradzisz.
Cytat:
Czy faktycznie grając solo lub w drużynie max 4 osoby stracę jakiś wątek fabularny?

W pełnej drużynie postacie rozwijają się oczywiście wolniej, ale gra oferuje tak dużo doświadczenia do zdobycia, że nie ma to właściwie znaczenia. I tak osiągniesz limit na długo przed końcem Cieni Amn. Oryginalni biowarowi NPCe nie dodają poza romansami zbyt wiele dodatkowej zawartości. Chyba trochę lepiej pod tym względem wypadają postacie stworzone przez Beamdoga.
Cytat:
Nurtuje mnie jeszcze kwestia zdjęcia limitu punktów doświadczenia, który też na forum przeczytałem - jeśli usunę ten limit PD i wbiję lvl wyższy niż gra z początku przewidywała czy zostanie on przeniesiony do BG 2 czy niestety nieuchronnie go utracę?

Zostanie przeniesiony.

Więcej szczegółów
Za tę wypowiedź podziękowali:
fixman0
fixman0 

Podziękował 2 razy
Wysłany: 2020-06-08, 20:27   

Bardzo dziękuję za rzetelną odpowiedź, poradziłem sobie z tym tematem i w końcu mogę cieszyć się grą w taki sposób jak tego oczekiwałem. Nie wiem czy to przez te szatę, ale gra zdaje się być jakby "łatwiejsza". Zmiana wyglądu zgodnie z tym co opisałeś w Appearance jak sama nazwa wskazuje zmieniła tylko wygląd i nie ingerowało to w mój poziom trudności ? Czy jedynie odnoszę takie złudzenie?

memory 
Gwiazda Mystry

Wysłany: 2020-06-09, 13:02   

Jeśli nie pokusiło Cię o poprawki w zakładce Abilities przy okazji, to gra nie powinna stać się łatwiejsza. No, chyba że teraz nie skupiasz się już na wyglądzie postaci, tylko na samej grze... :wink:

Odpowiedz do tematu